Matematika na cesty

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Maminky nebo tatínkové, kteří mají málo času, jistě ocení rychlé a snadné hry, aby mohli se svými dětmi školáky procvičit matematiku. Zde je 101 jednoduchých tipů, her a aktivit, které z učení matematiky udělá pro vaše dítě zábavu a radost. Všechny mohou být začleněny do každodenního života - doma i na cestách - s minimální námahou a bez drahých pomůcek - vaše děti se budou čísly bavit. Většinou si ani neuvědomí, že se jedná o matematiku! Procvičujte sčítání, odčítání, násobení, dělení, zlomky, poměr a podíl, určování času, odhad, měření, geometrii a tvary tvůrčím a zábavným způsobem...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293643/matematika-na-cesty-MmA-293643.jpg 32
Žánr
Učebnice a slovníky, Šikovné děti - tvoření, hry, styl
Vydáno, Omega
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Matematika na cesty

Přidat komentář
Matematicka
31.07.2018

100 zajímavých nápadů na hry, které mohou hrát rodiče se svými dětmi (doporučený věk 5–11 let), aby v nich podpořili matematické dovednosti. Každého osloví něco jiného a určitě nejde s dětmi zkoušet vše "od desky k desce". Některé hry jsou také ponechány v anglosaských reáliích a u nás by bylo potřeba je více přizpůsobit. Ale našla jsem tu i zajímavé a inspirativní nápady... Co se mi nejvíc líbilo je snaha o propojení matematiky s problémy reálného života. Prostě, dívejme se na svět kolem sebe (i) očima matematika a učme své děti stále objevovat něco nového a přemýšlet o tom!

peří
25.10.2017

Ale ano, dá se to rychle pročíst. Užitečné návody jak si hrát s dětmi matematické hry doma, v autě, na dovolené, jak zábavně procvičit násobilku atd. U každé hry je odhadnut vhodný věk dětí. Prodávají se tu ale jako objevy i samozřejmosti a zbytečnosti. Některé hry se mi nelíbily. Autorova snaha docílit stovky her je dost křečovitá.