Mayday

Mayday https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25953/mayday-25953.jpg 3 15 6

Další skvělý humoristický román od autora knih "Jistě, pane ministře" a "Jistě, pane premiére", ve kterém i tentokrát zažijeme radost ze slovních šarvátek a vtipných glos. Hlavním hrdinou je Ernest Mayday, britský autor dvou bestselerů žijící v Hollywoodu, který má všechno — kromě nápadu, jak napsat další knihu. A tak když náhodou natrefí na inzerát a odpoví neznámé Joanně, cítí, že se mu nabízí řešení, jak vybřednout z tvůrčí krize. Tentokrát nám autor otevírá svět filmu, snobských hollywoodských režisérů a scénáristů, filmových hvězdiček a producentů, univerzitních profesorů, smetánky, která navštěvuje drahé kurzy duševní hygieny a holduje zdravému způsobu života ve městě pokrytém téměř nedýchatelným smogem.... celý text

mcleod
23.12.2021 5 z 5

Tak propracovanou knihu s mnoha dějovými linkami, která by zároveň byla vtipná a ironická ve svých trefných komentářích o zákulisí Hollywoodu, jsem už dlouho nečetl. V tomto pohledu do skrytých koutů známého prostředí je kniha podobná autorovým předchozím dílům, hlavní postava je dokonce bývalý úředník britského ministerstva financí, takže na ně autor vědomě navazuje. Přitom ale dokázal složitostí děje jít mnohem dál, čímž se mu podařilo skvěle vyhnout případnému srovnávání se svým výborným seriálem a strhnout od první do poslední stránky, která mimochodem spolu s nečekaným závěrem také stojí za to :-) Zvláštní, že kniha mezi čtenáři tak zapadla, pro mě jde ale o výjimečný a doslova dokonalý román.

srst
10.06.2020

Velmi zábavná kniha. Zpočátku se to sice nezdá, ale humor a zápletka udělaly z této knihu jednu z mých nejoblíbenějších. Ke konci se to čte už skoro jako detektivka. Myslím, že průměrné hodnocení není na místě, já bych dal klidně celých pět hvězdiček.

TomHr
26.03.2020 2 z 5

Podobný druh humoru jako u předchozích autorových dílek, ale tady funguje o poznání méně. Popis spisovatelovy tvůrčí krize je zřejmě autobiografický. Až na vcelku sugestivní popis L. A. knížka nezanechá větší dojem... Tak nějak nenaplnila očekávání.

madem
02.08.2019 2 z 5

Opakovaně jsem se zkusila do knížky začíst. Čekala jsem vtip, ale žádný zázrak to nebyl. Pak mi přišla upomínka z knihovny a já musela knížku vrátit nedočtenou. Tak snad někdy v budoucnu to bude lepší.

renova
22.04.2013 3 z 5

První třetina knihy mě zaujala, ale asi v půlce jsem knihu na několik měsíců odložila, protože přestala být zajímavá. Když jsem se donutila ji začít znovu louskat, trvalo dlouho, než jsem se dostala do fáze, kdy kniha nabyla na svižnosti. Musím tedy říct, že kniha má zajímavý začátek, zajímavou myšlenku a zajímavý konec. Prostředek se čte jen z donucení.

Athena
16.02.2013 3 z 5

Na jednu stranu je to velmi chytrá a vtipná kniha, ale na stranu pro mě byla 1/3 knížky nezajímavá a nudná. Když vypustím pro mě nudné pasáže (kdoví, třeba se v nich někdo vyžívá) je to velmi vtipná, svižná a důmyslná knížka. Občas jsem chtěla tuto knížku úplně odložit, ale zápletka mi to nedovolila, pořád mě hnal ke čtení vnitřní hlas ptající se "Jak to asi bude dál?".

Jonathan Lynn
anglická, 1943