Matčino vyznání

Matčino vyznání https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423826/bmid_matcino-vyznani-rgl-423826.jpg 5 200 86

Olivie a David byli perfektní pár. Pak se jim narodila dcera Zoe a vše vypadalo naprosto dokonale. Teď je ale David mrtvý a Oliviin svět se rozpadl na miliony malých kousků. Zatímco ji pohlcuje zármutek, tchyně truchlí nad ztrátou syna. Obě ženy však skrývají tajemství o muži, kterého milovaly. Tajemství, jež by zasáhlo celou rodinu. V manželství Olivie a Davida nebylo vše tak, jak by se na první pohled mohlo zdát. Prolomí Olivie a Ivy hradbu mlčení? Matka by však měla chránit své dítě, bez ohledu na cenu, kterou za to zaplatí. Nebo snad…?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Mother's Confession: A Heartbreaking Story with a Breathtaking Twist , 2016

Dresia
14.07.2022 5 z 5

Skvěle napsané, krásná knížka. Olivie mi byla sympatická a moc jsem jí fandila. Takový konec jsem popravdě nečekala, spíš jsem si myslela, že se na závěr dočkám nějakého náznaku sebereflexe od Davidovy matky... Určitě zkusím další autorčinu knihu.

ruzovka
01.07.2022 5 z 5

Velice poutavý děj s překvapivým koncem, smutné téma, o kterém je ale potřeba mluvit a bojovat proti němu. Četla jsem doslova jedním dechem a zase cítím smutek po dočtení, že se už nebudu s Olivii setkávat .

jana0724
27.06.2022

Tento silný příběh mě strhl a nedokázala jsem ⁸od knihy odejít,dokud jsem ji nedočetla.Určitě si přečtu dalsi knihy od této spisovatelky.

Han-nah
19.04.2022 5 z 5

Další kniha této autorky a opět nezklamala. Tentokrát čtenáře pomalými krůčky dostává k opravdu těžkému tématu a to je domácí násilí. Na hlavních postavách Ivy - matka, David - syn a Olivie - manželka velice emočně popisuje jejich myšlenky, dětství, životy, ale i činy. Ivy, jako každá matka, miluje svého syna. Je to ale láska opičí a sobecká. Vše vyřizuje jen v jeho prospěch a vychová sebestředného tyrana. Ten, navenek úžasný, podnikavý , mladý muž nachází svou oběť v Olivii. Tak , jako pavouk pavučinu, tito lidé dovedou partnera dostat přesně tam, jak jim to vyhovuje. Vyvolají v týrané osobě pocit, že si to zaslouží a že si za to může sama. Autorka až mrazivě vystihla a popisuje Oliviin život . I jí,jako týrané ženě, byla nabízena pomoc. Týrané oběti vlastně lžou a přesvědčují samy sebe, že to tak má být a je to jejich vina.Až po tragické nehodě Davida vyplouvají na povrch tajemství, která mě v závěru knihy opravdu dostaly. S pomocí lékařů, rodiny a přátel a hlavně vůle vše překonat a začít nový život vrátí Olivii do reeality a začne znovu žít.

Damaj
09.04.2022 5 z 5

Nesmírně smutný příběh o domácím násilí, bolesti a ztrátě z pohledu dvou žen, matky, která vidí svého dokonalého syna a chudáka manželky, která je tím stejným mužem brutálně týraná. Když už se zdálo, že se Olivia přes nejhorší dostala, přišel šok, co se vlastně tehdy událo. Opravdu mistrně napsaná knížky, čtenář do posledního okamžiku netušil....

Micha-Él
13.03.2022 5 z 5

Kelly mě o svých spisovatelských kvalitách přesvědčila už románem Až budu bez tebe. Matčino vyznání se od předchozího liší tématem, ale nikoliv intenzitou příběhu a emocí. Obojí dokáže autorka vylíčit tak sugestivně, že se člověk s postavami opravdu sžije.

Jirinamac
04.01.2022 5 z 5

O domácím násilím se vždycky špatně čte, ale tady, když už se zdá, že se všechno začne obracet na dobrou cestu, tak následuje neočekávaný a bolestný šok. Má 2. knížka od K.R. a určitě není poslední.

JJJ007
19.12.2021 5 z 5

Opravdu silný příběh. Je strašné, že takové věci se mezi lidmi dějí a okolí je v pohodě. Šílený. Vím, jak strašná je netečnost lidi.
Doporučuji tuto knihu.

berila
22.11.2021 5 z 5

Úžasný román, nemohu jinak, než dát plný počet hvězdiček. Nebudu se více rozepisovat, abych nic neprozradila z perfektního děje. Doporučuji k přečtení.

dzafik
01.11.2021 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych zažila při čtení takový ten "wau" efekt, kdy něco nečekáte. Paráda!

Kekik
12.09.2021 5 z 5

"Je to jen pouhá hodina, Olivie."

Neuvěřitelně realistický příběh dvou žen, které spojil muž. Pro jednu to byl syn, pro druhou manžel. Tyto ženy toho mají společného ale více. Zaslepená láska, popírání reality, bolest ze ztráty. I to tyto ženy pojí.

