Matematika na cesty

od:


KoupitKoupit eknihu

Maminky nebo tatínkové, kteří mají málo času, jistě ocení rychlé a snadné hry, aby mohli se svými dětmi školáky procvičit matematiku. Zde je 101 jednoduchých tipů, her a aktivit, které z učení matematiky udělá pro vaše dítě zábavu a radost. Všechny mohou být začleněny do každodenního života - doma i na cestách - s minimální námahou a bez drahých pomůcek - vaše děti se budou čísly bavit. Většinou si ani neuvědomí, že se jedná o matematiku! Procvičujte sčítání, odčítání, násobení, dělení, zlomky, poměr a podíl, určování času, odhad, měření, geometrii a tvary tvůrčím a zábavným způsobem...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293643/matematika-na-cesty-MmA-293643.jpg 32
Žánr:
Učebnice a slovníky, Šikovné děti - tvoření, hry, styl
Vydáno:, Omega
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Matematicka
31. července

100 zajímavých nápadů na hry, které mohou hrát rodiče se svými dětmi (doporučený věk 5–11 let), aby v nich podpořili matematické dovednosti. Každého osloví něco jiného a určitě nejde s dětmi zkoušet vše "od desky k desce". Některé hry jsou také ponechány v anglosaských reáliích a u nás by bylo potřeba je více přizpůsobit. Ale našla jsem tu i zajímavé a inspirativní nápady... Co se mi nejvíc líbilo je snaha o propojení matematiky s problémy reálného života. Prostě, dívejme se na svět kolem sebe (i) očima matematika a učme své děti stále objevovat něco nového a přemýšlet o tom!

peří
25.10.2017

Ale ano, dá se to rychle pročíst. Užitečné návody jak si hrát s dětmi matematické hry doma, v autě, na dovolené, jak zábavně procvičit násobilku atd. U každé hry je odhadnut vhodný věk dětí. Prodávají se tu ale jako objevy i samozřejmosti a zbytečnosti. Některé hry se mi nelíbily. Autorova snaha docílit stovky her je dost křečovitá.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

matematika matematické hry

Autoři knihy

Mike Askew

Mike Askew
britská

Rob Eastaway

Rob Eastaway
anglická

Uživatelé mají knihu

v Přečtených2x
v Čtenářské výzvě1x
v Knihotéce3x
v Chystám se číst2x