Matkou ze dne na den

Bezvýhradná láska existuje. Jen člověk musí mít koho milovat. Sophie a Carrie byly kamarádky od dětství, ale během posledních let se jedna druhé ztratily. Carrie se rozhodla pro rodinný život v malém městě, zatímco Sophie si buduje skvělou kariéru v Londýně. Nemá sice moc času na muže, zato ji čeká další povýšení, má úžasnou sbírku bot a kočku, která ji nikdy nezklame. Jenže pak se Sophie dozví, že Carrie zemřela a že se nemá kdo postarat o její dvě malé dcerky. Otec holčiček je nezvěstný a jejich babička je sama odkázaná na ústavní péči. Kdo zbývá? Sophie: dávná přítelkyně z dětství, která Carrii slíbila, že se dětí ujme, pokud by došlo k nejhoršímu. A ten den teď nastal... Rowan Coleman napsala další chytrý, vtipný a emocemi nabitý román. Za hrdinku tentokrát zvolila ženu, která se stala matkou doslova ze dne na den, naprosto nepřipravená a beze špetky zkušenosti. Ze sebevědomé manažerky se stává bezradná osoba, která si zpočátku absolutně neví rady, ale postupně díky holčičkám začíná chápat, co je pro ni v životě opravdu důležité. A především zjišťuje, že bezvýhradná láska skutečně existuje. Jen člověk musí mít koho milovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/275140/matkou-ze-dne-na-den-AbU-275140.jpg 3.8115

Sophie Mills (1.)

The Accidental Mother (2005)

Vydáno:, Domino

Kniha Matkou ze dne na den

Pedias

Sice slaďárna, která je od půlky skoro všem jasná jak dopadne, ale přesto jsem knihu hltala jak napínavý román.
Tématika knihy mě donutila zamyslet se nad tím, jak bych se zachovala, kdybych se ocitla ve stejné situaci jako Sophie. Leč mě její chování někdy přišlo nepochopitelné, nelogické či naivní, celkem rychle jsem si ji oblíbila a nejen ji, ale i Izzy a Bellu.
Určitě budu pokračovat dalším dílem i když dle recenzí je to ještě větší slaďárna :)

Eva88

Oddechové počtení. Zajímavý vývoj hlavní hrdinky, příjemné děti, sympatický asistent a dva krasavci na obzoru. :-) Ušlo to. :-)

Devil-Ivet
20.12.2018

Matkou ze dne na den je další z knih od této autorky, kterou jsem ještě nečetla a byla velmi zvědavá, co mi přinese tentokrát. Samotný příběh byl dobře čtený a Izzy s Bellou si mě získaly, jako snad žádné jiné knižní děti. Přesto je znát, že autorka ještě nebyla vypsaná a konec byl nadmíru jasný. Romantické a veselé, na odreagování jako dělané.

Zuzaniee
05.12.2018

Knizka se mi libila moc.Dobre se cetla.Zaujala me hlavni hrdinka,jak se zmenila...

Januka
11.11.2018

Já nevím, ale mně ta Bella lezla tak na nervy. Takovéhle přemoudřelé dítě v šesti letech ...

bigben
12.09.2018

Moc červené knihovny najednou.

mekkejla
24.08.2018

Nepříjemná hlavní hrdinka, 2 přeslazení princové, prapodivná zápletka, ještě prapodivnější rozuzlení. Po Knize vzpomínek a Není co ztratit velké zklamání.

Martinaa24
11.04.2018

Kniha mě moc nebavila, přečetla jsem to do necelé poloviny a přišlo mi, že je to pořád celé dokola.

MT23
12.02.2018

Roztomilý příběh, který se četl víceméně sám.. Neřekla bych však, že bych byla z knihy jakkoli unešená. Další díl čtu tak jen proto, abych věděla jak co dopadlo a zda bude všechno tak ideální jak to na konci této knihy vypadalo.. :)

janik08
23.01.2018

Vtipná oddechovka pro letní náladu.

klodnerovic
11.01.2018

Sophie Millsová mě dost dlouho štvala. Vlastně až do chvíle ... no, vy, kdo jste knihu četli, tušíte, a vy, kdo se na ni teprve chystáte, to třeba zjistíte ... ale ani to mě neodradí od toho, abych si přečetla druhý díl. Něco mi totiž říká, že bude o moc lepší.

ivulka15
11.11.2017

No přečetla jsem ale do dalšího dílu se fakt pouštět nebudu.

luciefeix
13.09.2017

čekala jsem něco více

Aveli
28.08.2017

Knihu jsem si chtěla přečíst jako oddechovou, takže jsem neočekávala žádný velký děj a zápletku. Ale i tak mě hodně zklamala, příběh se táhne a vtipný je opravdu jen místy.

limetka2008
07.08.2017

Slabší průměr, nic neočekávaného se tu nekoná, příběh naprosto předvídatelný, prostě klišé. Šestiletá holčička mluví jako dvanáctiletá, tomu se moc uvěřit nedá.

babiočka
19.07.2017

Trochu zdlouhavé popisy myšlenkových pochodů hlavní protagonistky, ale jinak dobré.
Ovšem druhý díl "Rodina ze dne na den" mě už k přečtení ani trochu neláká.

