Šilhavý medvídek

Šilhavý medvídek https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55918/silhavy-medvidek-55918.jpg 4 59 6

Matthew Hope série

Lainii Comminsové vzali hračku. Roztomilého medvídka se silnými brýlemi, aby si nic nedělal z toho, že šilhá; plyšáka, kterého si zamilovaly tisíce dětí i dospělých. Nikdo by však kvůli němu nevraždil. Až teď - policie je přesvědčena, že Lainie Comminsová vraždila právě proto, že o medvídka přišla. Pro Matthewa Hopea začíná další nejednoznačný případ. Aby svou klientku vysekal z podezření, nestačí jen trestní právo - Hope se musí ponořit i do nejasností práva autorského a prokázat, že Lainii připravili o medvídka podvodem. Lainie Comminsová totiž šilhavého medvídka vymyslela. Už ji přestalo bavit dělat návrhářku hraček ve velké firmě a vydělávat na jiné. Medvídek byl její první nápad, kterým se měla na trhu hraček představit její vlastní firma. Nápad to byl skutečně zlatonosný, jak ukázalo nadšení dětí, jenže šilhajícího medvídka nakonec dětem nenabídla její firma, nýbrž její bývalý zaměstnavatel Brett Toland. Sprostě jí ho ukradl, tvrdí Lainie. Toland naopak trvá na tom, že hračku vymysleli návrháři jeho Toylandu a Lainie mu ji na odchodnou ukradla. Je neústupný. Pořád však jde o situaci, skýtající naději. Ta je teď pryč. Brett Toland byl zavražděn a nejen medvídkův šilhavý pohled, ale i oči čtyř údajných svědků míří na jedinou podezřelou - na Lainii Comminsovou. Matthew Hope je zvyklý na zdánlivě beznadějné případy a je zvyklý i pochybovat o nevině těch, koho hájí - a tady si není jist skutečně ničím. Ke všemu se ještě zcela nedal dohromady po minulém případu, kdy kvůli "jedné holčičce" přišel málem o život. Práci mu komplikuje i nepříjemná skutečnost, že jeho stálý detektivní spolupracovník se zamíchal do ošemetné kauzy a není k dispozici. A zrovna tohle je situace, kdy je třeba pohybovat se po souši i po moři, protože floridská smetánka, o kterou tu jde, už neví co by a pobývá víc na jachtách než na pevnině...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Gladly the Cross-eyed Bear , 1995

ArwenAragorn
ArwenAragorn
27.07.2022 4 z 5

80%

Muž zamířil přímo ke koupelně po své levici; když sáhl na kliku, stále ještě nic netuše o její přítomnosti, Toots zvedla pravou ruku se střevícem do úrovně hlavy. Klouby měla úplně bílé, jak pevně svírala ten střevíc, oči upřené na jeho zátylek, teď otevřel dveře...
____________________________________________________________________________________________

Moje první detektivka s Mathewem Hopem. Na rozdíl od 87. revíru tady postrádám vtipné dialogy a hlášky, ale kniha je opět výborná. Kdo získá práva na výrobu Šilhavého medvídka a kdo vraždil na jachtě? Vraha jsem si tipla správně, ale zase mi tam chyběl motiv.
Kromě vraždy a boje o Šilhavého medvídka je tam ještě jeden příběh, a taky bezvadný.
Já doporučuji!

Sabina335
Sabina335
07.04.2020 5 z 5

Celý příběh se toí okolo šilhavého medvídka - hračky, jehož autoři vedou spor, kdo tuto hračku vlastně vymyslel.

elena2054
elena2054
15.10.2018 1 z 5

Mé druhé setkání s autorem a kdybych od něj neměla půjčených pět knih, asi bych ho již nehledala.
Nedokázala jsem se začíst, není to můj šálek kávy.
Prakticky nesouvisející dějové linky není to, co by se mi líbilo.
Vraha jsem vytušila velmi záhy, takže žádné překvapení se nekonalo.
Pro mne podprůměrná detektivka postrádající napětí.

SilvieSisinka
SilvieSisinka
14.08.2018 4 z 5

Dalsi oddechova detektivka ;-)

mika251
mika251
22.06.2015 4 z 5

Zopár kníh z tejto série som našla v knihovničke svojho manžela, keď som sa chystala do vane a zistila, že všetky svoje knihy už som čítala 100 krát a práve nemám chuť otvoriť jednu z nich znovu :)) Takže som siahla po tomto pre mňa neznánom autorovi a musím povedať, že som bola celkom príjemne prekvapená - nie je to žiaden Sherlock Holmes, ale na odreagovanie bohate stačí. Neurazí, neprekvapí.

Luccy78
Luccy78
01.05.2015 2 z 5

Bohužel jsem se nedokázala začíst.. Kniha mě nezaujala, nejspíš je určena jinému čtenáři.

Matthew Hope

Ed McBain