Matyáš Sandorf - (Nový hrabě Monte Christo)

Nový hrabě Monte Christo. Dobrodružný román o osudech maďarského revolucionáře, který unikne smrti a za svůj životní cíl pokládá povinnost pomstít své druhy.

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400128/matyas-sandorf-novy-hrabe-monte-chr-tJn-400128.jpg 4.4364
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Omega

Mathias Sandorf, 1885

Kniha Matyáš Sandorf - (Nový hrabě Monte Christo)

m_martina
16.11.2020

Jedna z nejlepších Verneovek, čte se dobře a děj je i napínavý.

Tylluan
19.09.2020

Na můj vkus až příiš průhledné. Od samého začátku člověk ví, jak dopadnou jednotlivé postavy, což spolu s rozvláčným a popisným stylem a až příliš bizarními zvraty knížku poměrně sráží.

kokrokr
23.05.2020

Tohle dobrodružství jsem jako kluk četl několikrát.

Lessana
26.03.2020

Plný počet hviezdičiek aj po rokoch a právom! Perfektné dobrodružné čítanie pre malých i veľkých, v časoch i nečasoch :-). Hoci s predvídateľnými odhaleniami, čo sa týka postáv a vývoja zápletky, ale to neuberá na hodnotení ani pocite z čítania. Akurát do titulu by som nedávala toho grófa Monte Crista. Stačilo by (ako v starších vydaniach) Mathias Sandorf.
Môžem však len odporúčať! Ak ste teda ešte neokúsili, určite sa vydajte do zákulisia sprisahania ušľachtilých hrdinov Mateja Sándora, Ladislava Szathmáryho a Štefana Báthoryho, ponorte sa do príbehu zrady Sarcaniho, Zironeho, Carpenu a Silasa Toronthala, pobrázdite moria na lodiach doktora Antekirta spolu s Petrom, Ľudovítom, Pescadom a Matifouom = Herkulom, kochajte sa sugestívnymi geografickými, botanickými či technickými opismi (ako sme u pána Vernea zvyknutí) a precíťte spolu s ženskými hrdinkami (Savou, Máriou, p. Báthoryovou) vernosť, lásku a oddanosť. Nebudete ľutovať! :-)

Tadeusz
11.03.2020

Chtěl jsem něco delšího a přitom spíše oddychového. S takovým údělem naprostá spokojenost a podle mě rozhodně nejlepší Verne.

Nočnípták
06.02.2020

Podle mne patří mezi nejlepší verneovky. Mám ji celou odrbanou jak jsem ji v dětství četla pořád dokola. Chtěla jsem ji použít do loňské výzvy, tak jsem ji přečetla znovu. A zase jsem byla ta nadšená dvanáctiletá holka. Tenkrát jsem četla při baterce pod peřinou, dnes při lampičce do rána.

1amu
31.01.2020

Pro mě, jako puberťáka to byl Monte Cristo ! Sice Maďar, ale "hrdina jak vyšitý". Jak správně říká níže Hobo : ... V každém případě lituji, že něco obdobného nenapsal můj oblíbenec i o Čechu...
Koho asi Hobo myslel ? Járu Cimrmana zřejmě ne.
Kniha rozhodně patří mezi ty nejlepší Verneovky. Měl jsem ji brožovanou, pak mi ji někdo uzmul. Ale největší dojem jsem z ní měl při návštěvě kamaráda, kterému otec kupoval prozřetelně v červené kůži nádherně vázané Verneovky.

nocnymotyl38
14.12.2019

kedysi čítané teraz napočúvané ako rozhlasová hra :) príjemná vec