Matčina panenka

Matčina panenka https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477182/bmid_matcina-panenka-7I6-477182.jpg 4 229 75

Mirabelle žije v domě se zabedněnými okny a zamčenými dveřmi. Nikdy se nepodívala ven, protože jí to Matka nedovolí. A ta přece všechno dělá pro její dobro. Miluje Mirabelle jako svoji panenku. A tak ji obléká do hezkých šatiček, maluje jí tvář a češe vlasy. Ke třináctým narozeninám jí dokonce přinese speciální dárek – mladší sestřičku Clarabelle, kterou zachránila z vnějšího světa. Mirabelle ale dojde, že Clarabelle ji má nahradit. Ona už je totiž velká, šaty jí nepadnou tak dobře jako kdysi a Matka není spokojená. Jenomže Clarabelle tvrdí, že se ve skutečnosti jmenuje Emma. Navíc se nezdá, že by měla radost, že ji Matka do domu přivedla. Chce svou skutečnou maminku. Mirabelle postupně zjišťuje, že její soužití s Matkou není tak normální, jak si vždy myslela... a že život panenky nebývá nikdy dlouhý.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

Mother Loves Me , 2020

oolinkaa
24.10.2022 4 z 5

Povedená a napínavá knížka , ale některé pasáže byly dost uspěchané .. Mira byla zavřená , neměla přístup k tv , k lidem apod.. a najednou otočením jedné stránky dospěla a vše věděla a téměř nic ji nepřekvapilo. Takové zvláštní , každopádně dle mě dost nereálné a ukvapený závěr

Emma27
05.10.2022 4 z 5

Napínavá a čtivá kniha.

Monni
22.09.2022 4 z 5

Tahle kniha je neskutečně čtivá. Stránky utíkají jedna za druhou. Příběh super, trochu neuvěřitelný, ale dokázala jsem se s tím smířit. Nejvíce mi ovšem vadila Matka, která byla snad nesmrtelná nebo co :D. U té už jsem ke konci opravdu kroutila hlavou. Ale čtivé to bylo pořád stejně. Určitě se těším na další knihy od autorky a doufám, že budou pořád stejně čtivé.

klarence
09.08.2022 4 z 5

Tak tohle mne bavilo. Sice trochu neuvěřitelné , ale mělo to spád. Dobře se to četlo.

Evkae36
05.08.2022 3 z 5

Příběh celkem šílený a jednoduchý, čtenář nemusí vůbec nad ničím přemýšlet a prostě jenom čte. Pravdou je, že kniha se velmi dobře četla. Děj chytnul hned od začátku, ale po chvíli jsem si říkala o čem bude dalších 300 stránek. A když už se ta šílená nesmrtelná matka vrátila nejméně potřetí, napadlo mě přesně to co už tady někdo pode mnou zmiňoval, je to prostě Terminátor :-D Ale jo, jako oddechovka to bylo celkem fajn.

orangerose
25.07.2022 5 z 5

Pěkně napínavý thriller , bylo to psycho pro polly, jake to musi čtenáři přečíst sami, :)

Kami33
10.07.2022 5 z 5

Když si odmyslíme naprostou nepravděpodobnost příběhu a jak už bylo poznamenáno, velkou vyspělost hlavní hrdinky, jednalo o napínavou knížku, která se četla skoro sama. Takže za mě ano.

Vladísek
05.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Ta Matka snad musela být Terminátor?! Jinak nechápu, jak dokázala znovu a znovu, ač dobitá, znepříjemňovat život té malé holce. Knížka nebyla nejhorší, avšak dosti předvídatelná. 4 hvězdičky za napětí a syrovou atmosféru.

čef
02.07.2022 3 z 5

Pokud by byl tento román zfilmován, mohl by možná působit i lépe. Takto je zde plno vět, které atmosféru ani vlastní příběh příliš neposouvají. Kromě hrůzného magora zde také není nic, co by se dalo považovat za hlavní důvod, proč byl tento příběh spáchán. Na horory nejsem a ani tento mne neosvítil.

Makůvka
30.06.2022 3 z 5

Ale jo, na prvotinu to nebylo špatné. Dobře, tak do půlky knihy se seznamujeme, jak to v té jejich malé " rodince" chodí, to bylo zajímavé a uvěřitelné. Od druhé půlky najednou zvrat, akce stíhala akci, téměř z malé dívky, která nebyla 10 let venku se stala hrdinka, která věděla co má v krizivé situaci dělat a to měla vyčteno jen z knížek. Přišlo mi to nereálné a uspěchané. A na pár věcí mi chybí ještě dovysvetlení.
Jinak se knížka četla moc pěkně a určitě si přečtu nějakou další knížku od této autorky.

Ktecka
29.06.2022 odpad!

