Možná jednou

Možná jednou https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337291/bmid_mozna-jednou-SR1-337291.jpg 4 1759 464

Maybe Someday série

Sydney žila v dokonalém světě – dobrá škola, práce, skvělá kámoška i úžasný přítel. Jenže pak zjistí, že její přítel ji podvádí a nádherná bublina perfektní idylky praskne. Naštěstí je tu záhadný soused a jeho hudba, který dá Sydney novou naději. Ale psát písně, stejně jako žít vlastní život, není nikdy snadné…

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Maybe Someday , 2014

klarinka9974
02.03.2018 5 z 5

Příjemná romantická kniha o lásce na první pohled a o tom, jak si lidé dokážou rozumět i bez mluvení.

Fanagirjo
28.02.2018 5 z 5

Přečtena jedním dechem. Miluju všechny knížky od této autorky.

JaneH
25.02.2018 3 z 5

Na knížku jsem se hodně těšila. Teď jsem ji přečetla a nevím, co si mám myslet. Nechci říkat, že by mě úplně zklamala. Bavila mě, ale rozhodně jsem u její četby nezažila takový ten wow efekt. Jedná se o takovou oddechovku, která neurazí, ale ani vás nijak nenadchne.

mysterygirl
24.02.2018 3 z 5

Hodne jsem se na ni diky recenzim tesila...ale docela zklamani...srdceryvnej sladacek pro mlady..me tyhle knihy z YOLi prijdou tak trochu na jedno kopyto..zasmala jsem se obcas..proste zamilovana knizka bez hlubsi myslenky..

Nikoll2
22.02.2018 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem!
Sice jsem byla zpočátku zaražena počtem stran, protože klasické milostné příběhy nebývají takto dlouhé. Dva mladí lidé se zamilují, potká je nějaký problém, pobrečí si a nakonec skončí opět spolu.
Tento příběh nabídl však mnohem více. Ukázal lásku mladých lidí opět z jiného pohledu a poukázal na krásy, které se v ní (i v té nejisté) ukrývají. Dokonce jsem se u knihy několikrát upřímně zasmála.
Určitě knihu doporučuji.:)

amanek
22.02.2018 3 z 5

Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu. Knižku jsem viděla v knihovně a věděla jsem, že tady ma vysokė hodnoceni. Číst ji před 20 lety, tak by se mi utcitě líbila víc. Prostě červená knihovna.

Mikako
16.02.2018 2 z 5

Ze začátku se mi kniha líbila moc, nemohla jsem se odtrhnout. Ale postupně jsem si říkala, že je to vlastně hrozná blbost.

Menší spoilery
Neslyšící, co hraje na kytaru? No dobře, je pár takových, kteří hrají na nějaký nástroj..
Neslyšící, co skládá sám hudbu? No to teda nevím...
Od narození neslyšící, který bezchybně čte a píše, včetně čárek ve větách? Jako fakt?
Během knihy se několikrát stalo, že autorka zapomněla na to, že je Ridge neslyšící a nemluví. Ridge potom něco řekl a samotného ho šokoval důraz v jeho hlase? Aha...
A hlavně! Hlavně se tam pořád koulejí slzy po tvářích! Tohle spojení, spolu s tlačením se slz z očí, je tam tak často, že vás to začne opravdu prudit. Přemýšlela jsem, že si to věčné bulení začnu čárkovat.

Kdyby Ridge byl reálnější postava, kdyby Sydney pořád nebulela a kdyby ten konec nebyl taaak dlouhý a sladký, tak by se mi kniha líbila moc.

Jo! A já měla radši Meggie ;-)

Sophie22
11.02.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla skoro za den. Příběh je docela originální a také se mi líbilo, že je doprovázený písničkami. Děj byl emočně náročnější, ale propracovaný. Už mám koupenou další knihu od spisovatelky a ráda si jí přečtu.

Danca196
08.02.2018 3 z 5

Asi zatím nejslabší kniha od této autorky. Sice nejsem cílovou skupinou, pro kterou je kniha určená, ale tak protahovaný závěr nemůže bavit ani puberťáky.

nelaargi
06.02.2018 5 z 5

Krásné čtení, vřele doporučuji.

Jass
05.02.2018 5 z 5

Knížku jsem četla už podruhé (poprvé ještě před vydáním v amatérském překladu....) a musím říct, že v mojí momentální mizérii to bylo přesně to, co jsem potřebovala. Navíc jsem si tentokrát zážitek posílila o to, že jsem připojené album poslouchala přímo při četbě a musím říct... to bylo vážně moc. Samozřejmě, že to bylo předvídatelné, ale to k tomuhle žánru prostě patří a popravdě, kvůli tomu ty knížky čtu...
Kdo neposlouchal album, tak ať si pustí alespoň tuhle písničku, protože ta je dokonalá...
P.S. Tohle je jedna z knížek, u které si myslím, že by film mohl být naprosto dokonalý...

evelýny
05.02.2018 2 z 5

Tak tato knika mě zklamala.
Příběh z mého pohledu naivní, předvídatelný.
Nemám nic proti jakémukoli fyzickému i psychickému handicapu, ale v tomto příběhu jsem nevěřila nic. Možná proto, že jsem již dávno překročila věkovou katergoii čtenářů YA literatury, kam tento příběh bezesporu patří a možná proto, že jsem právě dočetla ,,Hanu" a ,,Sůl moře", takže mé žebříčky hodnot jsou momentálně někde jinde.
Respektuji 90% v hodnocení a knihu s díky vracím.

