Hodina čarodějnic III.

Hodina čarodějnic III. https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30370/bmid_hodina-carodejnic-iii-4HB-30370.jpg 4 96 16

Mayfair Witches série

< 3. díl

Závěrečný díl čarodějnické trilogie vypráví o vynikající lékařce Rowan, která se rovněž nevyhne rodinné kletbě. Rowan byla vychovávána v adoptivní rodině, aby byla přerušena rodinná kletba čarodějnictví. Stává se lékařkou s udivujícími schopnostmi. Po smrti svých adoptivních rodičů se neubrání styku se svoji původní rodinou Mayfairů, kde se od nejstarší členky rodu... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Paseka , Knižní klub

Taltos , 1994

Zlajda95
17.02.2023 4 z 5

Čtvrtá hvězda za ten horor. Takhle vystrašená a znechucená jsem byla jen při čtení Řbitova zvířátek.

tektit
20.11.2020 3 z 5

Závěr trilogie na mě působil divně. Mám pocit, jako by to nebyl konec, ale začátek. Prostě to musí mít pokračování

Šnek86
19.10.2020 3 z 5

První dva díly byly pouze jen úvodem k dílu třetímu.Zde se už konečně začínají věci trochu hýbat, z této trilogie je to rozhodně nejlepší díl, i když je zde opět vše natahováno a detailně popisováno, od konce jsem čekal hlubší rozuzlení, co dál s Lasherem a Rowan, při takovéto obsáhlosti mohl být konec propracovanější, takhle nám autorka dává prostor pouze pro vlastní úvahy.

ludek.n
06.04.2020 4 z 5

Co se nepovedlo předchozí, ve své podstatě retrospektivní, knize z Mayfairského cyklu, to nám vynahrazuje kniha třetí a poslední. Anne Rice se vrátila k příběhu čarodějky Rowan Mayfairové a jejího milence Michaela Curryho a rozvíjí ho do netušených rozměrů. Pravda ani ve třetím pokračování Hodiny čarodějnic se nevyhnula jistému rozmělňování děje, díky rozvleklému zkoumání podstaty lidství a rozebírání principů lékařské etiky, nicméně i tak má kniha spád, sevřenou osnovu a především nepřehlédnutelný dramatický náboj. Upřímně však musím přiznat, že přeměnu Rowan Mayfairové z pragmatické lékařky v ženu, bezezbytku podléhající svým vášním, jsem rozdýchával těžce. Očekávaný boj na život a na smrt se tak proměnil v bezzubé dovádění s nadpřirozenem, které namísto strachu a biče je jen plné erotiky a tělních tekutin. I přes tyto výtky považuji třetí knihu čarodějek z Mayfairu za nejpovedenější část celého triptychu.

Kacheenk
15.01.2019 5 z 5

Naprosto fantastická trilogie, mohu jen doporučit. Velmi propracované, velmi čtivé, nedá se odtrhnout.

Atanone
22.04.2017 5 z 5

Celou dobu,co jsem četla první a druhý díl jsem si v duchu představovala,že by se z toho dal udělat krásný seriál (tedy pokud by ho nedělala americká produkce,protože pak užbychom předlohu asi nepoznávali). Ale třetí díl (hlavně závěr) byl tak syrový,že bych se na něj asi v TV nedívala,úplně mi stačil popis z knihy.
Rowan neměla žádnou šanci. Byla vědec,nevěřila ničemu,na co si nemohla sáhnout a pochopitelně si myslela,že všechny síly se dají zkoumat. A navíc měla ráda sex,neboli byla snadno ovladatelná. Síly,ve které nevěříme,snadno podceňujeme a navíc člověk dnešní doby si myslí,že věda je všemocná. A Rowan měla navíc schopnosti,které ji v takové víře mylně utvrzovaly a neměla žádnou pokoru. Lasher si nemohl vybrat líp. Ne nadarmo se říká,že nejchytřejším tahem ďábla bylo přesvědčit lidi o tom,že neexistuje.

