McAtrix recesed

McAtrix recesed https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26626/bmid_matrix-recesed-FTv-26626.jpg 3 32 8

Humorná parafráze příběhu Matrixu. Neschopný mladík Gordon pracuje jako úředník v jedné malé londýnské společnosti. Kvůli nervózní užvaněnosti se mu ještě nikdy nepodařilo navázat vztah se ženou či dívkou. Touží po lásce a snaží se ji najít přes internet. Aby udělal na ženy dojem, dá si přezdívku Nemo a tvrdí o sobě, že je velmi dobrý hacker. A k jeho obrovskému překvapení ho jedna slečna kontaktuje: říká si Trihity; je krásná, sebejistá, moderní a prudce elegantní. Seznámí Gordona s Morčeem, vůdcem bojovníků za osvobození od nadvlády strojů. Morčeus ho vezme na palubu okřídlené ponorky Šalamoun (vlak londýnské podzemní dráhy) a oznámí svým soukmenovcům, že Nemo je vyvolený, jenž jim pomůže nenáviděný systém porazit.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Argo

The McAtrix Derided , 2004

jurizx
jurizx
06.01.2021

za mě slabota ani jsem to nedočetl :D ...

Marxt5
Marxt5
19.07.2020 4 z 5

Už je to nějaká chvíle, co jsem knihu četl, ale můžu říct, že to nebyla za nějakých padesát korun špatná koupě.
Kniha je spíše průměrná, ale člověk se musí pousmát nad určitými pasážemi jako například jen scéna s pilulkami.
Doporučuji jako odlehčené a nejlépe levnější čtení.

zuzana4291
zuzana4291
16.01.2020 3 z 5

Začátek knihy mi přišel vtipný a zajímavý. Bohužel, čím víc jsem se začítala, tak jsem byla zklamanější. Ta poslední část se autorovi vůbec nepovedla. Konec byl úplně o ničem. Přišlo mi to, že najednou nevěděl, jak má knihu ukončit.

Ayna
Ayna
30.04.2019 2 z 5

Béčková blbina na jedno přečtení, asi jako všechno od tohohle autora. Je tam pár fakt vtipných vtipů a k tomu tuna hlušiny. Takovým trapným způsobem je mi to až líto. Roberts si vždycky vybere nějaký moje oblíbený dílo, slibně začne... a pak to postupně upadá až ke konci.

rutto45
rutto45
27.12.2018 4 z 5

Kniha ma svoje muchy, ale aj tak pobavila. Aj keď druhú a tretiu časť Matrixu zredukovali maximálne ako sa dalo.

Smolař
Smolař
01.08.2018 2 z 5

Špatně. Toto dílko má být parodií Matrixu. A u parodie se chci bavit. Chci se usmívat. Nemusím se nutně řezat tak, že sousedi budou volat městapo za rušení nočního klidu. Vzhledem k průměrné předloze se Adamu Robertsovi otevíral prostor, kde mohl samotnou předlohu poměrně snadno udolat... ale nestalo se tak.
Kniha sama se čte poměrně svižně, až na pasáže, kdy se hlavní hrdina vysloveně utápí v hromadě slovního hnoje. A to je asi ten největší kámen úrazu, když pominu téměř absenci vtipu.
Druhou hvězdu přidávám za poslední část knihy, která by jako námět vystačila na slušný sci-fi román, pokud by byla dobře rozvedena. Bohužel to knihu ale nezachrání.

vajglik
vajglik
17.04.2016 3 z 5

Jako fanoušek celé matrixovské trilogie jsem bral přečtení této knihy jako povinnost. Škoda, že více je rozpracován pouze první díl. Následující dva jsou slabší. Přesto se daly v knize najít zajímavé a vtipné okamžiky.

paulhunter
paulhunter
30.11.-0001 3 z 5

Docela slušná parodie na Matrix, místy jsem se zasmál, místy mi ale přišly určité situace slabší a rozhovory trapnější. Nicméně jedná se o oddechovku, která je přečtená za chvilku a pokud jste příznivci všemožných parodií, neváhejte.

:::
V místnosti bylo ticho.
"Přišel jsi pro odpovědi," zahřměl Morčeus, "a já ti je mohu poskytnout. Vím," řekl přísným hlasem, "na co se mě právě chystáš zeptat."
"Nebude vám vadit, když si sednu?" zeptal se Gordon.
"Jistě, klidně se posaď, jestli chceš, myslel jsem až tu další otázku."
...

Když Gordon mlčel, pokračoval. "Chceš se mě zeptat, co je to McAtrix."
"No jasně," řekl Gordon. "Jasně, proč ne?" Nervózně se zasmál.
"Ale já Ti to říct nemůžu," řekl Morčeus temně.
"Aha," řekl Gordon zklamaným hlasem. "Nemůžete? To je škoda."
V místnosti nastalo hrobové ticho.
...

Jidáš ukázal na jedno z holičských křesel. "Teď si támhle sedni a uvolni se. Musíme ti zavýst do, ehm, zdířky, zastrčku."
"Aha, křeslo. Z něj pak vstupujeme do McAtrixu, že jo," řekl Nemo.
"Jo," řekl Jidáš lakonicky. "Někdy tomu říkáme Rektrix."
"Rektrix?" řekl Nemo. "Tomu nerozumím."
"To pochopíš," řekl Jidáš temně, "až uvidíš, kam ti tu zástrčku vrazím."