Mé jméno je Jebáš

Mé jméno je Jebáš https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29417/me-jmeno-je-jebas-29417.jpg 4 11 2

První český překlad z doposud tabuizované literární oblasti – jihoslovanské milostné lidové prózy. Výbor zahrnuje padesát povídek, pohádek, bajek a anekdot o kromobyčejně sexuálně zdatných chlapících, o prostých dívčinách i urozených paních lačných milování, o vilných dědcích a babkách, o záletech různých mníšků, popů, hodžů a pánů farářů a o dalších prostopášnostech; a představuje našim čtenářům z této lidové erotické prózy především její svéráznou fantazii, námětovou invenci, ostrý vtip a hlavně jedinečný humor.... celý text

Usignolo
10.08.2021 5 z 5

Docela jsem se nachechtala. Jsou to takové lidové pohádky s nedětskou tématikou :-D Jak psala kaffa - některé byly sice méně vtipné, ale jiné to zase dohnaly dvojnásob. Ten jazyk je úžasný. Jen ty ilustrace mě skoro děsily.

kaffa
30.07.2019 5 z 5

další z úžasných sbírek lidové tvořivosti, i když některé povídky byly méně vtipné, dohnaly to zase jiné, u kterých sem se popadala za břicho ;-)