Co mě hodně mátlo je to,že u nás vyšly tři díly knihy,která v originále je jen jednou knihou,ale má pokračování Lasher (2) a Taltos (3). Takže mi chvilku trvalo,než jsem si ujasnila rozdíly mezi "originálem" a českou verzí. Pokud vím, Lasher a Taltos zatím nevyšly (mýlím se?) a je to podle mě veliká škoda. Mám obe dvě a do Lashera jsem zkušebně nakoukla a čeští čtenáři se mají na co těšit,pokud to někdo přeloží a vydá.

a p.s. milé čarodějky,mějme na paměti,že pokud si hrajeme s vesmírnými silami,je v naší moci otevřít dveře.Ale nemusí už být v naší moci ovládat to,co jimi vejde.

RiverSong
21.07.2016 5 z 5

Poslední díl jsem přečetla jako v transu. Celá trilogie mě neuvěřitelně bavila. Michaela mi bylo hrozně líto a na Rowan jsem měla pořádný vztek. Anne Rice se stala mou nejoblíbenější autorkou a je mi opravdu líto, že od ní do čestiny bylo přeloženo tak málo knih.
Každopádně skvělá trilogie, kterou na 100% doporučuji!

Jolanka
04.01.2016 5 z 5

překvapivý závěr ....

Ben Nevis
10.08.2015 4 z 5

Ani nevím, který díly z trilogie byl nejlepší, protože každý je trošičku o něčem jiném a každý mě bavil pro něco jiného. Poslední díl je poněkud romanticky přeslazený, ale důstojně uzavírá celou ságu. Hlavně si cením, že byly dovysvětleny otevřené věci z minula.

Plno věcí se mi tam však nelíbilo, třeba když si postavy berou zákon do svých rukou. Hlavní hrdinové vykonávají rozsudky smrti, jako by pro ně platila jiná pravidla než pro ostatní smrtelníky. A fanda incestů taky nejsem, připadala jsem si na výpravě v romské osadě, ale chápu, že Jih USA je kraj rázovitý. :-)

skableska
30.05.2015 5 z 5

I třetí díl mě bavil a mrzí mě, že další volná pokračování - Lasher a Taltos, se do češtiny nepřeložili... Každopádně celá trilogie se mic líbila a doporučuji. Bude se mi po čarodějnicích stýskat!!!

Millagros115
21.07.2014 5 z 5

Trilogie se mi vyloženě líbila, shltla jsem ji jedním dechem, ale jak postav přibývalo, musela sjem si začít dělat poznámky kdo je kdo. A rodový strom je vyloženě nutností.

Jennkie
20.02.2014 4 z 5

I přes brilantní styl psaní a napínavý děj mě závěr trilogie dost zklamal. Nevím, jestli autorka chtěla zbořit zažité konvence toho, jak musí příběh skončit nebo prostě už nevěděla, jak dál rozvíjet to, co už napsala a dostala se do slepé uličky. Každopádně bych takovýto konec neočekávala a buď bych si dala práci s rozpracováním jiného konce nebo bych navázala dalším dílem, protože přesně to jsem po dočtení očekávala..... :-)

mayinka
02.12.2013

ja potrebuji jeste ctvrty dil. Je mi smutno za Michaela.

Seraphin
30.04.2013 5 z 5

Trilogie Hodiny čarodějnic mě docela bavila a jistě by mě bavil i film, kdyby ho někdo natočil. Bohužel v posledním díle nám hned na začátku knihy dojde jak to asi skončí.

shizer
10.12.2011

Užívala jsem si čtení všech tří knih, ale závěr byl pro mě zklamání, které mi ten dobrý dojem bohužel docela zkazilo...

ondras666
01.12.2011 5 z 5

Závěrečný díl je dle mého názoru asi nejhezčí z celé této trilogie. Je zajímavé sledovat osud ženy, která netuší, co zdědila...