P.S: Ke knize se nevrátím ani možná jednou ...

natali.s
04.02.2018 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala. Kamarádka mi knihu doporučila, ale nebyla jsme si jistá, že to je úplně kniha pro mě, ale po nějakém čas ejsme na ni natrefila v knihkupectví a rozhodla si ji koupit. Ještě nějakou dobu, mi doma ležela na poličce a pak jsem se rozhodla proto, že si ji zkusím přečíst. A vůbec toho nelituji! Kniha je krásně napsaná z pohledů obou hlavních hrdinů a je doprovázena nádherným soundtrackem :-). Ti kteří si nechtějí přečíst obyčejnou romantickou knihu, ale chtějí i poutavý příběh, tak je to kniha doslova pro ně.

jastr
25.01.2018

Krásné čtení, do knihy jsem se hned zamilovala. Příběh Ridge a Sydney dokonalý. Písně úžasný. Doporučuji!

Leanis
22.01.2018 5 z 5

Spojit dohromady dvě nejoblíbenější věci v mým životě - knížky a hudbu - za to budu muset pravděpodobně Colleen Hoover poslat děkovný dopis. Nemám páru, jak ji to napadlo, ale jakoby to byla nejpřirozenější věc na světě.
Celý příběh byl neskutečně příjemný na čtení a zároveň s hrozně smutným podtónem. Ne, nejsem holka, která brečí u smutných pasáží. Jsem holka, která brečí, když to dobře dopadne. A tady jsem brečela jako už dlouho ne.
Celá myšlenka s Ridgem a jeho hluchotou, a s tím, jak se kvůli svému postižení ani na okamžik nelitoval, to mě připomnělo si jeho charakter zamilovat. Jeho neuvěřitelná radost do života, láska k hudbě, láska v podstatě ke všemu, co viděl. A to dokonce i jistým způsobem k Bridgette :-). Protože tu já bych v jeho kůži ve svým bytě nerozdýchala.
Taky musím dodat, že to byla snad první knížka, ve které mi nevadil milostný trojúhelník. Protože byl naprosto přirozený a ani z jedné z hlavních postav neudělal natvrdlého idiota. A vyřešil se opravdu elegantně, i když by mě fakt zajímal nějaký epilog, třeba co se děje po pár letech, nebo něco tak. Ale, budu muset nechat zapracovat svojí fantazii.
Za mě rozhodně 5*. Budu každý den netrpělivě koukat, kdy vyjde další knížka od Colleen a přitom si pouštět soundtrack k této knize. :-)

Julia_pt
21.01.2018 5 z 5

Opět brilántně napsaná kniha, ale podle mě od této autorky nemůžeme čekat ani nic jiného.
Doporučuji!

lukyli154
19.01.2018 4 z 5

Na čtení jsem bohužel neměla čas a tak mi čtení trvalo dlouho. Možná proto jsem se nemohla do příběhu pořádně vcítit. Sydney byla hrozně ufňukaná a samotný příběh mi místy přišel nereálný. Písničky byly super.A celá knížka se četla moc dobře.

salča
19.01.2018 4 z 5

Po přečtení knihy Bez naděje,která byla naprosto skvělá,jsem opět sáhla po Colleen.
Trochu jsem ale čekala víc.Příběh hezký, nádherné texty písní,ale něco mi tam scházelo.Taková poklidná romantika.

TerkaM
18.01.2018 3 z 5

Tahle kniha mě vlastně docela zklamala. Po tom, jak jsem byla nadšená z knihy Odvrácená tvář lásky, mě mrzí, že ten děj neodsýpal obdobně a celkem se to táhlo. Hlavně také proto, že jsem čekala, kdy se stane to, co jsem již předem očekávala. A jasně, jde o romantiku, klišé bych měla očekávat a jo, za určitých okolností by mi ani nevadilo, ale zde tomu tak bohužel nebylo.

Navíc jsem se nedokázala srovnat s představou, že je Ridge hluchý a ne, nemám nic proti jakkoli postiženým lidem, jen mi to prostě v příběhu jaksi překáželo. A to, že se neuměl rozhodnout, koho teda miluje? To jsem také neshledávala moc přitažlivým.

Krom toho mi už od začátku vadilo, že se Maggie snažil říct co má dělat a to je prostě, podle mého názoru, ve vztahu vždy cesta do pekel. Kontrola toho druhého. A i když chápu, proč to dělal, za sebe by mě otravovalo, kdyby mi můj (budoucí) přítel takhle neustále omílal dokola, že se mu nelíbí, co dělám. Na tohle už mám trochu alergii.

Eeli
18.01.2018 2 z 5

Můj názor se sice liší od většinového, ale kniha mě zkrátka nijak nezaujala, což je možná tím, že už (bohužel) nepatřím do YA skupiny :). Celý příběh na mě působil tak nějak ufňukaně, přespříliš dojemně a místy pak přeslazeně. Navíc kapitoly psané z pohledu Ridgeho (CHLAPA!!!) byly velice nevěrohodné, protože pochybuji, že takhle citlivě a zženštile nějaký muž myslí (omlouvám se, hoši, pokud se pletu) - prostě příliš přeidealizované :). Jinak musím uznat, že na romantický příběh je to dílko poměrně originální a vlastní skutečný soundtrack je velmi dobrý, nápaditý tah, který zpestří četbu a dá jí zcela nový rozměr.