Matyáš Sandorf - (Nový hrabě Monte Christo)

Matyáš Sandorf - (Nový hrabě Monte Christo) https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400128/mid_matyas-sandorf-novy-hrabe-monte-chr-tJn-400128.jpg 4 456 67

Nový hrabě Monte Christo. Dobrodružný román o osudech maďarského revolucionáře, který unikne smrti a za svůj životní cíl pokládá povinnost pomstít své druhy.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Omega

Mathias Sandorf , 1885

pegasek
29.01.2017 5 z 5

Za mě-je to jedna z těch nejlepších knih

Christo
26.12.2016 5 z 5

Po velkém zklamání Pěti neděl v baloně jsem rád, že jsem jsem dal šanci Sandorfovi. Udělal jsem dobře, protože jsem s ním strávil úžasné vánoční svátky. Jen nevím, zda je lepší Tajuplný ostrov či Matyáš Sandorf a to je poklona.

Gimli
11.07.2016 3 z 5

První část knihy, v níž je Sandorfovo spiknutí prozrazeno a jemu i jeho přátelům jde o holé životy, byla vskutku strhující. Ovšem zbývající části, v nichž jde o potrestání udavačů a zrádců, byly už jenom dobré. Podle mě je to tím, že postavy jsou až příliš černobílé a děj, včetně zásadních zvratů, je často dlouho dopředu předvídatelný. Ale kdybych četl Matyáše Sandorfa jako kluk někdy před pětadvaceti lety, asi bych byl nadšený.

hlavin
09.02.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější verneovka, četl jsem ji několikrát, a pokaždé s nadšením. Sice nese podtitul Nový Hrabě Monte Cristo, ale zde je Verne naprosto originální. Autor samozřejmě věděl, že žádní morálně hodnotní maďarští šlechtici, kteří by byli vlastenci a za vlast bojovali, neexistovali. To ale nesnižuje hodnotu knihy.
Román je psán nesmírně poutavě, je to z mého pohledu nejlepší Vernovo dílo.

dominikB951
01.02.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších od Vernea

Rup
13.01.2016 5 z 5

Tuto knihu stačí jen vzít do ruky a čte se sama. Snad nejlepší Verneovo dílo.

woodward
17.08.2015 5 z 5

Měli jsme ji doma ve Vilímkově "zlatorudém" vydání pod názvem Nový hrabě Monte Cristo - čemuž jsem vůbec nerozuměl, dokud mi máma nevysvětlila, že existuje i "opravdový" Monte Cristo, kterej ovšem na rozdíl od Matyáše Sandorfa trpěl ve vězení nevinně. Cap Matifou, který zastavil loď spouštěnou na vodu, Pescador v kouli sněhové, a také dramatický útěk z Pazinského hradu (mnohem později jsem zjistil, že Pazin je městečko v Chorvatsku) - nikdy na to všechno nezapomenu. Pět hvězd.

kalista1
21.03.2015 5 z 5

I když je Verne v mnoha pasážích této knihy zase příliš popisný a i když pro tento román čerpá inspiraci u Dumasovy knihy "Hrabě Monte Christo", nutno dodat, že přesto zůstává svůj a originální. Co dodat? Matyáš Sandorf je napínavý příběh zrady a pomsty, který nás zavádí na pozoruhodná místa ve Středomoří. Tahle kniha rozhodně nikdy nezestárne!

jarmik
26.12.2014 5 z 5

Moje nejmilejší verneovka.

xeroxino
20.12.2014 5 z 5

Tak toto je typicka kniha od Verneo .. kniha mi fakt sedela.. a patri medzi jednu z najlepsich s jeho tvorby

Rade
01.12.2014 5 z 5

Nejoblíbenější verneovka mého dětství. S nádhernými původními dřevoryty L.Benetta. Města ve Středomoří, ve kterých se děj odehrává, jsem na základě četby i ilustrací pak toužila navštívit, což se mi zčásti splnilo po mnoha, mnoha letech (Dubrovník, Kotor, La Valetta na Maltě) a dodatečně jsem žasla, jak popis i ilustrace odpovídají skutečnosti a že se mi tak splnil můj dětský sen...

Aniga
05.11.2014 4 z 5

Stojí za to si přečíst.... nečekejte však nic převratného, jedná se opravdu o děj podobný námětu "hrabě Monte Cristo" . Kniha však byla pro mne příjemným čtením, děj se odvíjel svižně, žádné zbytečnosti. Jen bylo vše až neskutečné, jak vše Matyášovi vycházelo, trochu bych to doplnila i nějakým větším nezdarem.

moonchild
28.02.2014 5 z 5

Klasika mezi Verneovkami.Musím říct,že je opravdu vynikající.Dost se mi líbí.

derikm
11.02.2014 5 z 5

Velice pěkná khiha, dobře se četla.

Ivan F
04.10.2013 5 z 5

Prečítané v detstve a videné mladými očami, nezastrenými chmárami dospelosti, tak to pre mňa bol jeden z pomyselných vrcholov tvorby Julesa Verna. Nádherný príbeh, ktorý je svojím posolstvom aktuálny pravdepodobne na veky. Ako dospelý na tom už vidím mnohé muchy a Verneovu spisovateľskú nezručnosť, avšak príbeh patrí v Julesovej tvorbe k tým najlepším, hoc skopírovaným. Preto ponechávam plný počet hviezdičiek.

Eigis
22.08.2013 5 z 5

Tato kniha má přízvisko Nový hrabě Monte Christo zcela právem, základní dějová linka je totiž natolik podobná Dumasovu románu, že až žasnu jak z ní Verne dokázal udělat vlastní, originální, velmi úspěšný a povedený román, který bez debat patří mezi to nejlepší co napsal.

Kikuška1
17.07.2013 5 z 5

Od Verna jsem jako první četla Tajuplný ostrov, který mě bavil, ale byl to spíš takový průměr. Proto jsem od téhle knížky moc nečekala, prostě podobný dobrodružný příběh. To jsem se ale hodně spletla, tahle knížka mě překvapila, přečetla jsem ji jedním dechem. Ani nejde slovy vyjádřit jak moc mě ta knížka nadchla a jak mě bavila.

vitavita
02.03.2013 5 z 5

Nejlepší kniha J.Verna ....

Dera
29.08.2012 4 z 5

Tato kniha není pro mě ryze dobrodružná jako ostatní verneovky. To neznamená, že ztrácí na kvalitě...

em54
22.08.2012 5 z 5

Dlouho jsem sháněl tohle vydání z doby, kdy KOD ještě neměly proužky... Nevím, jak dnešní mládež reaguje na "verneovky", ale můj dětský sen (co se knížek týkalo) byl následující: mít tak alespoň jednu "verneovku", aspoň jednu "štorchovku" a taky jednu jedinou "kodovku", to bych byl šťastný...
A stačilo to ke štěstí na dlouhý čas... Takové je dětství. A k němu Verne neodbytně patří.