Max, naprojektovaný chalan z predmestia

Max, naprojektovaný chalan z predmestia https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483213/mid_max-naprojektovany-chalan-z-predmes-Fld-483213.jpg 5 10 5

Max nie je len román pre mládež Antikoncepcia, kondómy, potrat a umelé oplodnenie... Koho už len zaujímajú detaily? Hlavné je, že diskusia profákovi prekazí skúšanie. Najčastejšie profesorke tieto otázky kladie šestnásťročný viedenský gymnazista Max Geissler odvážny, sebavedomý, pekný a inteligentný športovec zo 6. A, jediný syn rozvedenej karieristky. Stalo sa však, že na ulici ochráni desaťročného Tea s Downovým syndrómom pred malými bitkármi. Max spoznáva rodinu chlapca, zažíva srdečnú atmosféru domova, a dokonca sa zaľúbi do Niky, Teovej staršej sestry. Max zatúži po rodine... Mládežnícky román Max nie je idylický. Čitateľ v ňom nájde realistické obrazy zo života dospievajúcich mladých ľudí v dnešnom svete. Autorke sa podarilo v románovej forme citlivo, zrozumiteľne a jazykom dnešných tínedžerov vysvetliť všetky základné bioetické otázky. Dej románu chytí čitateľa od prvého momentu a to nielen adresátov románu, ale aj tých skôr narodených.... celý text

Duchovní literatura , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Lúč

Johnny Designed , 2013

Jarka_rybář
Jarka_rybář
02.10.2020 5 z 5

Velmi pěkná kniha, která mne chytla od prvních stránek. Max, který je fakt šikovný, ale zanedbávaný kluk v kontrastu s postiženým chlapcem a jeho milující rodinou... Životní odhalení, která otřesou celým životem a čtenáře přimějí zamyslet se nad možnostmi dnešního světa (a že jsou občas dosti děsivé)...
Parádní příběh.

VcelkaMaja157
VcelkaMaja157
23.05.2020 4 z 5

Tato kniha mě naučila číst. Nikdy jsem nebyla čtivý tip a přečetla jsem jednu knihu tak za rok.. vím smutné.. Ale jak říkám tato kniha mě naučila číst a od té doby jsem přečetla už 6 knížek a nemám v plánu s tým přestat. I když mi z této knihy nijak nespadla brada tak jsem ráda že jsem ji na Vánoce dostala :D

Elka252
Elka252
11.03.2020 5 z 5

Pěkná kniha

lenka0383
lenka0383
12.10.2019 4 z 5

Kniha mě hodně bavila a na mnoha místech i dojala. Občas jsou některé situace trochu umělé a je z nich příliš cítit snaha autorky navodit nějaké téma nebo pocit u čtenáře, ale další kapitola mi dojem vždycky zlepšila. Příběh má i romantickou a napínavou linku. Dojem trochu kazí nepřehlednost členění na odstavce, kdy člověk čte a najednou zjistí, aniž by to bylo jakkoli graficky ošetřeno, že se ocitl v hlavě úplně jiné postavy, na jiném místě nebo dokonce o pár dní či týdnů později. Taky mi vadila nesouslednost v dodržování spisovné a nespisovné řeči postav, ale to už je věc překladu :-/ Všechny tyto nedostatky ale vyvažuje rozhodně zajímavý a napínavý příběh, který je originální a obsahuje nečekané zvraty a dramatický vývoj postav.

Elmo
Elmo
08.08.2019 5 z 5

Moc mě to bavilo, dojalo, chytlo, i když už nejsem věkem správná cílová skupina. Ano, je to trošku vyhrocené, kýčovité, nebo příliš dojemné, ale dá se to skousnout.
V zásadě jde o křesťanské odpovědi na bioetické otázky zabalené do povedeného napínavo-romanticko-vztahového příběhu.

náboženská literatura

Kniha Max, naprojektovaný chalan z predmestia je v