Uf, nějak nemám slov. Přečetla jsem cca do půlky a pak už jsem jen přeskakovala ob tři kapitoly, jen abych se přesvědčila o tom, že jsem věděla, jak to dopadne. Celé mi to od té poloviny přišlo moc hr. Navíc dost naivní, jednoduchý styl psaní. Prostě ne.

Viviana-Mori
26.06.2022 4 z 5

Psychopatická jízda. Na prvotinu to rozhodně není špatné, ze začátku se děj trochu vleče, ale vůbec to nevadí, alespoň pořádně nahlédneme do mysli a pocitů Mirabelle a zjistíme, jak to u ní doma zvráceně chodí. Matka je teda pořádná psychopatka a z mnohých situací v knize mi nebylo dobře. Oproti první, pozvolné půlce naopak druhá půlka knihy nabere takové obrátky, že se čtenář nestačí divit. A i když bylo leccos už trochu překombinované a leckdy ne úplně pravděpodobné, tak mě kniha nepustila a musela jsem v napětí číst dál a dál. Užila jsem si to

Veju007
15.06.2022 2 z 5

Asi nebude úplně spoiler, že hned od začátku skoro jistě víte, že matka není tak doslova matkou, na to pomalu ani není třeba číst anotaci.
Čte se to samo, ale to bohužel úplně nestačí. Zvratů tentokrát až moc, i na můj vkus, ohromná překombinovanost děj zas až tak moc neposouvá, přitom stačilo příběh trochu reálnější uchopit.
Námět knihy a první polovina je sice zajímavá, ale jsem z toho v rozpacích, protože v druhé části se to prostě strašlivě zvrhlo a ve finále je z toho průměrný thriller, který je předvídatelný na každém kroku a zaujme spíše čtenáře, kteří nejsou v tomto žánru příliš sečtělí.

Petra00
03.06.2022 5 z 5

Skvělá knížka! Zpočátku chvíli trvalo, než jsem se začetla ale potom se to rozjelo a nemohla jsem přestat číst. Tolik zvratů a napínavé do samého konce.

simcat13
29.05.2022 5 z 5

Knížka se opravdu nedá odložit, jak tu ostatní píší. První půlku knížky jsem hltala a snažila se vcítit do malé Mirabelle. Její smýšlení je tam opravdu dobře a uvěřitelně vykresleno. Ovšem nějak si nedokážu představit ten zvrat jejích myšlenek v druhé půlce, jestli by se to mohlo skutečně stát. Najednou kdesi vzala psychickou i fyzickou sílu a kopu znalostí ze světa venku. Třeba je jen geniální a knihy, které jí poskytovala Matka, ji k tomu dopomohly. Každopádně i přes to, že to občas bylo až moc a autorka v jednom bodě zřejmě opominula věk Mirabelle, tak je to opravdu čtivý psychothriller.

Ryšava
24.05.2022 5 z 5

Knihu jsem nedokázala odložit... skvělé napínavý příběh plný zvratů. Někdy je děj trochu předvídatelný, ale nestává se to moc často. Nejvíc mě na tom děsí fakt, že takhle blázniví a šílení lidí opravdu existují...

attila1
20.05.2022 5 z 5

I přes to,že matka byla šílená postava byla knížka čtivá. V nekterych částích se mi až tajil dech.

PosPol
12.05.2022 5 z 5

Mirabella slaví 13 narozeniny. Matka jí přivede novou sestřičku Clarabellu. Najednou začne Mirabella svoji Matku vnímat jinak. Proč ta malá holčička říká, že se jmenuje Emma? A proč už ji Matka nemá ráda? Vždyť ještě donedávna ji malovala a oblékala jako panenku a říkala jí: “Ty moje malá panenko…”
Jak už to u dětí bývá, zvědavost zvítězí nad strachem a Mirabella nalezne v podkroví něco, co jí obrátí život naruby. Už nechce být nadále tou panenkou….
Kniha je napínavá, nedovedu si představit, že někdo 10 let žije v jednom baráku se zatemněnými okny a nikdy neviděl slunce, neprošel se po trávě a neviděl jiného člověka. Čte se dobře, děj se stupňuje a my vidíme, jak se z malé naivní holčičky stává nelítostná bytost odhodlaná přežít.
Asi jediné, co bych vytkla je, že kromě unáhleného konce jsem občas knize nevěřila, protože mela být psaná z pohledu 13leté holky, co nikdy neviděla svět. Ale i tak bych dala 9/10

Mathiola8
28.04.2022 5 z 5

No tvl. Klobouk dolů. Na to, že to je prvotina. Tak to fakt tleskám. Jo možná by chtělo pár pasáži upravit, ale celkový dojem fakt dobrý

Allla9
13.04.2022 4 z 5

Asi do poloviny skvělá kniha. Druhá část překombinovaná.

tajemství psychologické thrillery matky a dcery thrillery pro ženy zmizení dětí

Abby Davies
britská, 1984