Mazací tramvaj

Mazací tramvaj https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359468/bmid_mazaci-tramvaj-KsM-359468.jpg 4 311 112

Anita téměř nevychází z domova. Bydlí v Krakově a z nitra svého bytu sleduje přes webové kamery lidi na celém světě. Je téměř posedlá pozorováním neznámého muže kamerou umístěnou na mazací tramvaji v Praze. Zná jeho zvyky, přátele i týdenní harmonogram. Sledování ji umožňuje zapomenout na krachující manželství i na dítě, po kterém marně touží. Jednoho dne nalezne ve skříni šaty, které si nikdy nekoupila. Později rtěnku, která není její. Pak přijde drsný šok... Je tu někdo, kdo o ní ví úplně všechno...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , CPress

Idealna , 2016

Miretti
02.05.2019 4 z 5

Zajímavé setkání s polskou autorkou. Kniha se četla dobře, napětí tam bylo, na mě však trochu přitažené za vlasy, hlavně závěr. Přesto hodnotím kladně.

micha-ella
23.04.2019 4 z 5

Docela mě to bavilo, asi tak na tři a půl hvězdičky. Dávám čtyři, škoda, že hodnocení jich nemá deset, knížky by se mi líp rozlišovaly.
Tady bylo propojení vztahů jednotlivých postav a navíc s tramvají v cizí zemi hodně překombinované a tím nepravděpodobné - no ale dobrá.

ladyka
07.04.2019 5 z 5

Tleskám, knížka mě moc bavila-příběh "jel" jako tramvaj po čerstvě namazaných kolejích... Nestačila jsem se nudit, kapitoly se rychle střídaly díky pojetí pohledu jednotlivých postav - mladého manželského páru procházející první krizí a dalších přidružených postav (nechci prozrazovat děj). Pokud máte rádi osobité thrillery s lehkým psychologickým podtextem, určitě zkuste a ochutnejte i tuto sousedskou delikatesu - dle mého je totiž autorka po Miloszewskim dalším polským spisovatelem, jehož knížky mohou směle konkurovat těm "západním".

alnahu
04.04.2019 3 z 5

Tento spíš psychologický thriller mě příliš neoslovil.Kniha je psána formou deníku .V příběhu se setkáme s manželi Anitou a Adamem,kteří se marně snaží o dítě a to se samozřejmě odráží v jejich vztahu. Adam to řeší nevěrou a Anita tím ,že se upne k počítači a pomocí web kamer sleduje dění ve světě.Hodně mi překvapilo ,že se připojí na kameru zrovna Pražské tramvaje a šmíruje její pravidelnou trasu-je přímo posedlá ,aby ji nic neuniklo.A teprve po přečtení této knihy si člověk uvědomí ,že nikdy nevíte ,kdo vás sleduje-děsivá představa.

Pistácie
17.03.2019 4 z 5

Tak tohle mě bavilo. Občas mi mrazilo v zádech při představě, jak to dopadne. Ale tak překvapivě divný konec záporáka jsem teda nečekala. Přišlo mi to zvláštně useknuté a dost nereálné, a za to hlavně hvězdu dolů. Všechny postavy mi byly nesympatické. Kupodivu jen nevěrníka jsem litovala. Typické vztahy a vztahové problémy se rozrostly do zamotaného thrillerového klubka nenávisti a pomsty. Spojení s Prahou mě maximálně bavilo. Víc takových příběhů.

tanecnica
09.03.2019 4 z 5

Zajímavý námět, kniha je čtivá, ale na plný počet hvězdiček to není.

plamínek21
25.02.2019 4 z 5

Zajímavý a nevšední námět. Za mne určitě ano.

Heyhey
20.02.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Příjemně se četla. Byla poutavá. Ale mezi thrillery bych ji nezařadila.

Mirrites
03.02.2019 5 z 5

Není to ztráta času ; )

JarmilaNovotna
25.01.2019 5 z 5

Výborný nápad a dobře zpracovaný.

a.k
21.01.2019 3 z 5

Anitě se nedaří otěhotnět a její psychický stav se odráží i na manželství s Adamem. Jedinou jistotou se pro Anitu stává online sledování záhadného mladíka, kterého snímá v pravidelném čase kamera pražské tramvaje.
Jako oddechovka to bylo dobré, ale čekala jsem trochu víc.

