Matka v krizi

Matka v krizi https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22291/bmid_matka-v-krizi-HKm-22291.jpg 4 466 79

Matka série

Říká se, že mateřská láska, je ten zvláštní příjemný pocit, který žena vnímá, když všechny její děti spí. Simona Monyová zastává názor, že mateřská láska je naopak věrným odrazem toho, co jsme ochotné pro děti udělat, obětovat i vydržet, když jsou vzhůru. Matka v krizi je jen začátek! Volné pokračování Vás čeká v připravované knize Matka v koncích.... celý text

Romány , Pro ženy , Literatura česká

Vydáno: , Mony

_Michelle_
02.02.2023 5 z 5

Parádní knížka ze života. Člověk má hned pocit, že není jediný, kdo má příliš divoké dítko a kdo občas mele z posledního. Kniha se četla sama a neměla žádná slabší místa. Určitě se k ní vrátím.

ronave
23.08.2022 5 z 5

Skvělá kniha jako většina ostatních. Čtivá, vtipná a perfektně napsaná :-)

Mabie
07.05.2022 3 z 5

Moje první kniha od této autorky.
“ Mateřská rozpolcenost to je přání, aby děti co nejrychleji vyrostly, a současně palčivá touha, aby navždy zůstaly malé.” Ano, je to tak :-)
Knihu jsem přečetla za jedno dopoledne a mnohokrát se zasmála. Občas sice hořkosladké, ale přesto vtipné vyprávění o situacích, které nám většinou po čase připadají vtipnější než ve chvíli, kdy je žijeme.

Ivka82
16.04.2022 4 z 5

Knížku jsem přečetla během velikonoční Bílé soboty, kdy se mi babičky postaraly o dvě z mých čtyř dětí, takže ačkoli je to taková oddechovka, tak já se do ní ponořila jako do rozhovoru s kamarádkou, která moc dobře chápe moje pocity, i ty za které se občas stydím. :)

Mruskulka
16.04.2022 5 z 5

Jako matku dvou dětí mě kniha neskutečně bavila :D
A přirovnat děti k produktu? Geniální :D

MarNe
17.02.2022 3 z 5

Příjemná oddychovka s hořkosladkým nádechem. Nenadchne, ale ani neurazí. Je fajn si přečíst, že ani po letech se některé pocity matky a scény dětí nemění, aneb nejsme v tom samy.)

Fiddis
01.02.2022 5 z 5

Zkraje jsem se viděla v některých situacích a musela se smát, později to nabralo o dost smutnější tón, nicméně to byla zase jedna z těch knih, u které jsem se těšila, až si zase urvu chvilku a budu moct číst.

helenkan
22.01.2022 3 z 5

Moje první od autorky. Dostalo se mi náhodou do ruky pár jejích knih. Docela jsem se v některých těch situacích co zažívala Věra i viděla a zavzpomínala si. Dobrá oddechovka, někdy smutné chvíle, ale i vtipné.

aninaji
04.01.2022 4 z 5

Knihy Simony Monyové jsou pro mě zvláštní a musím říct, že je zrovna nevyhledávám. I tuto jsem si přečetla hlavně proto, že splňovala jedno z témat čtenářské výzvy a měla jsem ji doma, protože jsem si ji koupila už k výzvě v roce 2020 a nepřečetla ji.
Na rozdíl od tří jejích předešlých knih, které jsem četla a vůbec nevím o čem vlastně byly, si tuto budu pamatovat. Možná je to tím, že jako máma tří malých kluků zažívám podobné situace jako hlavní hrdinka a byla mi tím blízká....nevím. Každopádně mi tato kniha v tuto chvíli sedla a já jsem se opravdu bavila. Kromě jiného obdivuji, kolik trefných a vtipných přirovnání autorka dokázala vymyslet a zakomponovat do tak útlé knížečky.
Po dočtení si jen říkám, že jestli se jedná o autobiografický román, brala paní spisovatelka svůj život s neobyčejným nadhledem.

janadibelkova
24.08.2021 5 z 5

Není to skvělé přečíst si, že nejen Vy máte s dětmi starosti? Že bysme pro ně udělaly nemožné, i když jsme z nich unavené a jsme tu jen pro ně....

