Pět neděl v balóně

Koupit

Pět neděl v balóně patří mezi nejklasičtější dobrodružnou literaturu všech dob. Tři hrdinové se rozhodnou přeletět africký kontinent a odhalit tak tajemství, která se před vědou skrývala několik tisíc let. Ačkoliv byl román Verneovou prvotinou, ihned po vydání se stal bestsellerem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220390/big_pet-nedel-v-balone-Pxp-220390.jpg 4.1853
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Omega

Cinq semaines en ballon, 1863

Kniha Pět neděl v balóně

Lajtwing
předevčírem

Knihu jsem si vybral kvůli letošní výzvě a proto, že jako mladý jsem pár verneovek přečetl. Nakonec jsem hltal každou stránku, on Jules byl vážně frajer a uměl. Finále příliš negraduje, jednotlivé příhody z Afriky ale stačí. Mám hrůzu z pouští!

Meda77

Jedna z nejlepších verneovek, poutavě a napínavě psaná a pěkné ilustrace ke zkouknutí. Z nostalgie bych je přečetl klidně všechny. Verne snad ani špatnou knihu nikdy nenapsal. Silné 4starsy.

Turlogh

Další znamenitá Verneovka, tentokrát spojená se vzduchoplavectvím a černým kontinentem Afriky. Povinnost pro každého dobrodruha. Howgh.

Placi
30.12.2021

Sen nejednoho malého chlapce s bohatou představivostí, několikatýdenní putování balónem nad divokou krajinou, při kterém s přáteli zažijete nejrůznější dobrodružství a nebezpečenství. Být tak zase malým klukem a snít naplno.

former3980
20.09.2021

AFRIKA. Stačilo mi jediné slovo - Afrika. A hneď som sa vrhol na knihu (po nej na Barsaca). Tento kontinent ma vždy fascinoval a teraz ho sledovať zhora, s názvami, ktorých väčšina už súčasníkom nič nehovorí. Na rozdiel od Cesty do stredu zeme veľmi akčné a náučné, toto sa Vernemu fakt podarilo. Vrátane technických detailov okolo balóna. Kým to človek nečíta, ani si neuvedomí, že v Afrike je životu nebezpečné aj prespať na holej zemi bez prítomnosti šeliem a ľudožrútov - háveď to vybaví za nich... Tu človek prekusne aj to stále otravné "drahý Dick" v každej vete, lebo dynamika príbehu to vynahradí. 90 percent.

pepa4081
17.04.2021

Jak jsem se dočetl, jde snad o Vernovu prvotinu. Na knize bych to rozhodně nepoznal. Něco poučení, dost napětí a dobrodružství, prostě klasická Verneovka. Výborná knížka pro chvilky oddechu a příjemného snění. Jen by mne zajímalo, jestli dnes třeba v Americe (v době dementní korektnosti) není zakázaná. Mám ale jedno řešení. V nové verzi by hrdinové příběhu unikali před lidožravými ufony, kteří v Africe zůstali po dostavění pyramid. Půjčil jsem si vydání od Albatrosu (1963), která mám i díky skvělým ilustracím nejraději. Knihu srdečně doporučuji.
Nanejvýš uspokojivé.

jadran
07.04.2021

Moje první verneovka. Někdy v deseti letech jsem z toho byl úplně mimo, dneska se člověk jenom pousměje nad oním dobrodružstvím okořeněným zeměpisnými přednáškami. Vypadala takhle Afrika, nebo alespoň ona část, nad níž tři stateční cestovatelé poletují v oné době skutečně takhle? Nebo to byla jenom ryzí fikce, podpořená četbou z knih, které ani v druhé půli XIX. století nepodávaly zrovna dvakrát objektivní obraz toho, k čemu se vyjadřovaly. V tom dětství to byla paráda, jenže zrovna tohle je ten typ dětských knih, které vezmete do ruky v dospělosti a kouzlo je fuč...

kristijan
05.04.2021

Minimálně stejně dobrý příběh jako Cesta kolem světa za 80 dní, možná i lepší. I když to ke konci negraduje tak jako jiné verneovky, příběh je celkově napínavý, zajímavý a místy i veselý, balon Victoria je perfektní, stejně jako tři pěkně se doplňující cestovatelé a (na Verna) je tam docela málo hluchých míst. Zatím po sedmi přečtených verneovkách je z nich tahle asi můj favorit.