Matky, upracovaní andělé

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sofie dostala do vínku nejen moudrost, jak zní význam jejího jména, ale i lásku, soucit a smysl pro spravedlnost. S krásou a určitou aurou mystičnosti je tak dokonalým obrazem ženství tolik potřebného pro dnešní svět. Její osud však proto není jednodušší, právě naopak: čeká ji mnoho bojů – za sebe i za druhé. Sofie ve věku dítěte, dívky, ženy prochází jednotlivými povídkami této knihy, ty pak svou přítomností spojuje v celistvou výpověď o údělu ženy-člověka v kulisách drsného 20. století až po současnost. Nemilosrdné soukolí velkých dějin dramaticky ovlivňuje malé soukromé dějiny protagonistek. Sofie se stává rádkyní, ochranitelkou i spolutrpitelkou žen, které potkává a jejichž cesty se na delší či kratší dobu spojují s cestou její. Život žen nebyl a není snadný v žádné době. Jsou-li matkami, pak se jejich úděl stává ještě těžším. Skrze Sofii a všechny matky, dcery, vnučky, babičky, přítelkyně a známé kolem ní poznáme, jak moc tato stará pravda platí. Sofie je přítelkyní všech žen, které, i přes všechny překážky, nerezignovaly na touhu po osobní a společenské svobodě. Spolu s autorkou knihy vzkazuje nám všem: Bůh chraň, aby svou vlastní duši a sebe sama zatracovala žena!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29101/matky-upracovani-andele-29101.jpg 3.627
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Matky, upracovaní andělé

Ála1968
20.11.2020

Ze začátku se mi kniha moc líbila,nevadilo mi ani často opakovaná víra v boha,ale od poloviny už to bylo horší,na začátcích kapitol mi trvalo,než jsem se zorientovala o kom vůbec příběh je.To přeskakování,že byla každá kapitola o někom jiném se mi nelíbilo.

janadibelkova
03.05.2018

Překvapilo mě, že tahle kniha měla tak nízké hodnocení, protože čtení je to velmi pěkné..citlivě napsané příběhy, které mohly být mnohdy určitě i pravdivé, chytnou za srdce nejen ženské čtenáře...doporučuji, zvlášť, jestli máte děti.


Danafantom
25.10.2014

Po přečtení knížky ve mně zůstala trpkost.

Leskodka
17.02.2013

Kniha se mi moc líbila, je hezky čtivě napsaná, různé příběhy žen, které zaujmou, dojmou... doporučuji přečíst.