Mateřská, ale určitě ne dovolená

Mateřská, ale určitě ne dovolená https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293405/mid_materska-ale-urcite-ne-dovolena-MXt-293405.jpg 3 86 33

Bez servítků podané, zasvěcené a ohromně zábavné vyprávění o zaměstnané ženě, která je přesvědčena, že je připravená pořídit si dítě, dokud ji mateřská nevyvede z omylu. Šestatřicetiletá Annie je středoškolská učitelka na mateřské dovolené, kterou si představovala jako blažené období, kdy se bude sbližovat se svým miminkem. Jenže namísto toho musí řešit problémy s vlastním tělem prosakujícím snad ze všech možných i nemožných otvorů; s dítětem, které odmítá spát; s manželem, který se s ní chce pořád milovat (jemu snad přeskočilo??); s nezadanými kamarádkami, co jí nedokáží poradit; a s matkou, jež se právě teď rozhodla odjet na dovolenou. Jediní, kdo Annie OPRAVDU chápou, jsou ti báječní lidé, s nimiž tráví bezesné noci při telemarketingu. Jak se Annie snaží proplétat životem s novorozencem, dochází jí, že ne všecky maminy jsou ze stejného těsta. Je ale pevně rozhodnutá nalézt tu správnou cestu, milovat své miminko, svého manžela a sebe samu – i když bude muset po zbytek plodného života nosit chrániče bradavek.... celý text

Literatura světová , Humor

Vydáno: , Jota

Maternity Leave , 2015

Hella
20.05.2017 1 z 5

Začátek člověka nadchne, jak je to přesné, vtipné a úžasné. Už o pár stránek dál vám ale vadí přehršel sprostých slov, která do té doby byla absolutně trefná, jenže čeho moc, toho zkrátka příliš, a ona zvláštně nesympatická póza hlavní hrdinky.
Nedočteno, nešlo to.

deedulka
19.03.2017 3 z 5

Ze začátku to mělo spád, ale postupně už se děj zasekl a opakoval ty samé scény dokola, jen v bledě modrém. Kniha si na nic nehraje a naservíruje realitu v celé své kráse a průbojnou Annie, která se sžívá s novým členem rodiny. Ten toho zatím moc nenamluví, ale dává o sobě vědět zvukovými i pachovými stopami. :-)

Radhus
09.02.2017 1 z 5

Asi nejslabší kniha, co jsem četla. Hodně mi vadily vulgární výrazy při popisu sebe samé. Do téhle knihy se nedalo tzv. začíst. I když jsem taky na mateřské, bylo mi to hrozně vzdálené.

wildprincess
03.02.2017 3 z 5

Musím říct, že mě se kniha docela líbila, chvilkama jsem se velice bavila...je psaná s ostřejšími výrazy, což každému nemusí vyhovovat.....ale myslím, že tuhle knihu musí brát člověk trochu s nadhledem a ne jí brát až tak vážně....jinak fajnové pobavení a odreagování :)

Ivuska.09
06.01.2017

Hned na úvod je třeba říct, že tento typ humorných knih zkrátka musíte brát s nadhledem. Přesto je kniha napsaná vtipně a zároveň poměrně realisticky. Při čtení pochopíte, že všechny matky zažívají obdobné pocity a že všechno, co na mateřské dovolené prožíváte, je normální. Stylem a vyjadřováním mi hlavní postava Annie velmi připomínala Bridget Jonesovou, takže pokud s touto postavou sympatizujete, budete jistě fandit i Annie.

kristyy
18.12.2016 1 z 5

Kniha mě bavila jen při líčení porodu, už tam mě ale zarážela sprostá slova... Ta paní je učitelka?! No to potěš koště... Potom už otřesné, to neumí psát slušně bez nadávek?! Tenhle humor mi humorný vůbec nepřijde. Jsem zrovna na mateřské a když srovnám co tam popisuje, tak mi z toho vychází, že ona je opravdu špatná a zlá matka, jak tam ze srandy o sobě nadhodí....

Varjohukka
01.12.2016 5 z 5

Musí se brát trošku s nadhledem, ale dost jsem se v tom místy viděla :D

elisa194
30.10.2016 1 z 5

Tak tato kniha je opravdu mimo. Koupila jsem si ji na základě recenzí. Vtipná? Ne, nemám ráda tady ten styl trapného humoru a sprostá slova. Nedočetla jsem ji a jelikož si ji chtěly přečíst i kamarádky, tak jsem jim ji půjčila. Jedna ji nedočetla a druhá ji dočetla jen z důvodu, že vždycky knihy dočte.

Channach
24.08.2016 4 z 5

Dobře jsem se pobavila a odpočinula si. Více v mé recenzi v záložkách.

Mirul
04.08.2016 5 z 5

Kdybych měla více u času, knihu bych měla určitě přečtenou do hodiny. U některých pasáží jsem se zasmála jako už dlouho ne :)
Ale na druhou stranu, myslím, že vlastní mateřství ještě na nějaký ten čas odložím :D :)

JanaDor
25.07.2016 3 z 5

Někdy jsem s názory hlavní hrdinky nesouhlasila, ale celkově je to velmi reálný pohled na dobu pěti měsíců s prvním dítětem podaný s vtipnou ironií.
Knihu jsem četla na dovolené a perfektně se mi u ní odpočívalo. Takže dobrá volba. Je napsána čtivou formou. Nebyla pro mě třeskutě vtipná, že bych se smála, ale pobavila.

bookcase
21.07.2016 4 z 5

Mateřství podáno bez příkras a se vším všudy, zato s velkou dávkou humoru a nadhledu.

novakovaterka22
16.07.2016 4 z 5

KNížka je dočtena. Vím, že nezajímá každého mateřství, ale mě ano. Líbili se mi v knize napsané popisy různých činností, a čím si musela Annie projít jako maminka, inspirativní. Popis jejího porodu mě mírně vyděsil. Natrhnutá hráz a nebo jiné komplikace. Jediné co bych asi vytkla jsou neustále sprostá slova, v některých situacích to bylo až nemístné. Ale knize dávám 4 hvězdičky. Stejně doporučuji, dobrá oddychovka na léto :D

humor mateřství humoristické romány rodiče a děti

Autorovy knížky

Julie Halpern
americká
2016  57%Mateřská, ale určitě ne dovolená

Kniha Mateřská, ale určitě ne dovolená je v