Mé sladké šestnácté století

Mé sladké šestnácté století https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179767/bmid_me-sladke-sestnacte-stoleti-me-slad-hCS-179767.jpg 4 809 190

Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si Cat přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alespoň malou útěchou jí je plánovaný rodinný výlet do magické Florencie. A když ji při prohlídce tohoto úžasného města zavede zvědavost do cikánského stanu, ocitne se přímo… v renesanční Florencii. Na tomto výletu do šestnáctého století, vyzbrojena pouze batohem plným věcí z budoucnosti, se Cat setká se svými předky. A nejen s nimi, vždyť v této době je Florencie plná známých umělců, kteří právě tvoří svá vrcholná díla. A samozřejmě není nouze ani o pohledné renesanční ctitele… Avšak podaří se Cat najít cestu zpět do moderní doby, nebo se její italské dobrodružství promění v italské navždy? První vydání.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

My Super Sweet Sixteenth Century , 2012

aktijnov
15.06.2020 odpad!

Už dlouho jsem nečetla takovou hloupost. Kniha je určena pro náctileté. Ale i těm by asi vadila nevěrohodnost a nelogičnost některých věcí. Postavy jsou nezralé, dětinské. Děj předvídatelný.

venacava
22.04.2020 1 z 5

Příběh má nápad pěkný i je co jsem přečetla vtipný, ale už ne pro můj věk. Číst jsem přestala kousek za půlkou a nechystám se ke knize vracet.

Reniee
29.02.2020 5 z 5

Skvělá kniha a skvělý příběh. I když mi v hlavě koluje spousta otázek k příběhu, moc se mi to libilo a těším se na pokračování.

pip11
20.02.2020 4 z 5

Jaké to je, nečekaně se ocitnout ve Florencii 16 století. Příběh Cat, která s otcem a budoucí macechou odletí z Hollywoodu do Itálie na dovolenou, kde se díky cikánce dostane do dávné minulosti. Příjemně jsem se bavila a podívám se po dalším díle, protože jsem zvědavá na Alessandru.

Ivuska.09
20.09.2019

Proč mi tak dlouho trvalo, než jsem se pustila do této série? Tématiku cestování časem mám ráda, takže po prvním dílu jsem zatím nadšená. I když jsem si myslela, že tento typ knih už není nic pro mě, s radostí se pustím do dalšího dílu.

Morisius
09.09.2019 4 z 5

Velmi čtivé. I když tušíte konec, tak to musíte dočíst.

Veruu95
25.08.2019 5 z 5

Mně (ačkoliv nepatřím do cílové skupiny) se knížka moc zalíbila! Postavy byly sympatické a námět s cestováním časem se mi zdál moc pěkně zpracovaný. Jasně, příběh je romantický a není složitý, ale celkově to bylo milé a já se s chutí vrhám na další díl a už se těším na Alessandru.

Ála1968
07.08.2019 3 z 5

Tak tahle kniha je asi pro hodně mladé slečny.Takový hloupoučký román s jednoduchým předvídatelným dějem

Litocha
03.08.2019 3 z 5

Námět dobrý (cestování v čase je prostě zajímavé téma), zpracování pokulhává. Předně by neškodilo, kdyby si autorka nastudovala, o čem píše. Stylizovaný jazyk je šroubovaný a nedůsledně používaný, chování postav (hlavně těch ze šestnáctého století) nepravděpodobné, psychologie postav povrchní, chování nevěrohodné. I tak se tam ale našly pěkné momenty a celkově byla knížka zvláštním způsobem milá. Myslím, že mladé čtenářky si četbu mohou docela užít.

sgjoli
29.06.2019 1 z 5

Tak já nevím, jestli na tento typ příběhů nejsem přeci jen už trochu stará, protože něco takto povrchního a přihlouplého jsem už dlouho nečetla. Styl psaní je na můj vkus příliš jednoduchý, což by ovšem bylo ještě to nejmenší. "Mladé" postavy jsou dětinské a chováním neodpovídají svému věku (věk cca 16-20, ale chovají se tak na 10-12) a hlavní hrdinka Cat je dost nesympatická. Dějově je to velmi povrchní, předvídatelné, ploché, místy hodně hloupé a romantická linka je prvoplánová. Děj se odehrává většinou v 16. století a autorka se snaží postavy do této doby stylizovat (co se chování a vyjadřování týká), ale působí to velmi křečovitě a nevěrohodně. Za mne fakt ne-e. 1 hvězda za ten nápad. Zpracování ale bohužel dost pokulhává. Další díly série číst skutečně nebudu, pro mne ztráta času.

