Matečná samota

Matečná samota https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12166/matecna-samota-12166.gif 4 16 3

Matečná samota je sbírka o stárnutí. O tom, v jaké podobě do něho vstupuje minulý život, jakou podobu v něm má tvorba a láska a co je na něm nové — matečné, tedy krystalizující. Viola Fischerová i ve své nové básnické sbírce nezapře smysl pro poetickou zkratku, významovou lakoničnost i mnohovrstevnatost básnického sdělení.

Adele02
30.12.2021 3 z 5

Pane vrať mi tu úzkost o duši
již jsi dal unést
osmiletému dítěti

Lenka4
25.11.2013 3 z 5

Sbírka je nenápadně plíživá, stejně jako stárnutí. Jenomže stárnutí nejsou jen vzpomínky na to, co bylo, na ty, kteří odešli, ale i kus současného života. Právě životní jiskra mi ve verších chybí, občasný záblesk radostného očekávání, co hezkého ještě by mohlo přijít. Básně se mi zdají být monotónní, ale ne šedé. Spíše v barvě slonové kosti.

Frakira
20.09.2012 5 z 5

Moje první kompletní přečtená sbírka od autorky - a zcela určitě ne poslední. "Tohle je moje krevní skupina", chtělo se mi vykřiknout po prvním přečtení. A i když první část sbírky je spíše duchovně zaměřená (a já jsem nevěřící :), rozhodně to ničemu nevadí...ale nechme rozborů, u básní jde hlavně o pocity...

Viola Fischerová
česká, 1936 - 2010