Mazací tramvaj

Mazací tramvaj https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359468/bmid_mazaci-tramvaj-KsM-359468.jpg 4 311 112

Anita téměř nevychází z domova. Bydlí v Krakově a z nitra svého bytu sleduje přes webové kamery lidi na celém světě. Je téměř posedlá pozorováním neznámého muže kamerou umístěnou na mazací tramvaji v Praze. Zná jeho zvyky, přátele i týdenní harmonogram. Sledování ji umožňuje zapomenout na krachující manželství i na dítě, po kterém marně touží. Jednoho dne nalezne ve skříni šaty, které si nikdy nekoupila. Později rtěnku, která není její. Pak přijde drsný šok... Je tu někdo, kdo o ní ví úplně všechno...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , CPress

Idealna , 2016

PetraEliška
16.06.2018 5 z 5

První polovina se četla dobře, tu druhou už jsem ji ani nechtěla pouštět z ruky. Krátké kapitoly a střídající se úhel pohledu jednotlivých aktérů vás do děje vtahuje víc a víc. Obvykle thrillery nemusím, ale tenhle mě opravdu chytil.

Clara_C
28.05.2018 5 z 5

Za mě překvapivě dobrá knížka. Bavily mě jednotlivé kratké kapitoly vyprávěné pokaždé někým jiným ze čtyř hlavních aktérů, jejichž osudy se zajímavě protnuly. Druhá polovina knížky mě doslova pohltila, vážně dobré čtení. A na to, že je to autorčina prvotina, tak smekám.

dva.v.1
26.05.2018

pěkná a zajímavá kniha.

mario.nette
25.05.2018 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo! Zas trochu jiný styl - jak každý vyprávěl za sebe, navíc kraťoučký kapitoly. Nevíte, kdo je teda ten špatnej. Trochu jsem tušila pak už, ale rozhodně pro mě bylo velký překvapení to, co tam pak bylo (nebudu spoilerovat). Na obale psali, že nemůžete přestat číst - a já opravdu nemohla :D přečetla jsem jí za den. Anita, hlavní hrdinka, mě teda štvala - tou svojí posedlostí miminem. To bych jí propleskla. Ale tak co, je to jen knížka a teda hodně dobrá knížka! :) a ten konec - mazací tramvaj prostě nezklamala ;) jojo, nikdy nevíte, kdo vás sleduje....

snoopylady
16.05.2018 5 z 5

Moc se mi líbilo zpracování knihy. Kromě hlavní zápletky byly krásně vykreslené myšlenkové pochody jednotlivých postav.
Trochu mě mrazí při pomyšlení, že lidé se drží své vize o pomstě - oko za oko, zub za zub, ať to stojí, co to stojí, a že jsou schopni pro to obětovat vlastní život.
Velmi čtivé, otevřený konec mi nevadil.

iLuciferie
13.05.2018 1 z 5

Knížka mě nalákala čistě názvem a i když jsem po přečtení anotace tušila, že mi žánrem nebude úplně vyhovovat, byla jsem zvědavá, jak polská autorka využila naší speciální tramvaj pro děj svého příběhu.
Mazačka bohužel nemá pro knihu nijak zásadní význam, jak by se mohlo z přebalu zdát (myslím, že je to včetně názvu jen povedený marketing pro české čtenáře). Kniha sama o sobě je pak naprosto předvídatelná a nenapínavě napsaná.

twigxi
06.05.2018 3 z 5

Lehce předvídatelná a průměrně napsaná kniha. Četla se svižně díky krátkým kapitolám. Pro náročného čtenáře, který už toho má načteno hodně bych ji nedoporučila. Nebo spíš bych doporučila, aby od ní neměl moc velké očekávání.

prestiggio
05.05.2018 4 z 5

Zo začiatku ma to vôbec nebavilo. Možno to bolo nedostatkom času poriadne sa do knihy začítať. Avšak dnes išli všetky práce bokom a naplno som sa venovala iba knihe. A vyplatilo sa mi to. Druhá polovica knihy všetko dorovnala. Čítalo sa to dobre, dej mal pekný spád a dobre ubiehal. Nakoniec prečítanie nelutujem.

plachosrst
04.05.2018 5 z 5

super, super, super! ten pribeh me vtahl a nepustil. velke prekvapeni a urcite doporucuju.

iveta3689
27.04.2018 4 z 5

Příběh se vypráví se 4 různých pohledů, čtyřmi různými vypravěči. To je hodně zajímavé, protože každá postava popisuje i své pocity a názory a je to velmi subjektivně zabarvené. Celkově pak příběh velmi ladí do sebe. Nevíme totiž, komu věřit a co si o kom myslet. Anita byla podle mě zezačátku na pár facek, postupně jsem ji začala chápat. Po polovině knihy totiž do sebe příběhy začnou zapadat a všechno je jinak, než jak vypadalo na začátku. Mám ráda, když je magor nakonec někdo jiný, než koho si tak zařadím. Konec byl trochu uspěchaný, ale dobrý.

silhavaemilka
26.04.2018 5 z 5

Knižka mě hodně bavila. Na jednu stranu mě strašně rozčilovala, každopádně mám ráda když ve mě kniha vyvolává emoce....Na konci mě mrzelo, že je konec.