E.lisabeth
25.06.2019 4 z 5

Prijemna letni jednohubka, jen uz pro mladsi vekovou skupinu nez jsem ja :). Libilo se mi ze autorka myslela na to, ze Cat svym vyletem pozmenila budoucnost.

Haneez
27.03.2019 4 z 5

Celkem pěkná kniha

berka4151
08.03.2019 3 z 5

Klasická milá romance, obohacená o změnu prostředí. Námět hezký, zpracování trochu pokulhává, ale to holky ve třinácti stejně nepostřehnou.

oblakaknih
12.02.2019 4 z 5

Tato kniha se neřadí mezi mé nejoblíbenější.
Nebyla jsem z ní ale zklamaná! Příběh mě bavil, mám ráda cestování časem. Doma mám celou sérii, jen najít čas na přečtení.

wendy944
09.02.2019 5 z 5

jo ok dobra četla se sano hura na druhy dil

markéta783
05.02.2019 3 z 5

Strašně jsem se na toto knihu těšila, zvlášť když jsem musela poměrně dlouho čekat v pořadí, až ji přečtou ostatní ženy z rodiny. Mám ráda knihy o cestování v čase, ale autor by si měl v takovém případě aspoň trochu prostudovat dobové reálie, aby nepsal blbosti. Hlavní hrdinka je ale velmi sympatické stvoření, a proto se dá knize leccos odpustit.

Lily-fairy
02.12.2018 2 z 5

Námět krásný, ale zpracování pokulhává. Autorka nevěděla o renesančním životě téměř nic, já jí to nevěřila a příběh... no, prostě slaďárna

Maruš.D
10.10.2018 4 z 5

Kniha byla pěkná. Příběh mě rychle zaujal a já se tak mohla začíst a skončit až u poslední knihy ze série. Příběh Cat byl velmi zajímavý hlavně proto, že se odehrával v 16. Století, kdy svět fungoval úplně jinak a tudíž se holka z jednadvacátého století měla co přiučit. Ikdyž díky všemu, co známe z historie měla o chlup lehčí začlenění. Moc jsem si oblíbila všechny postavy. Líbilo se mi, že autorka vložila postavám vcelku rozumné povahy.. někdy až moc, na to že jim bylo okolo 16 let. Nakonec jsem byla překvapená, jak to skončilo a až po přečtení dalších dílů jsem pochopila proč. Určitě to stojí za přečtení, super oddychovka :-)

Mišule_11
30.09.2018 4 z 5

Kniha mě překvapila zajímavým dějem, který se postupem času stával poutavějším pro mě jako čtenáře..! :) Mít někdy takovou zkušenost jako hlavní hrdinka Cat, tak také neváhám, i když je to takové nereálné :D Ale alespoň viděla, jak její předkové žili, uvědomila si rozdíly nejen v těchto světech, ale také se poprvé zamilovala a poznala lásku! :) Nikdy předtím jsem nečetla žádnou knížku, kde by se takto cestovalo časem, čímž nemám s čím porovnávat, ale zaujalo mě to!

lucygreen
05.09.2018 4 z 5

Moc dobrá kniha :). Ze začátku jsem si trochu říkala, co to sakra je, ale pak mě to začalo hodně bavit :D. Moc se mi to celé líbilo, byla tam i romantická linka, vtipné hlášky, přátelství a to vše mi přišlo parádně zpracované :). Určitě doporučuji a konec byl také zajímavý :).

renesance 16. století cestování časem romantika pro dospívající mládež (young adult)

Rachel Harris
americká, 1980
2013  78%Mé sladké šestnácté století
2015  77%Umění předstírat
2014  83%Příběh dvou staletí
2016  77%Historie nás dvou
2015  72%Můj ne tak sladký život

Kniha Mé sladké šestnácté století je v

Přečtených1 188x