Dokonalý pár

Dokonalý pár https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117810/bmid_matched-dokonaly-par-nu0-117810.jpg 4 604 110

Matched série

Cassie vždy věřila, že podřídit se těmto rozhodnutím je jen malou daní za dokonalý život. Když jí tedy Společnost vybere jako životního partnera jejího nejlepšího kamaráda Xandera, nepochybuje o tom, že je to ten pravý… dokud se na displeji s jeho portrétem nakrátko nemihne tvář někoho úplně jiného. Cassie musí najednou řešit obrovské dilema – volit mezi Xanderem a Kyem, jediným životem, jaký kdy poznala a dovedla si představit, a cestou, po níž se dosud nikdo nevydal. Musí volit mezi dokonalostí a citem, který možná dokonalý není, zato je však upřímný.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Matched , 2010

scarletblue
08.04.2022 2 z 5

Bohužel jsem nedočetla. Připomínala mi knihu Dárce jen nudným způsobem. Přitom si myslím, že autorka měla dobrý nápad, nejspíš i skvěle připravenou osnovu příběhu, jen ta výplň mezi tím byla nudná. Nedočetla jsem a nechystám se číst znovu....

Ketfl
05.02.2021 5 z 5

Vzhledem k hodnocení jsem od knihy neměla žádná extra očekávání, ale zaujal mě popis, tak jsem si řekla, že to prostě zkusím. A po přečtení prvního dílu jsem poměrně dost příjemně překvapená. Zajímavé vykreslení světa i postav. Při čtení jsem měla i trochu pocit smutku, protože i když ten svět není takový jako ten náš, dost mi to tak připadalo. Člověk je "otrok" a možná si to ani neuvědomuje. Každopádně, po citové stránce mi tam trochu něco chybělo, ale jinak se to četlo opravdu pěkně. Děj pěkně ubíhal, netáhlo se to, závěr navnadil na další díl. Uvidíme, jak se to tedy bude dál vyvíjet.

Dee69
21.04.2020 5 z 5

Možno menej známa kniha, ale mne sa páčila a prečítala som celú sériu. Samozrejme nieje to žiadne mimoriadne náročné čítanie, ale chytila ma idea predstavy o výbere dokonalého partnera. Aký by bol svet keby vám bol pridelený ten najdokonalejší partner nájdený práve pre Vás? Bol by zároveň aj Vašou spriaznenou dušou? Príjemné oddychové čítanie na večer alebo dlhé letné dni :)

karriinnkkaa
28.12.2019 1 z 5

Kniha má veľmi sklamala. Keď som ju začala čítať prvý krát došla som približne po stranu 40. Bola to strašná nuda. Nič. Keď som sa rozhodla že jej ešte dám šancu sklamala ma ešte viac. Prečítala som z nej len asi okolo 120 strán ale nič napínavé, nič romantické, proste nič

Kacennnka
09.11.2019 5 z 5

Dokonalý pár je taková roztomilá dystopie, která se snaží hrát na těžší notu až v dalších dílech. Ten svět je hrozně skvěle vymyšlený. Cassia je fajn hrdinka a i když se autorka nevyhnula milostnému trojúhleníku, nevykrvácí vám oči. Vážně, tohle je fakt pěkné povídání a absolutně kontrolované společnosti, kde se nehodí vlastní názor.

lucygreen
08.09.2019 2 z 5

Opravdu nedoporučuji, kniha nemá prakticky žádný děj a celkově to byla ztráta času. V tomto žánru existuje mnoho lepších knih. Obálka se mi docela líbí.

florentinas
28.04.2019 3 z 5

Líbilo se mi téma i příběh, někdy mi kniha přišla trochu nezáživná a táhlá, ale druhý díl si přesto přečtu.

petra1773
21.04.2019 3 z 5

Kniha mě hned na první pohled zaujala svojí krásnou obálkou a její myšlenka a nápad na svět plný hloupých ovcí, které se nechají ovládat bandou Správců mně opravdu zaujal. Bohužel se mi nakonec nedostalo toho, co jsem očekávala. Děj byl neuvěřitelně vleklý a prakticky o ničem. Celou knihu číst o tom, jak je hlavní hrdinka zmatená mne opravdu nebavilo. Hodně si rozmyslím, zda si přečíst pokračování.

