Hodina čarodějnic II.

Hodina čarodějnic II.

Druhý díl románu vypráví o rodu z něhož vycházely ženy-čarodějnice od středověku až po současnost. Dvanáct generací krásných, vyjímečných, ale i nebezpečných žen sleduje tajemná organizace Tamalasca, zabývající se nadpřirozenými jevy. Strhující osudy jednotlivých "čarodějnic" nás zavedou na skotskou vysočinu, do středověké Francie na Haiti a nakonec až do současného New Orleansu. Tam všude se dostává rod Mayfairů, z něhož vždy jedna žena v generaci zdědí podivuhodnou moc a s ní i nebezpečného ducha Lashera, který pomáhá i škodí, podle okolností i úhlu pohledu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30369/hodina-carodejnic-ii-30369.jpg 4.540

Mayfair Witches (2.)

Lasher (1991)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Paseka, Knižní klub

Atanone
22.04.2017

Tady mě Riceová totálně dostala. přinutila mě oblíbit si je všechny-i ty nejzkaženější. Ukázala mi ty lidi jako živé bytosti,chybující,dobré,zlé,krásné či zkažené,ale s citem a smyslem pro rodinu. Stejně jako Michael jsem milovala ten dům a chtěla bych v něm žít..tedy až by se řádně "oddémonizoval" (vtip)

Už při čtení tohoto dílu jsem pochopila,že Rowan musí logicky dopadnout špatně. Lasher dostal každou ze "svých čarodějnic".
Nespoilerizuji,ale doporučuji. Kdo měl trochu potíže s neustálým vracením děje a opakováním věcí v prvním díle,ten by si tady měl najet na pohodovější vlnu.

RiverSong
16.07.2016

Druhý díl mi připadal fantastický. Bylo trochu namáhavé vyznat se v rodině Mayfairů, ale dalo se to zvládnout. Upřímě obdivuji, že se do toho autorka nezamotala.:) Historie rodiny byla vylíčena do ohromujících podrobností. Některým lidem mohla vadit popisnost, ta je ale pro Anne Rice typická ve všech knihách a mně osobně připadá velmi důležitá pro důkladné uvedení do situace a opravdu se mi tento styl psaní líbí.

Velmi nepříjemná mi byla Carlotta. Byla to čarodějnice v každém směru, ale povahou a nikoliv nadpřirozenými schopnostmi. Nesmírně líto mi bylo Deirdre. Kdyby jí mohla Talamaska pomoct, možná by to dopadlo jinak. Rozhodně knihu doporučuji všem, kteří mají za sebou první díl.

Ben Nevis
28.07.2015

Druhý díl mě překvapil tím, že vynechává některé události a pokračuje po časové mezeře. Také mě překvapil rozsahem Mayfairovic famílie, protože první díl budí dojem, že důležitá je pouze jediná rodinná větev. Najednou tu máme přehršel bratranců a sestřenic a zároveň se dozvídáme o důležitém předkovi, který nebyl předtím téměř zmíněn.

Nejdůležitější postava je však Lasher, který se z tajemné postavy dostává do popředí zájmu, je ústřední postavou prostředního dílu i hybatelem událostí.
Nakonec nevím, jestli jsem spokojená s ukončením tohoto dílu. Čekala jsem víc děje kolem Lashera apod. Bohužel je tu klasický neduh ženské spisovatelky - moc popisů a málo událostí.

skableska
18.05.2015

I druhý díl mohu doporučit, hodně mě baví styl psaní autorky. Postupně se vrací k tomu, co v knize už bylo řečeno a příběh tak stále dál rozšiřuje a obohacuje.
V tomto dílu je mnoho postav a mnoho dějů. Musela jsem si vytvořit rodokmen postav, abych se v tom vyznala :-)

galiana
05.11.2014

Je to pro mě nejoblíbenější díl z celé trilogie. Čte se celkem dobře, když si člověk zvykne na styl. Je zajímavá hlavně tím, jak můžeme sledovat osudy celé rodiny napříč generacemi. Pěkná kniha

pikacka
29.12.2011

určitě souhlasím velmi dobře psaná kniha. Na počátku si čtenář musí trošku zvyknout jak je kniha psaná, ale po začtení bude obsahem nadšený.

Roux
23.12.2011

Pro mě nejlepší díl z celé trilogie. V druhé knize Anne popisuje historii celého rodu Mayfairů.

ondras666
01.12.2011