ArwenAragorn
24.05.2021 3 z 5

Bylo to vtipné, ale někdy i trochu smutné. Jako nenáročnou oddechovku mohu doporučit.

cukrovka
17.05.2021 4 z 5

Nenáročná vtipná oddechovka.

veronika9761
02.04.2021 2 z 5

Typicka monyovka, knizecka na jedno odpoledne. Furt mi vrta hlavou, kdo je tak silenej, aby mel tři deti se tremi otci.

Verrrunka
31.12.2020 3 z 5

Jak jsem to vůbec nečekala, tak to nakonec bylo docela dobrý. Místy dost přehrávány, ale na pozadí docela zajímavý příběh. Milá jednohubka pro matky i bez krize.

Veve131
28.12.2020 5 z 5

Moc pěkná knížka. Přečetla jsem během chvilky.

Anavi8912
16.09.2020 5 z 5

Super knížka ze života.

MamaKnihomolka
03.09.2020 4 z 5

Od autorky je to má pátá kniha a opět nezklamala. Vtipné, trefné oddechové.
Ač je kniha tenká, tak děj nemá hluchá místa a stále se v knize něco děje. Hlavní hrdinka mi občas přišla ufňukaná, přišlo mi, že neví co chce a furt si stěžuje.

Monika1717
26.08.2020 5 z 5

Paní spisovatelka měla asi dalekohled a viděla k nám domů. Pak to jen trochu poopravila.

kusma
23.08.2020 5 z 5

První polovina byla hodně vtipná, mnoho mateřských myšlenek i situací člověk poznával a smál se nebo alespoň vědouce usmíval. Pak humoru ubylo, ale ne na čtivosti. Situace byly takové smutnější, citlivější, i slza mi ukápla. S tímto vývojem se trošku bojím Matky v koncích, ale přesto do ní půjdu.

Helena0405
03.08.2020 5 z 5

Prvú od Monyovej som čítala Matku v koncích a bola som strašne zvedavá, ako Věra prišla k tým trom nemanželským deťom. Ako žena, ktorej osud či náhoda tiež do života priplietol udalosti, ktorým by neverila ani v najhorších snoch, a dostal ju do situácií, z ktorých nevedela vybŕdnuť, pretože každé riešenie jej pripadalo dosť zlé, viem pochopiť. Rozum nad tým stojí, ale v živote ženy, aj racionálnej, sa táto občas riadi intuitívne, na základe dominantnej emócie, pri pohľade zvonka úplne iracionálne a nepochopiteľne. Mám byť šokovaná tým, že sa rozhodne obetovať svoju identitu a na str. 73 priznáva, že "z pouhého vděku" urobí všetko, čo od nej Bořek očakáva či snáď aj žiada? Ja som predsa tiež roky hrala divadlo "len" preto, že partner, keď som sa správala inak, ako on chcel, zúril. Naučila som sa (lepšie) klamať, zapierať, ututlávať, len aby nerobil scénu. Išlo mi to dobre a ani som si to plne neuvedomovala - že pri ňom vlastne už nie som sama sebou. A že to má na mňa aj na deti toxický účinok. K činu som sa odhodlala až po tom, čo už bolo dávno širokému okoliu jasné, že som obeťou psychického teroru. Kedy to takmer nevinné divadielko prerástlo do tých obludných rozmerov vlastne neviem dodnes. Ak nechápete, nesúďte. Neboli ste v danej situácii aktéri. Minimálne ten slabší z dvojice nedokáže situáciu vidieť z nadhľadu. Slabší, lebo má slabosť k nezdravej vďačnosti alebo slabší, pretože má strach, že bez partnera, hoci tyrana, by životnú situáciu neuniesol. Tyran vie veľmi dobre znižovať postupne po kvapkách sebavedomie po hranicu, že obeť už nevie alebo si netrúfne klásť odpor.

rodiče děti humor

Simona Monyová (p)
česká, 1967 - 2011
2011  76%Srdceboly
2003  82%Tchyně a uzený...
2006  76%Sebemilenec
2005  81%Krotitelka snů
2011  77%Citová divočina

Kniha Matka v krizi je v