AndreaP.
30.06.2017

Kniha se mi líbila, byla to taková svým způsobem nenáročná oddechovka, nic těžkého na přemýšlení.

EvkaB7
28.05.2017

Četla jsem od autorky její předešlé knihy Knihu vzpomínek a Není co ztratit....a byla nadšená. Tentokrát se nadšení nekonalo, takové hodně rozvleklé čtení, neodsýpalo to, a ani moc nebavilo. A nějak jsem tam ten humor nenašla.
Do dalšího dílu se asi nepustím, ale časem zkusím její novinku Všichni jsme utkaní z hvězd, protože R. Coleman psát umí.

lenkaabooks
20.04.2017

Zřejmě jsem od knihy očekávala víc, než mi mohla dát. Škoda. Děj byl zbytečně rozvleklý, humorné situace křečovité, konec předvídatelný.
Mám půjčený i druhý díl a ani se mi do něj nechce. Dám si pauzu, snížím očekávání a nechám se překvapit.

misssicccka
17.04.2017

To, ze jsem knihu cetla dele nez tyden a temer ctrnact dnu, mluvi za vse. Pribeh silny, lec odvypraveny tak nejak nezazivne, pro mne od poloviny do tri ctvrtin az neuveritelne nudne. Jedina opravdu zajimava postava dostala kosem a kdyz to melo byt vtipne, bylo to tak krecovite, ze se clovek jen utvrdil, ze to fakt mel byt vtip. Jo, jeste ty dve cacorky byly super ;). Kniha dobra tak na nemoc, kdy potrebujete neco nenarocneho.

Bustedka
27.03.2017

Asi jsem čekala, něco zajímavějšího. Od počátku bylo jasné, jak to dopadne. Z mého pohledu spíš jen takový odvyprávěný příběh. Škoda, že se třeba autorka nezaměřila více na vnitřní boj hlavní hrdinky.

Toňula
24.01.2017

Upřímně řečeno, po Knize vzpomínek a Není co ztratit jsem se těšila na další, podobně zajímavý a silný příběh a byla jsem hodně zklamaná. Pro mně to byl docela plytký příběh, hlavní hrdinka mě nijak nezaujala,situace s dětmi mi připadaly spíše trapné než směšné, škoda, musela jsem knihu odložit..

Jane007
07.01.2017

Další pohodová knížka z pera Colemanové, i když tentokrát se zabývá lehčím tématem. Rozhodně jsem si u knížky odpočinula a pořádně se zasmála (obzvlášť když Sophie tahala rady z knížky o výchově štěňat).

Šánka
30.12.2016

Tak na předchozí dvě knihy to podle mě nemá, ale i tak je to příjemné čtení. Místy dojemné, místy humorné s potřebnou dávkou romantiky,......ale hóooodně rozvleklé.
Kupodivu mě bavila více ta první půlka knihy, kdy hlavní hrdinka se v té péči o dvě malé děti pěkně máchá, líbily se mně ty dojemné momenty s nimi, ale v druhé půlce, spíše romantické, se děj neskutečně táhl.
Ani nevím, jestli se pustím do dalšího dílu, ale jinou autorčinu knihu, pokud vyjde, ještě zkusím, protože,.... prostě umí to i lépe.

Davelka
30.11.2016

Kniha se mi moc líbila, zrovna začínám pokeačování rodinou že dne na den.

Petratra
19.11.2016

Příjemná oddychová četba, která má i několik vtipných momentů.

Miška.Miška
24.10.2016

Čtivé a poutavé hned od začátku. Kniha má odemně 5 hvězdiček a kdybych mohla dala bych jich i víc. Tak moc se mi kniha líbila. Určitě se chystám i na další knihy této autorky.

katu9365
13.10.2016

Krásný příběh, který mě chytl za srdce a místy vehnal slzy do očí.

TaLu
16.09.2016

Moje druhá kniha od autorky.
Tentokráte jsem v sobě necítila takové to "wow", jako po přečtení knihy Není co ztratit.
Přesto je to velmi hezky napsaný citlivý psychologický příběh s humorem.
Celou knihou se vine ta nitka naděje, jež z vážného tématu vytváří příběh života, ve kterém všichni zúčastnění jsou sice postavení před mnohé nelehké výzvy a situace, ale přesto z nich vyzařuje přesvědčení, že život je přes to všechno - nebo právě proto - darem.
Snad byla předešlá kniha uvěřitelnější v těch detailech - nějak se mi tentokráte nezdála ta atmosféra kolem zvládnutí dětí a pracovní prostředí hlavní hrdinky i její vztahy na pracovišti.
Třeba za to může odlišné prostředí, protože já bych asi novou pohovku nevyhodila, pokud by byla umazaná :o)
Ale celkově mohu opět vřele doporučit a těším se na další knihu autorky.

Smiragl
04.09.2016

Po prvních stránkách jsem měla sto chutí hodit knihu do kouta, ale pak jsem se zatla, pročetla se o pár stránek dál a nakonec jsem si zvykla a nad občasnými chybami přivřela oko (i když teda většinu z nich by odhalila jedna rychlá korektura). Děj je romantický, předvídatelný, ale líbilo se mit, že hlavní hrdinka není vyloženě jen kladná postava, že o sobě pochybuje a že přizná i své sobectví.

Rowan Coleman

Rowan Coleman