Maxwellův vlak

Maxwellův vlak https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29196/bmid_maxwelluv-vlak-Lkv-29196.jpg 3 28 4

Drama lidí ve vlaku se smrtícím nákladem. Hlavním hrdinou knihy je Harry Maxwell, bývalý pašerák drog, současný zaměstnanec americké železniční společnosti Amtrak, který se rozhodne se svými přáteli ukrást z poštovního vagónu vlaku Night Owl 35 miliónů dolarů. Stejný nápad bohužel má i skupina dokonale vyzbrojených teroristů. Ze zlodějů se stávají náhle rukojmí. Unesený vlak míří do Kanady a na oknech a dveřích jsou nálože a nádoby s bacily anthraxu, které mohou v okamžiku rozpoutat smrtelnou epidemii. Od oficiálních státních orgánů, policie nebo armády nemohou pomoc očekávat , proto se cestující pouštějí do souboje s teroristy sami.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Svoboda-Libertas

Maxwell's Train , 1984

ludek.n
21.03.2022 3 z 5

Vybrat si ten den na vykradení poštovního vozu amerického vlaku Amtrak, přepravující peníze federální banky, nebyl ten nejlepší nápad. Night Owl totiž obsadilo teroristické komando, a tak pro cestující vlaku začíná boj o holý život. Christopher Hyde používá ve svých románech kombinaci vždy několika zápletek, jakoby mu jedna nestačila. Proto tu máme vedle hrstky amatérských zlodějíčků s jejich „velkou vlakovou loupeží“ ještě World People’s Army Annalise Shenkerové, jejichž cíle a plány už tak jednoznačné nejsou. Zasahující vládní složky jsou samozřejmě zcela neschopné a na nic se nezmohou, takže nám dopřejí dostatek času sledovat zoufalé pokusy cestujících o přežití tvrdé kurately teroristů, kteří se rozhodně nerozpakují hrát to tvrdě. S profilováním charakterů se Hyde rozhodně neobtěžuje, proto se o žádné z postav dramatu mnoho nedozvíme. To už více štěstí máme s jednotlivými druhy železničních vozů amerických, potažmo kanadských, drah. Finále se sice obešlo bez velkého třesku, to ho ovšem neuchránilo jisté lacinosti a zkratkovitosti.

Franc
20.02.2022 3 z 5

Thriller že staré dobré školy, kdy prostředkem k vítězství není moderní technologie, ale chrabrost, hrdinství, a strach, strach za který se nikdo nestydí. Cigareta a kafe v plastovém hrnku je přítomné v míře vlastní starým detektivkám.

Snaha nepodlehnout vystupuje ze stránek stejně intenzivně, jako neschopnost odpovědných složek zasáhnout. To je právě velkým plusem knihy, uvěřitelnost. Žádné akce a skutky hrdinů, které by byly v rozporu že zákony fyziky.

Prostředí přeplněné vlaku dává knize zajímavý rozměr a je poutavým ringem pro boj dobra a zla. Hrdinové jsou lidé z masa a kostí, kterým budete dozajista fandit a přát vítězství na konci tunelu.

ThomasRuhe
16.11.2019 3 z 5

Nejvíce mě bavila úvodní část, kdy lupiči plánují svou loupež ve vlaku a pak se o ní pokusí, ovšem teroristická skupina je předběhne. Další průběh je i v rámci stísněného prostoru vlaku napsaný slušně, ale po čase se děj začíná táhnout a ten úvodní příběhový švih se vytrácí. Konec je víceméně očekávaný. Za nevšední nápad a prostředí tak dávám 3 hvězdy.

Disease
14.02.2019 4 z 5

Knížka, která se neomrzí. Ne tak dobrá jako Jericho, ale vracím se k ní rád.

vlaky

Christopher Hyde