Matka a dcera

Matka a dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93724/matka-a-dcera-93724.jpg 4 23 5

Mít za maminku hvězdu šoubyznysu by si možná přála leckterá dívka. Příběh Niki vypráví o tom, že není všechno zlato, co se třpytí a život se slavnou zpěvačkou přináší velmi těžké až mnohdy neřešitelné problémy. Vztah sobecké a sebestředné matky a její osamělé dcery prochází řadou bolestných proměn a vyvíjí se od lásky až ke vzájemné lhostejnosti a dokonce nenávisti. Dokáže se Niki odrazit od úplného dna, najít sílu k odpuštění a svoji vlastní cestu životem? ... celý text

Emik87
Emik87
19.02.2024 3 z 5

Knížky od Franckové mám ráda, ale tahle mě nebavila.

Ann98
Ann98
14.01.2018 5 z 5

Pěkná knížka. Chudák Niky. Za šestnáct let si prošla tím nejhorším, co může mladou dívku potkat. Od sexuálního zneužívání přes pobyt v dětském domově až po život na ulici. Mít za matku popovou hvězdu a těžkou alkoholičku zároveň není zrovna výhra. Nikdy jsem neuvítala šťastný konec tak jako zde. Knížka je čtivá, nešlo se od ní jen tak odtrhnout. Doporučuji.

1v8na
1v8na
03.12.2014 4 z 5

Příběh byl velmi pěkný, velmi se mi líbil. Fascinuje mě kolik si toho Niki prožila od zneužívání, přes pobyt v dětstkém domově až po život na ulici, ale dokázala se zvednout a najít si svou vlastní cestu.

klmas
klmas
23.02.2014 5 z 5

byla jsem ráda za to jak to dopadlo
mít mámu alkoholičku pro ní nebylo dobrý

Kristýna.Rakov
Kristýna.Rakov
12.09.2013

Děj knihy se odehrává v dnešní uspěchané době. Hlavní postava Niki to ve svém životním postavení nemá jednoduché. Maminka je zpěvačka a měla velké problémy s alkoholem, časem začala zapomínat i na svou dceru a své rodičovské povinnosti. Dcera komplikovaný život s matkou těžce nesla. Svou zarputilostí se přes to vše dokázala vyrovnat s životními nástrahami. Niki se podařilo svůj život nastavit do správných kolejí.
Kniha je čtivá a zároveň pro dnešní mládež poučná, velice se mi líbila.

Zuzana Francková
česká, 1951
2009  81%Osudová láska
2006  79%Zlatá klec
2007  78%Příliš brzy dospělá
2001  77%Vrať se, Cilko!
2003  86%Hraběnka

Kniha Matka a dcera je v