Hned ze začátku čtení jsem se musela podívat, jak to skončí. Zdali Olivii čeká na konci trochu toho štěstí. Čekal mě šok. Šok, který způsobil, že čtení tohoto příběhu pro mě bylo ještě intenzivnější. To zjištění způsobilo, že při čtení mnoha scén mé srdce svírala bolest.
Kapitoly s Ivy mě ke konci tak vytáčely. Ach ta láska, ta nezdravá láska. Nebo to byl obranný mechanismus? Kdo ví...

Příběh je velkým spisovatelským počinem. Autorce moc děkuji. Byť je čtení příběhu bolestné, je napsán bravurně. Uvěřitelně. Dokonalost. Nádherná obálka. Mrzí mě, že má kniha tak málo hodnocení. Prozatím jen něco přes 100 čtenářů. Samozřejmě, ne každý má účet na databázi, ale i tak by tahle kniha měla být více rozšířená. Moc by si to příběh zasloužil.

Velice doporučuji ke čtení.
Rozhodně vyhledám další autorčiny knihy.

Ann98
14.06.2021 5 z 5

Toto bylo hotové emoční peklo. Teď když znám celý příběh, dokáže mě rozbrečet už jen samotná nádherná obálka. Až zpětně si uvědomuji, jak perfektně je tato kniha propracovaná.
Že se autorka ve svých knihách umí bravurně vžít do jednotlivých postav, to dokazuje s každou další knihou. Ani tato nebyla výjimkou. To, jak dokázala vystihnout Davida prostřednictvím dalších dvou postav, matky a manželky, to bylo neskutečné. Zprvu dva různé pohledy dvou lidí na jednu a tu samou osobu, které nakonec svým způsobem byly naprosto stejné, jen ze strany matky byl pohled obestřen mateřskou zaslepenou láskou. Naprosto mě vnitřně ubíjelo, jak Ivy svého syna vychovávala. Těch do očí bijících chyb, kterých se dopustila, bylo až trestuhodně mnoho. Na utváření osobnosti má obrovský vliv rodinné prostředí a Ivy během Davidova dospívání neudělala ani jednu jedinou věc správně. A následky byly katastrofální. Pak na to obvykle doplatí jedna obyčejná mladá žena, která se jen špatně zamilovala. Bohužel, tohle je i realita. O domácím násilí se nemluví tak jak by mělo a mělo by se dostat více do podvědomí veřejnosti. Ne každá žena je tak silná jako hlavní hrdinka Olivie a dokáže v sobě najít sílu vzepřít se. Můj obdiv k ní stránku od stránky rostl stále víc a víc. Obzvlášť když si neprošla jen násilím, ale ještě něčím mnohem horším.
Překvapuje mě, jak moc kniha podmanivě, autenticky a přesvědčivě působí. Rozhodně se jedná o autorčinu zatím nejlepší knihu.

Pavčule
01.06.2021 5 z 5

Tak tohle byla bomba . Rozjezd sice pozvolný ,ale pak už to jelo . Naprosto nečekaný závěr , který jsem dlouho rozdýchávala. Takové rozuzlení přímo miluji . Jedna z nejlepších knížek , jakou jsem kdy četla . Měla jsem zase jednou v knihovně hodně dobrou ruku :)

JancaMia
31.05.2021 5 z 5

Nejdřív jsem se nemohla začíst a potom jsem se zase nemohla odtrhnout a to takovým stylem že jsem četla a obalovala řízky, četla a cpala pračku, myčku .. smutné ale krásné ... taková druhá Jojo Moyes ..

esfinge
22.05.2021 5 z 5

Trochu zdlouhavejsi začátek se k celému příběhu vyborne hodil. Bylo potřeba postupně rozkryvat tajemstvi jedné rodiny. Od začátku je jasné, že něco je hodně špatně, ale takový šokující konec mě fakt dostal a hlavně mě vůbec nenapadl.

Hella
12.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Já vlastně vůbec nevím, co na to říct. Mě se zhruba každou druhou kapitolu zmocňovala neskutečná zuřivost a zlost na psychopatickou matku té psychopatické zrůdy. Takhle silné emoce jsem u knihy nezažívala už hodně dlouho a evidentně ve mně ještě nějaký čas zůstanou.

Kaja1
11.05.2021 4 z 5

Dočetla jsem a je mi z toho strašně smutno. Od začátku knihy jsem si říkala, že je něco špatně, měla jsem nutkání přečíst konec. Ivy je pro mne zrůda, která vychovala zrůdu. Je to jen knížka, ale děje se to, možná i v našem okolí. Chce to opravdu velkou sílu a statečnost vymanit se z takového vztahu. A mnohé nemají kolem sebe rodinu, která je miluje.

Szilvia1
28.04.2021 5 z 5

Byla to velmi pěkná kniha,trošku mi tekli i slzy,kolik toho Olivia vytrpěla.Ale na takové odhalení jsem nemyslela.Byla to velmi emotivní knížka.

i.stefany
23.02.2021 4 z 5

Ufff. Dočteno a mám toho plné kecky. Příběh je o lásce, o lásce mateřské, partnerské, milující, oddané, ale přesto jiné, než jakou většina z nás poznala nebo prožívá. Několikrát jsem chtěla knihu zavřít... nejprve proto, že se do půlky nic moc nedělo, poté proto, že se toho dělo až moc. Po přečtení jsem totálně emocionálně vyždímaná a teď potřebuji od všech matek, tchýní a jejich citů oddech.

petra4535
09.01.2021 3 z 5

Kniha mě ze začátku nijak nezaujala, ale vydržela jsem do konce a ve finále byla čtivá.