Mé nepálské lásky

Mé nepálské lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391006/mid_me-nepalske-lasky-5zH-391006.png 4 395 117

Zajímá Vás, jaké to je, když se ve dvaadvaceti sama vydáte na druhou stranu planety učit angličtinu do zapomenutých horských údolí? Kolik prozvracených dní stojí navyknutí se na autentickou nepálskou stravu? V čem se liší česká a nepálská láska? Jestli to v nemocnici rozvojové země vypadá jako na tržišti - anebo ještě hůř? Jak se člověk cítí, když se rozhodne pomoct pár opuštěným dětem a roky má pocit, že jde proti zdi? Když ho zklamou ti nejbližší? Anebo zcela prozaicky: jaké to je pro českou holku, srovnat se s tím, že aby žila, jak jí káže srdce, musí se nejdřív postavit svým vlastním přesvědčením o tom, co to znamená být ,,správná matka"?... celý text

Simona99
30.12.2018 5 z 5

Bezva příběh české holky, co chtěla pomáhat dětem v Nepálu. Knížka je plna emocí, životních příběhů a zkušeností....moc mě motivovala! Doporučuji:)

petrarka72
29.12.2018 5 z 5

Není to napsáno zvlášť zajímavě, není to (myslím) napsáno zcela bez autostylizace - ale věřím, že Misha tančí tak rychle, jak dokáže a v rámci možností se snaží žít v souladu se sebou a tak, aby naplňovala, co cítí jako svoje poslání. Což není málo... a díky tomu jsem nejen knihu dočetla, ale dokázala jsem autorku respektovat i v momentech, kdy mi jako člověk a ženská neskutečně lezla na nervy - nebo když jsem jí úplně nerozuměla.

ditul
29.12.2018 5 z 5

Je to takový Míšin deníček.. Obdivuji ji, že měla tolik odhodlání pomoci dětem v Nepálu i přes tolik překážek a nevzdala se. Těším se na pokračování jejího příběhu.

LauraDuSantiago
15.12.2018 3 z 5

"Těmto mladíkům, kteří v nepálské hromadné dopravě fungují jako holka pro všechno, se říká khalasi. Je to velmi nevděčný job a získávají ho zpravidla děti ulice, které nakonec čeká jen o něco lepší osud, než se učichat lepidla nebo skončit nadosmrti mezi žebráky. Pokud se v bláznivé dopravě, která patří k nejnebezpečnějším na světě, dožijí požehnaného věku kolem třicítky, mohou se stát řidiči autobusů. Do té doby uklízí, pomáhají se zavazadly, vybírají peníze od cestujících a po velkou část cesty vlají vyvěšení ze dveří autobusu, aby sloužili jako navigace, vyvolávači cílové destinace a blinkr zároveň. Protože v nepálské dopravě do zrcátek nejde přes cestující a zavazadla moc vidět (nebo jsou zrcátka oleptaná, rozmlácená, případně úplně chybí), khalasi dává poklepáváním na karoserii znamení řidiči, jestli můžeme vyjet, aniž bychom ztratili některého z pasažérů, nebo jak daleko lze bezpečně couvat, nechceme-li srazit krávu pasoucí se při krajnici."
Co o to, Thao miluju...
Prvních deset stránek a končím, víc nedám - bolí mě z toho nohy. Takhle svůj život trávit nechci. Díky "chybě", že jsem si pořídila tuhle knihu, se mnou bylo zatřeseno a já došla k naplněnému pochopení, že si do svého prostoru nenechám pouštět věci, které mě vedou k jinému než nejvyššímu zájmu.
Pokud vám k životu stačí přemnožení motýli v břiše, s láskou vám tuto knihu mohu doporučit. Pokud chcete vidět víc, zasněžené bílé hory a nebo světlo praskajícího ohně za temné noci...otevřete jinou knihu.
Děkuji za zkušenost.

juleska
05.12.2018 5 z 5

6* za příběh, tohle jsem před patnácti lety měla udělat taky ????

coolpet.CP
28.11.2018 5 z 5

Krásná kniha,jen Myshu obdivuju že ustála tolik zla a jede dál a to i přez to,jak říkala,že je to pořád nahoru a dolu ...

