Maus – Souborné vydání

K 25. výročí prvního vydání slavného komiksu Arta Spiegelmana Maus vychází první souborné vydání obou dvou dílů knihy v jednom vázaném svazku. Maus je děsivým - a současně hodnotně umělecky ztvárněným - zobrazením holocaustu, které oslovilo miliony čtenářů po celém světě. Místo lidí vystupují v příběhu myši a jiná zvířata - odtud název knihy. Maus je jedním z vrcholných děl moderní světové literatury, která se snaží přispět k tomu, aby lidé nezapomněli na to, co znamenal nacismus....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/140454/maus-souborne-vydani-IEv-140454.jpg 4.8412

Maus

Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-7215-441-8

Kniha Maus – Souborné vydání

raffi

Jedinečný komiks, svojou jednoduchosťou kresieb iba podtrháva, ako strašná doba ovplyvnila niekoľko generácií. Vďaka prelínaniu súčasnosti a minulosti je neuveriteľne živý a autentický.
Inak myslím, že všetko už bolo povedané vo všetkých možných recenziách a komentároch. Stojí za to, si túto knihu prečítať.

ThePeace135

Dokonalost sama. Knih jsem s touto tematikou přečetla spoustu, ale tohle má prostě navíc přidanou hodnotu tím, že je to komiksové zpracování, kde navíc nevystupují lidé, ale zvířata, kdy každý druh zvířete představuje jednu lidskou rasu. Neuvěřitelně silný příběh, kdy osudy rodiny žijící za druhé světové války hluboce ovlivní i ty, co se narodili až dlouho po jejím skončení.

Cacolinka

Děsivé, jak strašné životní zážitky dokáží negativně ovlivnit několik generací po sobě...:-/ (I lidi, kteří v té době vůbec nebyli na světě.)

oolinkaa

První kniha na toto téma formou komiksu .. palec nahoru za skvělé zpracování ..doporučuji přečíst

Radunnie

Báječná kniha i pro nečtenáře, edukativní klenot i pro ty později narozené, kterak zábavnou formou předat poselství z jednoho nešťastného období (ne)lidské historie.

alcerka

Mrzí mě to, ale asi jsem si z knihy nedokázala vzít to správné. Kniha se mi nečetla úplně lehce, což je v pořádku vzhledem k tématu, ovšem četla jsem asi i poutavější knihy z období 2.světové.

h.mose
29.12.2018

Čtu opravdu velké množství knih. Jsem takovým konzumentem a bohužel se mi často stává, že po měsíci už ani nevím, o co v té konkrétní knize šlo. Prostě ji zkonzumuji a hned jdu na další. Po přečtení Maus se konečně dostavil TEN POCIT! Kniha mě okamžitě vtáhla do děje. Několikrát jsem zpětně lustrovala políčka s obrázky a začala jsem si všímat různých detailů - když se například Vladek s Anjou snažili prchat Polskem a na obličeji měli uvázané masky prasat, potisk šatů Vladkovy druhé ženy Maly, atd. Příběh je velmi povedený. Hlavní hrdina Vladek, není vykreslen jen jako super myš, co přežila lágr. Hodnotná je i doprovodná linka jeho vztahu mezi ním a Malou. Dlouho jsem neměla v ruce takovou knihu. Dlouho jsem nebyla tak nadšená. Myslím si, že je to i naprosto geniální způsob, jak třeba zaujmout teenagery, kteří četbě moc nedají. Kniha se dá zvládnout za 2 až 3 hodiny.

klara225
17.12.2018

Když si přečtete Maus, drtivá většina jiných knížek, které jste do té doby považovali za dobré, klesnou na hodnotě.