TheSarcasm
25.04.2018 5 z 5

Tak tady musím dát palec nahoru. Podle mne naprosto srovnatelné se Zmizelou, Dívkou ve vlaku a podobnými světovými superšlágry. Autorka má asi trochu smůlu, že je Polka, mohla být třeba i hvězdou mezinárodního formátu. Ke knížce jsem se dostal spíš ze zvědavosti díky mazací tramvaji a tuzemským reáliím, ty ale nakonec nejsou v příběhu vůbec podstatné. Jde čistě o psychologický thriller, který by se mohl odehrávat kdekoli. Líbilo se mi členění úhlu pohledu více osob, svižný děj i gradující napětí. I když je téma v poslední době už hodně provařené a závěr byl trochu uspěchaný, autorka dokázala zaujmout a to se cení.

jiri77
23.04.2018 5 z 5

Naprosto skvělé čtení. Moc se mi líbí styl jakým je kniha napsaná ,díky které se lépe odkrývají psychologické rysy postav, hlavně nedorozumění manželů, díky tomu ,že spolu málo komunikují. O mazací tramvaji jsem nikdy neslyšel ,a díky nějakému psychothrilleru jsem se o ní dozvěděl. Kniha mě držela v napětí ,až do konce.
Dlouho se mi nestalo ,aby mi bylo líto záporné postavy ,co se mi u téhle knihy stalo na konci příběhu.

sabina8042
22.04.2018 5 z 5

Za me fajn cteni. Kniha nema hlucha mista, libilo se mi rozdeleni vsech postav, vse pekne navazovalo. Spisovatelka se mi trefila do noty. :)

Aneleh
16.04.2018 5 z 5

Na knížku jsem dlouho v knihovně čekala a o to více si ji potom vychutnala. Opravdu skvělý psychothriller. Zajímavé postavy a moc dobře vykreslené rozdílné myšlení ženy a muže v případě mladých manželů. Byla jsem zvědavá, jak si autorka poradí se závěrem a ten byl opravdu originální. Přitažlivé bylo i prostředí, spojení Polska s Prahou. Doufám, že se objeví brzy další překlady knih od této spisovatelky.

Izu
16.04.2018 3 z 5

Příběh se mi líbil.Hlavne popisy myšlenkových pochodů obou manželů.Co mi vůbec nesedlo byla dějová linka s malířem a jeho obrazy.Děj v Praze potěšil.

MíšaS.
13.04.2018 5 z 5

Páááááááni. To bylo první, co mi napadlo, když jsem knihu dočetla. Příběh se čte pěkně, má spád a zajímavé téma. Já jsem velmi spokojená.

Evaho73
11.04.2018 5 z 5

Po knihe Mazací tramvaj som siahla úplnou náhodou, keď som ju objavila v kníhkupectve a najskôr ma zaujala iba jej obálka. Pre mňa neznáma poľská autorka a anotácia vo mne nevzbudili príliš vysoké očakávanie, ale niečo ma nútilo túto knihu i tak prečítať.
Aké bolo moje prekvapenie, keď ma hneď od prvej strany tento zaujímavo napísany thriller úplne pohltil. Možno k tomu prispel aj fakt, že podobné žánre veľmi nečítam a námet mi neprišiel až tak okúkaný.

Kniha poskytuje zaujímavý pohľad do duše štyroch odlišných ľudí, z toho je jeden manželský pár, ktorých dokopy spája úplna náhoda a priveľká snaha o pomstu.
Mne sa páčil aj otvorený koniec, ktorý čitateľovi otvára rôzné varianty,
akoby mohol thriller skončiť.

Môžem skonštatovať iba to, že v poslednej dobe mám šťastie a čítam knihy, ktoré ma zaujmu i napriek tomu, že sa snažím striedať žánre.

ReadingFox11
29.03.2018 2 z 5

Asi to není úplně můj žánr - začátek dobrý, i když každý, kdo má aspoň půlku mozku, záhy ví, kdo je zloduch, i když hned není jasné proč...
Po odjezdu Anity do Prahy už to začíná být silně přitažené za vlasy a konec to dorazil.
Zajímavé byly pohledy na věc ona/on, to je dost ze života. To bylo skvěle udělané.

Prey
20.03.2018 2 z 5

Sto sedmdesátá čtvrtá Zmizelá ve vlaku. :-) Ne, že by se to nedalo číst, ale tak nějak už mám té umělé výroby bestsellerů dost. Jedno nakladatelství plácá na obálky zlaté a stříbrné medaile, jiné z polského názvu Idealna vyrobí český Mazací tramvaj... Přitom se jedná o tuctový ženský psychothriller, kde je Praha pouze ve vedlejší roli. Nejvíc mě bavila dějová linka s obrazy, která však měla zoufale málo prostoru. (Čteno v překladu Michaela Alexy.)

polská literatura pomsta manželská krize zmizení lidí

Autorovy knížky

Magda Stachula