Pavouček2
20.11.2018 3 z 5

No, také jsem čekala víc o dětech z Nepálu, o životě tam, třeba i o partneských vztazích... Ale za přečtení stojí :-)

pecka02
06.11.2018 3 z 5

Kniha se čte poměrně rychle a snadno, ale nejsem z těch, kteří by se od ní nemohli odtrhnout. Nepál jsem sama navštívila. Místa, která jsou v knize zmíněna, jsem znala, a i kvůli tomu jsem si knihu pořídila. Autorčino zapálení pro věc a to, že přes všechny překážky vytrvala, je opravdu obdivuhodné. Sama bych ztrátu fungujícího vztahu a potažmo rodiny tedy neobětovala, i když je teď asi šťastná. Těch náznaků, že směr zřejmě není správný, tam bylo opravdu hodně. A i ublížených lidí na obou stranách bylo dost. Ale přeji štěstí a jsem ráda, že jsem si takový příběh mohla přečíst.

oskli
24.10.2018 5 z 5

Klobouk dolů před takovou spoustou energie, vytrvalosti a síly! Kniha se četla skoro jedním dechem, ačkoli jsem pořád čekala, kde se konečně objeví ten nepálský manžel :-) Asi spousta z nás má pocit, že by chtěli vypadnout někam úplně jinam a dělat něco, co má nějaký vyšší smysl. Skutečný smysl. Ale nemá v sobě ten potřebný kus odvahy k tomu "prostě jít a změnit to", protože by to znamenalo změnit úplně všechno. Jsme pohodlní, asi trochu líní a máme strach úplně vystoupit ze své komfortní zóny, ze svých jistot. Aspoň já tedy určitě... ale obdivuji lidi, kteří to dokážou a ještě o tom dokážou krásně psát. Přečtěte si to, stojí to za to.

mariannnka
23.10.2018 5 z 5

moc doporučuji! :)

Martink@
21.10.2018 5 z 5

Přišla mi domů v předprodeji, před ní jsem měla v plánu nejdříve přečíst kupičku jiných knih. Tak jsem do ní jen nahlédla... a ani jsem nemrkla, byla přečtená. Zajímavý příběh, se vším se neztotožňuji, ale je to odvážná ženská...co dokázala...a začala tak moc mladá, klobouk dolu.

Mustafa
18.10.2018 5 z 5

Před Míšou klobouk dolů... škoda, že víc lidí nemá její bezmeznou vytrvalost a dechberoucí odhodlání nesobecky rozdávat lásku. Řekla bych, že chtít po ní, aby byla ještě laureát Nobelovy ceny za literaturu už by bylo skoro nepatřičné.
Nehledám literární dokonalost, hledám inspirativní příběh.
Mě se kniha s jejím obdivuhodným příběhem velice líbila. Míšo, nemohu se dočkat druhého dílu... a hlavně...hodně sil pro další činnost

Nelly
14.10.2018 3 z 5

Knihu bych ohodnotila asi nadvakrát.
1. Literárně je kniha poměrně slabá, zrychlený styl - na to, že se autorka živila psaním článků, to bylo slabší.
2. Příběh a dějová linie - to bylo celkem zajímavé, proto knihu i doporučuji.
SPOILER
Co mi na příběhu vadilo (a kvůli tomu jsem i knihu četla), že autorka jaksi pominula to, na co kniha láká - manželství s Nepálcem. Je její muž (nebo dnes třeba již bývalý muž) ten z poslední kapitoly? A s kým má další dvě děti? Jaké vlastně je manželské soužití dvou lidí z odlišných kultur? A kde vlastně žijí? A jak dnes pokračuje projekt? KONEC SPOILERU
Kniha má být zřejmě vábnička na sponzorství - každý jistě nakoukne na webovky Thaa (a tam je vidět, že opět ne vše jde tak, jak si Mysha asi vysnila). - Nedá mi to, ale musím se svěřit s dojmy ohledně autorky a jejího životního snu - je zajímavé, že si Mysha nevšimla tolika náznaků "shora", že její sen není správný - vždyť kolika lidem ublížila? A kolik jich zachránila? Čas nakonec ukáže. Její elán lze vysvětlit jedině neznalým mládím a neznalostí karmy národů atd. Však i ona jednou pochopí, že ne vše, co konáme s dobrým úmyslem, dobro nakonec přinese - až na vše pohlédne neosobně - zatím vše v knize bylo jen já, já, já - i když to bylo z jejího omezeného pohledu míněno dobře.
Shrnuto - kniha se čte poměrně rychle, příběh je zajímavý a v mnohém poučný, i když tam není vše, co jsem čekala. Za tři hvězdičky.

lenkavildomcova
13.10.2018 5 z 5

Míša je šílená a obdivuhodná. Knihu doporučuji všem.

marcela4160
11.10.2018 5 z 5

Velmi čtivá kniha, upřímně napsaná. Stále jsem plná dojmů a myslím na Nepál, Myshu a děti, kterým se rozhodla pomáhat.

Budicek51
08.10.2018 4 z 5

Velmi čtivá kniha, ale stejně jsem doufala, že některé věci budou jinak. :-)

AniLes
08.10.2018 5 z 5

Velmi dobře napsaná a čtivá kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.