Matematika na cesty

Maminky nebo tatínkové, kteří mají málo času, jistě ocení rychlé a snadné hry, aby mohli se svými dětmi školáky procvičit matematiku. Zde je 101 jednoduchých tipů, her a aktivit, které z učení matematiky udělá pro vaše dítě zábavu a radost. Všechny mohou být začleněny do každodenního života - doma i na cestách - s minimální námahou a bez drahých pomůcek - vaše děti se budou čísly bavit. Většinou si ani neuvědomí, že se jedná o matematiku! Procvičujte sčítání, odčítání, násobení, dělení, zlomky, poměr a podíl, určování času, odhad, měření, geometrii a tvary tvůrčím a zábavným způsobem...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293643/matematika-na-cesty-MmA-293643.jpg 32
Učebnice a slovníky, Šikovné děti - tvoření, hry, styl
Vydáno, Omega

Kniha Matematika na cesty

Matematicka
31.07.2018

100 zajímavých nápadů na hry, které mohou hrát rodiče se svými dětmi (doporučený věk 5–11 let), aby v nich podpořili matematické dovednosti. Každého osloví něco jiného a určitě nejde s dětmi zkoušet vše "od desky k desce". Některé hry jsou také ponechány v anglosaských reáliích a u nás by bylo potřeba je více přizpůsobit. Ale našla jsem tu i zajímavé a inspirativní nápady... Co se mi nejvíc líbilo je snaha o propojení matematiky s problémy reálného života. Prostě, dívejme se na svět kolem sebe (i) očima matematika a učme své děti stále objevovat něco nového a přemýšlet o tom!

peří
25.10.2017

Ale ano, dá se to rychle pročíst. Užitečné návody jak si hrát s dětmi matematické hry doma, v autě, na dovolené, jak zábavně procvičit násobilku atd. U každé hry je odhadnut vhodný věk dětí. Prodávají se tu ale jako objevy i samozřejmosti a zbytečnosti. Některé hry se mi nelíbily. Autorova snaha docílit stovky her je dost křečovitá.