Matylda

Matylda https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3241/bmid_matylda-659da7ccdd92b.jpg 5 605 119

Rodiče o Matyldě říkají samé hrozné věci. Ve skutečnosti je Matylda génius, a oni jsou ti hloupí. Přečtěte si, jak na ně a na zlou ředitelku školy, slečnu Kruťákovou, Matylda vyzraje a jak objeví, že má jednu zvláštní, mimořádnou schopnost. Matylda, knížka vynikajícího vypravěče Roalda Dahla, si získala srdce čtenářů na celém světě a dočkala se i filmového zpracování.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Matilda , 1988

otvorenakniha
02.05.2018 5 z 5

Knižku som čítala pred troma rokmi,ale bol to taký silný čitateľský zážitok, že som sa k nemu musela vrátiť. Zamilovala som si čarovnú atmosféru ktorej je príbeh plný. Páčilo sa mi že napriek tomu,že to z počiatku s Matildou nevyzeralo veľmi dobre sa dokázala z ťažkej situácie dostať vďaka svojím schopnostiam a ešte aj pomôcť iným ktorým bolo ublížené.

Měňavka
19.04.2018 5 z 5

Dokonalé!Další poklad do naší knihovny pro opětovné začtení a potěchu duše vstupem do světa, kde lze najít pohádkový konec příběhu.

Tesinka_Laufey
15.04.2018 5 z 5

Příběh je pěkný, ale mrzelo mě, že ve druhé části je pomálu zmínek o Matyldině rodině. Možná by mi ani nevadilo, kdyby se celý příběh točil kolem Matyldina "boje" s rodiči. A i když je to kniha především pro děti, tak se k ní moc ráda vracím, protože jsou v ní věci, které malé dítě úplně nepochopí.

wiix
29.01.2018 5 z 5

Tieto Dahlove diela majú svoje čaro pre dospeláka, čo ich číta i pre deti, ktoré načúvajú. Matilda bola chytrá, smiešna, smutná, dojímavá a priateľská. Taká by mala byť väčšina detí a cez toto dielo sa im dá život a to podstatné v ňom krásne priblížiť a ešte sa aj zabavia.

Naias
09.01.2018

Tak toto nie je moja šálka čaju. Ten typicky dahlovský mix reality a absurdity sa mi vôbec nepáči. Ale jeden kúsoček sa mi pozdáva veľmi.
„Pán Hemingway píše o mnohých veciach, ktorým nerozumiem, najmä o mužoch a ženách,“ priznala sa jej Matilda, „ale i tak sa mi jeho knižka páčila. Vie vyrozprávať príbeh tak, že mám pocit, akoby som bola pri tom. Akoby som sama pozorovala, čo sa deje.“
„Dobrý spisovateľ to vždy tak robí,“ vysvetľovala knihovníčka. „A nerob si starosti s tým, čomu nerozumieš. Nenamáhaj si hlavičku a nechaj, nech ťa slová zaplavujú ako hudba.“
Nechať sa slovami zaplavovať ako hudbou... To môže napísať len ten, kto knihy ozaj miluje.

M-arta
10.12.2017 5 z 5

Příběh o holčičce, která se moc těšila do školy.
Plný fantazie, magie, idskosti i karikatur různých povah a boje dobra se zlem. Na začátku se dcera (tenkrát asi 6 let) úplně zamilovala do filmu natočeného podle této knížky a když jako relativně čerstvý prvňáček objevila, že máme doma i takovýto poklad, nedala si pokoj, dokud ji celou nepřelouskala a stále ji označuje za svoji nejzamilovanější knížku.

Chloe.leknin
31.10.2017 5 z 5

Roald Dahl je mistr svého řemesla a dokazuje to i v Matyldě. Mě jako začínající učitelku navíc kniha potkala v tom pravém okamžiku - momentálně svádím také boj s několika Kazisvětovými, kteří považují čtení za největší neřest a maření času. Pomohla mi se nad některé strasti povznést a zasmát se jim. Oceňuji i povedené ilustrace!

knihovniceS
26.07.2017 4 z 5

Pěkně napsaný příběh, který pobaví dětské i dospělé čtenáře.

Sorrow
23.06.2017 3 z 5

Je to roztomile dahlovské, ale Karlíkovi nebo Obrovi Dobrovi se to nevyrovná :)

psomil
17.06.2017 5 z 5

SUPRÓZNÍ KNIHA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Je zábavná vtipná trochu i smutná a hlavně napínavá.

Merynkaw
06.06.2017 5 z 5

Krásný příběh života s pohádkovým koncem. Děti i mě kniha velmi bavila. *****

Taťka Hraboš
09.05.2017 5 z 5

Další z mistrovských kousků fantastického pana Dahla pro děti. Jen jsem měl při četbě prvních kapitol obavu, aby se naše děti neinspirovaly tím, co Matylda dokázala provést svému otci :-).

knihomolkačenka
07.05.2017 5 z 5

Tuhle knihu MILUJU!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale jména ve filmu jsou úplně jiná. Např. Slečna Dobromyslná -
Slečna Krásná.

Elulilinka1
03.05.2017 5 z 5

Super kniha na deštivý den. Dá se zhltnout i za den. ( Teda aspoň mě se to podařilo) .
Jsem ráda, že jsem si ji přečetla neboť mě neskutečně pobavila. Jenom škoda, že není vícedílná. Ale určitě doporučuji!!!

unicorn1
22.04.2017 5 z 5

Mě se to hrozně líbilo. Nejradši bych si to přečetla ještě jednou. :-D

Stardeann
20.01.2017

Moc se mi líbila hlavní hrdinka knížky a konec mě nadchnul.

Percabethka
24.12.2016 5 z 5

Roztomilá knihomolská pohádka :) příběhy od Roalda Dahla mám moc ráda a tenhle podle mě patří mezi ty nejhezčí, právě kvůli knihomolce Matyldě.

marta0912
12.11.2016 4 z 5

Dahl píše skvělé pohádky - dobře poddaná překrásná dětská fantazie, skromně a prostě napsaná.

Helianthus
30.10.2016 5 z 5

Krásná knížka nejen pro děti. Mohu jen doporučit :-)

lenamor
06.10.2016 5 z 5

Krásná knížka nejen pro děti :-) Nechybí kladné i záporné postavy a napínavý děj