Matčino vyznání

Matčino vyznání https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423826/bmid_matcino-vyznani-rgl-423826.jpg 5 200 86

Olivie a David byli perfektní pár. Pak se jim narodila dcera Zoe a vše vypadalo naprosto dokonale. Teď je ale David mrtvý a Oliviin svět se rozpadl na miliony malých kousků. Zatímco ji pohlcuje zármutek, tchyně truchlí nad ztrátou syna. Obě ženy však skrývají tajemství o muži, kterého milovaly. Tajemství, jež by zasáhlo celou rodinu. V manželství Olivie a Davida nebylo vše tak, jak by se na první pohled mohlo zdát. Prolomí Olivie a Ivy hradbu mlčení? Matka by však měla chránit své dítě, bez ohledu na cenu, kterou za to zaplatí. Nebo snad…?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Mother's Confession: A Heartbreaking Story with a Breathtaking Twist , 2016

Ajuszka
09.01.2021 5 z 5

Ach jo. Celý příběh se mi moc líbil, fandila jsem Olivii, aby měla krásný život.. Ale panebože.. Tohle jsem vůbec nečekala a ten konec mě opravdu chytil za srdce a rozplakal.. Moc krásná knížka.

Simmminek
02.01.2021 3 z 5

Poslední čtvrtina knihy byla úžasná. Škoda, že takový spád neměl celý příběh. Ve své práci se setkávám s obětmi domácího násilí. Mnohdy přemýšlím, proč si to nechají líbit, proč to nechají zajít tak daleko a proč neodejdou od tyrana. Tahle kniha částečně zodpovídá tyto otázky. A já si díky ní uvědomila, že ne všichni jsou stateční hned na startu. Někteří se statečnými stávají až v průběhu toho závodu, kterému se říká život. Doporučuji knihu všem, ať už násilí zažili nebo o něm slyšeli nebo měli to štěstí a vyhýbá se jim.

Dandy1
06.12.2020 4 z 5

Nejdříve jsem si myslela, že s výběrem knihy jsem sáhla vedle. Ale krátké kapitoly postupně svižně ubíhaly a příběh mne nakonec pohltil. Ivy jsem nemohla přijít na chuť. Začínám chápat, proč někdo nesnáší svou tchýni.

PetraBery
22.11.2020 4 z 5

Manželství Olivie a Davida bublá pod povrchem... Pravda, kterou Olivie skrývá stejně jako její tchýně Ivy, bude bolet všechny strany. Není to první kniha, kterou jsem se stejným námětem četla, přesto pohled Ivy do příběhu vnáší něco nového. Překvapivý závěr se dal v různých náznacích odhalit, kniha je celkově čtivá jako jiné od autorky.

Bibi23
20.11.2020 5 z 5

Tak tuhle knihu si rozhodně nenechte ujít, je nádherná. Pohled na týranou ženu úplně jinak - citlivě, nenásilně a přitom se všemi hrůznými situacemi a násilnostmi. Už si neřeknete, proč ženy v takovém případě od násilníka neodejdou, ale kniha Vás přinutí vžít se do nejtěžších pocitů i rozhodnutí, která jsou tak nesnadná udělat.

iveta0549
09.11.2020 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a velice mě zaujala. Ten závěr mě dostal.

intelektuálka
09.11.2020 4 z 5

Dvě ženy - dvě děti - a jeden osud.... dalo se mu předejít ? Kdo ví ....

" Matka by měla chránit své dítě, bez ohledu na cenu, kterou za to zaplatí ...."

Já nevím Ivy - nebyla ta cena příliš vysoká ?

Koudy411
22.10.2020 4 z 5

Výborná knížka, čtivá, s nečekaným rozuzlením. Stojí za to přečíst.

Lejdus
10.10.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale podobného tématu bylo v poslední době v hodně knihách, takže toto mne až tak neoslovilo. Nicméně autorka dokázala čtenáře překvapit nečekaným zvratem, i když pro bystrého čtenáře to určitě nebylo zas tak nečekané :)

HankaM.
22.09.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla "jedním dechem".

DAGISIKI
07.09.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla během pár dní,silný příběh,můžu jen doporučit.

StepankaTynka
18.08.2020 5 z 5

Krásná knížka..

Lka
30.07.2020 5 z 5

Krásně napsaná kniha, která vezme za srdce. Mám také jedno pravidlo. Jednou by na mě stáhl chlap ruku a ten by šel... Ale nikdy jsem v takové situaci naštěstí nebyla a proto neodsuzuji, ale taky nechápu. Bohužel, je tu hodně případů, kdy chlap naruší ženě psychiku natolik, že ona si pak myslí, že si za to může sama. Iva mě pěkně vytáčela. Ať se nediví, co vychovala za syna. Závěr knihy překvapivý, i když jsem jsem něco tušila.
Za mě super kniha a určitě knihu doporučuji.

Miro67
29.07.2020 4 z 5

K hodnocení této knihy se asi nejlépe hodí přísloví, že matka "si upletla na sebe bič".
Zajímavé zpracování častého tématu týrané ženy s překvapujícím koncem.

MartulkaS
09.07.2020 4 z 5

Fajn knížka, ale ta matka Ivy mě teda pěkně štvala, jak potom má z dětí něco vyrůst a ta její ignorace jeho chování byla na facku. Olivie mě tou svojí naivitou taky štvala, jako na jednu stranu si za to mohla sama, měla odejít už dávno.
Knížka se dobře četla, vyvolávala u mě emoce (spíše nechápavost nad naivitou a ignoranstvím).
Ten konec, ten byl opravdu nečekaný.

jasmína
05.07.2020 5 z 5

Kniha se četla výborně, nemohla jsem se odtrhnout, jen nevím, zda by v reálném životě nakonec vše dopadlo tak, jak v této knize.

Ale pokud ano, bylo by to jen a jen dobře.

SPOILER : Ivy, taková matka, co si nedokázala přiznat, co se z jejího syna klube, ta mě teda rozčilovala celou dobu.

Měla sem tam tušení, ale to přece ne, její Davídek by nebyl ničeho zlého schopen, a kdyby, , tak oprávněně...... No to bylo hodně silné kafe, jak se říká......

MOu598
24.06.2020 4 z 5

Téma domácího násilí - z pohledu ženy, která jím trpěla, a z pohledu matky násilníka, která ho více méně schvalovala. Kdo nás ochrání?
Čtivé, hezky zpracované. Ale občas moc mrazivé.
Citát:
"Když manžel jednou svoji ženu praští, má od něj odejít..."

Stefi123
16.06.2020

Začátek nebyl až tak zajímavý ,ale od poloviny už jsem četla a četla dokud nepřečetla .Úplně jsem vyděla ,kolik toho musela snést a vydržet .Ta kniha je k zamyšlení .

Olous1
09.06.2020 5 z 5

Tak tato kniha byla velmi emotivní. Napsané jak z pohledu matky,tak i z pohledu manželky Davida.Smutný příběh, velmi dobře napsaný. Autorku tímto moc chválím a určitě doporučuji přečíst.

L.Helena
04.06.2020 4 z 5

Zpočátku to bylo takové zdlouhavé. Sem tam nějaký střípek naznačoval, že se dělo něco nepatřičného. Postupně to začalo být jasnější a konkrétnější, ale úplně největší odhalení si autorka schovala až téměř na konec.
Spoiler: To popírání pravé skutečnosti, jsem nějak tušila již celkem záhy. Mnohé situace, které v tomto případě byly velmi dobře popsány, to pozornému čtenáři naznačovaly. Ale i tak, v momentě, kdy už se to vyjasnilo, jsem se prostě neubránila slzám.