Abnička
27.12.2018 2 z 5

Kniha, která vypadala na začátku velice nadějně v půlce ztatila jiskru a já měla veliký problém ji dočíst. Tím pádem ani nebudu v sérii pokačovat.

ValerieDanke
13.09.2018 5 z 5

Kniha se mi velice líbila a dobře se četla, vřele doporučuji.

Veruu95
02.07.2018 2 z 5

Nemohla jsem se do ní začíst... po 70 stránkách odloženo, třeba jen teď nemám "chuť" na tento žánr, nevím. :-)

kubakubikula
05.03.2018 5 z 5

Kniha je čtivá,hezky plynula,i když postrádala napětí. Jsem zvědavá na druhý díl

Barbara182
11.01.2018 3 z 5

Další teenagerská dystopie, a i když mi připomínala hybrida mezi Ošklivými a filmem Dárce a vlastně se v průběhu prvního dílu skoro nic nestalo, je kniha rozhodně čtivě napsaná a nenudí. Uvidíme, co si autorka vymyslela do pokračování :-)

d.aninka
04.12.2017 odpad!

Kniha zaujala názvem a anotací. Tím to ale skončilo. Nemohla jsem se začíst, akce žádná a od první čtvrtiny to šlo z kopce. Tak velkou blbost jsem už dlouho nečetla.

Tirisa
03.11.2017 4 z 5

První díl série se mi velmi líbil a těšila jsem se na pokračování. To už pro mě ale bylo spíš zklamáním.

spice2006
30.09.2017 2 z 5

Kniha mně moc nezaujala, nemohla jsem se začíst.

blackhorse
27.08.2017

Kniha byla hodně divná. Nevim, jestli to tak přijde jenom mně, ale mít takhle dirigovanej život, to je hrůza. Ale fandila jsem Cassie, aby jí to s Kyem vyšlo.

notsohappyanny
23.07.2017 4 z 5

Kniha je velmi originální, ale panečku, takhle dlouho mi ještě netrvalo než se začtu. Samotná myšlenka světa, který za vás někdo řídí je příšerná a myslim, ba ne vim, že já bych to nezvládala. Cassia mi místy připadala fakt blbá:D Xander mi k srdci nepřirostl a vždy když chytil Cassiu za ruku tak jsme měla chuť ho po ní plesknout, protože SAKRA ONA MÁ BEJT S KYEM!! :D Pokračování mám v plánu, ale jen kvůli Kyovi.
4/5

Horselen
01.05.2017 4 z 5

Samotná myšlenka, že vám někdo řídí život, že vybrat si můžete pouze z předepsaného, že nerozhodujete sami za sebe a vaše volba nemá žádnou váhu mi přijde naprosto hrozná.
Navíc když je příběh vyprávěn z pohledu člověka, který je s tím smířený a ba co víc, tento systém uznává a nevidí "dovnitř" (alespoň po část knihy)...
Poletování mezi Xanderem a Kyem mě štvalo, a popravdě Xander mě k srdci moc nepřirostl. Až ke konci knihy jsem se od děje opravdu nemohla odpoutat, i když podobnost s Divergence tady jistě je.

EvikU.
08.04.2017 3 z 5

Zaujala mě obálka a taky se mi to hodilo do čtenářské výzvy. Musím ale říct, že vlastně nevím co napsat. Místy jsem knihu hltala a místy jsem si říkala tak tohle snad nikdy nedočtu. Ale musím uznat originální nápad. Nechtěla bych, aby mi řídila společnost každý můj krok, včetně výběru partnera, práce, kolik budu mít dětí. A že mi naplánují i smrt přesně na 80 let. A smrt to bude taková, že uspořádají banket a namíchjí mi jed do jídla.

antiutopie, dystopie, kakotopie

Ally Condie