Matrix - Úděl vyvoleného - Mýtus o naší době

Matrix - Úděl vyvoleného - Mýtus o naší době https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105447/matrix-udel-vyvoleneho-mytus-o-nasi-dobe-105447.jpg 3 18 3

Co když svět není tím, čím se zdá, ale pouze nápaditou a důmyslnou fasádou, která nám má zabránit vidět pravdu: že lidstvo je zdrojem potravy pro skryté bytosti, které kontrolují veškeré naše myšlenky, touhy a činy? Že „konsensuální realita“ je pouhý snový svět, tvořený šesti miliardami názorů, které se všechny víceméně shodují na tom, že je to svět „skutečný“? Co když je realita sama „programem“, který nás má udržet zotročené, a který má být „zrušen“ v příštích dvaceti letech, přičemž „nahrání“ jeho „nové verze“ přežije pouze hrstka šťastlivců? Tu hrstku tvoří vidoucí, jejichž úkolem je sestavit zcela nový svět, nový program, dříve než bude (zároveň s ním) zničen program starý. Vyvolený musí osvobodit co nejvíce humatonů a seznámit je se skutečnou situací a s úkolem vidoucích, aby i oni mohli začít osvobozovat další lidi se stejným cílem. Tomu se říká Velké odpojování. Představuje konec světa, jak ho známe. Také vy můžete být Vyvoleným! Jak uspět v matrixu, aniž byste se o to skutečně snažili. Základní kroky k odpojení. Otázka první: Co je to matrix? Otázka druhá: Jak matrix vznikl a kdo nebo co je za ním? Otázka třetí: Jsem i já připojený humaton? Otázka čtvrtá: Jak se můžu od matrixu odpojit? A proč bych měl vůbec chtít? Otázka pátá: Jak se pozná bojovník a jak se jím mohu stát? Otázka šestá: Co je to čarodějství a k čemu je dobré? Otázka sedmá: Kdo nebo co jsou vidoucí? Otázka osmá: Co je to Velké odpojení a jak se na ně můžu připravit? Otázka devátá: Jak se můžu naučit číst kód a stát se Vyvoleným? MATRIX – MÝTUS O NAŠÍ DOBĚ vám všechny tyto otázky zodpoví. Je to filosofický průvodce Matrixem, založený na předpokladu: co když je celý film naprosto pravdivý? Na této knize se nepodíleli Andy a Larry Wachowští ani Warner Brothers, kteří s ní nemají nic společného.... celý text

Literatura světová Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , BB art

Matrix Warrior: Being the One , 2003

senbja
16.05.2019 3 z 5

Díky přečtení této útlé knížky jsem pochopila lépe, o co šlo ve filmu, ve kterém mi mnohé souvislosti unikaly.

Hellrampage
18.01.2017 2 z 5

Túto knižku som si zo zvedavosti požičal z knižnice. Filozofická úvaha o tom, čo keby bol matrix v našom svete. Kniha mýtus o naší době rozoberá trochu aj film, rozoberá jednotlivých ľudí a berie ich ako holografické napodobeniny. Niektoré kapitoly boli veľmi zaujímavé, no v ostatnom prípade išlo o to isté omielané stále dookola. Kto je fanatik do matrixu, nech si to prečíta.

Eldar80
21.04.2015 4 z 5

Každý kdo byl nadšen Matrixem a rozpoznal v něm poselství by si měl přečíst tuto knihu. Pokud jste film neviděli a nebo ho považujete za tupé akční sci-fi, tak rozhodně tuto knihu nečtěte. Pokud jste již viděli Matrix velmi dávno, možná by se i vyplatilo podívat se na něj znovu před čtením této knihy. Mě tohle bohužel nenapadlo, ale až po dočtení mi došlo, že po shlédnutí filmu by kniha měla větší dopad.
Kniha popisuje děj Matrixu z esoterního pohledu a jako slovníkový rámec je vybrán nagualismus, ale je z něj v knize až příliš. Pro čtenáře, které mystický šamanismus nezajímá bude kniha nečitelná. Autor popisuje děj Matrixu jako cestu bojovníka. Vzbouření se AI, Systému nebo čemukoliv co bere svobodu. Je potřeba prohlédnout skrze náš obyčejný svět a spatřit v něm matrix a jeho odmítnutím uskutečnit skutečnou svobodu. Uvidět a poznat jeho zákonitosti. Kniha popisuje velmi stručně děj Matrixu a poukazuje na esoterní souvislosti. Z knihy se však nedozvíme co skutečně matrix je a jak skutečný je náš svět. Nebo je všechno matrix? Je tedy matrix celosvětový politický systém? Nebo astrální svět a jeho zákony? Zkušenější čtenář v knize uvidí i něco z budhismu, tak jako v Castanedově díle. Mě osobně se kniha líbila, protože první díl Matrixu jsem viděl snad 4krát a četl jsem prakticky kompletního Castanedu (7 knih). Velkou nevýhou knihy je tak příliš mnoho toltéckého šamanismu až kniha působí spíš jako kompilát. Hodnotit knihu je pro mě docela obtížné, protože jsem s názory autora téměř souhlasil a tak jediné co se dá vytknout je pravděpodobně autorovo nepochopení kvantové provázanosti. (Není možné pomocí ní přenášet informace.) 70%

Autorovy knížky

Jake Horsley