2CZnak
21.01.2019 3 z 5

Kniha mě zaujala jak tématem, tak i obálkou a těšila jsem se na ní. Nakonec to bylo spíš zklamání a v první polovině knihy mě hlavní hrdinka opravdu hodně rozčilovala. Kniha se mi ale ve finále četla dobře

invocation11
20.01.2019 2 z 5

Do půlky jsem byla napnutá jak struna a hltala každou stránku, bohužel v polovině knihy se to také lámalo. Hlavní pointa byla prozrazena a já si najednou říkala – fajn, co jako dál? I přesun do Prahy a vedlejší dějová linka se Zo už mě moc nebavila, naopak – přišla mi nadbytečná a překombinovaná. Nápad skvělý, oceňuji originalitu i parádní rozjezd, naopak „dojezd“ už byl pro mě trochu těžkopádný. 2,5*

Esmeralda168
29.12.2018 3 z 5

Docela mě překvapuje, kolik lidí přečetlo tuhle knihu "Jedním dechem". Já se u ní zhruba do poloviny nudila, neřešilo se nic jiného než manželská krize, popisována střídavě pohledem obou partnerů, skoro jsem myslela, že to vzdám.
Teprve od poloviny mě kniha začala zajímat a pak už mě to bavilo. Vyhovovaly mi i krátké kapitoly a je super, že ta webkamera na té tramvaji opravdu je. Taky jsem tomu propadla a často se na tramvaji vozím. Je to super náhradní varianta pro nás "chudáky", co neznáme tu "slast", cestovat denně MHD do práce. :)

Zlatinka.Emilly
28.12.2018 5 z 5

Možný SPOILER
Jedna z dalších knížek, které se mě moc dobře čtou. Zajímavé hned od první stránky, z rodinného prostředí, s prvky thrilleru, se zápletkou a detektivním prvkem. Takže za mě velice super knížka a vřele doporučuji k přečtení. K názoru, že si spisovatelka nevěděla rady s rozehranými hrdiny příběhu si myslím, že to zas tak pravda nebude. Ono to muselo skončit dobře a co s Martou, která byla pomstychtivá? Jak jinak ji zastavit, než ji odstranit, aby už nikomu neškodila? Vida, Anita pomohla Zoovi a on na oplátku pomohl Anitě, aniž by o tom věděl. Mě se ten konec naopak líbil. Jen té české policii jsem se divila, než aby začali vyšetřovat, tak zhodnotí, že Marta se nepohřešuje a tak auto odtáhnou na policejní parkoviště. A protože tohle je závěr knihy, předpokládám, že další vyšetřování se nekonalo.

Vladii
24.12.2018 5 z 5

K tomu, abych se u knížky bála, stačí málo, tak jsem váhala, zda se pustit do psychothrilleru. Naštěstí knížka nebyla tak děsivá, jak slibovala. Ale strašně dobře se četla, příběh zajímavý a neuvěritelně to odsýpalo. :-) A jako bonus jsem se pak projela s mazačkou předvánoční Prahou.;-)

PROCESOR
11.12.2018 4 z 5

Moc se mi líbily krátký kapitoly. Kde se měl neustále přehled. Slohová forma vyprávění je v dobré formě. Také zeměpis je pro nás jistě atraktivní. Lehká forma dalo by se říci odlehčená pokračuje náhle v nervy drásající aniž bychom se na to musely speciálně připravovat, a to drží čtenáře v šachu.

mi-380
07.12.2018 4 z 5

Tak už také koukám na Prahu webkamerou na pražské mazací tramvaji, „Mazačka“ je vánočně vyzdobená, právě zatáčíme z ulice V Olšinách do Starostrašnické. Originální nápad, když už webkamera, tak rovnou na tramvaji, a ještě k tomu nám pěkně propojí zajímavé příběhy několika postav z Krakova a Prahy. Ich formou se stále dokola vžíváme v rychlém střihu do Adama, Anity, Marty a Erika, žádný z nich mi k srdci moc nepřirostl. Co ale umí autorka skvěle, to je vyjádření vzájemného neporozumění. On si myslí: to jsme si spolu pěkně užili. Ona si myslí: to bylo hrozné, příšerné. Nahlas nic neřeknou. A v podobném stylu častého a výstižného nepochopení druhého se brodíme od začátku až...
80 % (141 hodnotících s průměrem 83 %).

lachtan77
29.11.2018 3 z 5

Vážně jsem byl na tramvaj moc zvědavý. Říkal jsem si co tak asi může někdo vysledovat z kamery na tramvaji. Teď už vím, že nic ;) Do větší poloviny to bylo vážně o ničem. Konec sice překvapivý, ale nereálný. Jediná pochvala je za Prahu.

Baiba
25.11.2018 4 z 5

Čtivý thriller, ve kterém se polská autorka inspirovala i naším hlavním městem. Promyšlená, byť trochu překombinovaná, zápletka, docela funguje, i když motivace hlavního padoucha pro mě nebyla moc přesvědčivá. Na druhou stranu ale román pěkně "odsejpá" a stojí na zajímavém nápadu.

polská literatura pomsta manželská krize zmizení lidí

Autorovy knížky

Magda Stachula