Incident v Čechách

Incident v Čechách https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390248/bmid_incident-v-cechach-koH-390248.png 3 57 23

Maxmilián série

1. díl

ZMIZELÉ POSELSTVO JEZUITŮ A JEDEN MUŽ S TEMNOTOU V DUŠI… Píše se rok 1613 a Evropu dělí jen pár let od vypuknutí třicetileté války. V okolí hradu Bělá v zemích Koruny české zmizí poselstvo jezuitů a znepokojený Vatikán pověří agenta Maxmiliána, aby na místě zjistil, co se stalo. Na Maxmiliána a jeho učedníka Bertuccia však čeká případ, který je může stát víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Následují další záhadná zmizení a lidé, s nimiž se během svého pátrání setkají, neříkají – zdá se – celou pravdu. Ať už je to nevyzpytatelný hrabě von Birgen či mladá, tragicky ovdovělá baronka Magdaléna, která skrývá víc než jen milostný vztah se svou služebnou. Maxmilián zjišťuje, že za celým incidentem stojí extrémně nebezpečný člověk, který se svým snažením rozhodl postavit nejen lidem, ale také samotnému Bohu. Sám přitom netuší, že se bude muset vypořádat s vlastním temným tajemstvím, které ukrývá hluboko ve svém nitru…... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

Incidenten i Böhmen , 2015

Standa24
27.11.2018 5 z 5

Velmi temný a napínavý historický thriller. Přečteno jedním dechem za necelé dva večery. Těším se na pokračování a doufám, že se v něm dozvíme i něco více o předchozím životě Maxmiliána.

mikika
26.11.2018 5 z 5

parádní temný historický thriller, kombinující neurčitou mystiku, inkvizici a dobu, která se s nikým moc nepáře. strašidelná atmosféra gradovala maličko do ztracena, ale závěr mi pořád vrtá hlavou. jak to vlastně teda dopadlo?

Lester555
23.11.2018 1 z 5

Kupoval jsem jen podle obálky a popisu. Prostředí středověkých Čech zajímavé, ale to bylo celé. Příběh byl dost lineární a samozřejmě obsahuje i zvrat, ale jelikož autor od začátku na jednu z postav ukazuje prstem jako na vraha, ale dělá to neskutečně okatě, tak vám ten zvrat ani nepřijde jako zvrat. Konec byl zbytečně utahaný, hlavní hrdina spoustu dní jen "spal", nebo "třídil dokumenty", nechybí ani vsuvka Padesáti odstínů šedi a Mission impossible. Holt takhle si novověk v Čechách představuje Švéd. Co mě dost iritovalo, že hlavní hrdina si prostě chodí kde chce a kdy chce, jeden hrad, druhý hrad, v noci, v soukromých komnatách, překonává hradby asi... a liduprázdno, žádné stráže, brány, vrata, vše evidentně dokořán. Celkově na mě hrady působily dojmem, že tam jsou 4 lidi celkem.