Mastičkář

Kniha o chirurgovi který ztratí paměť, ale schopnosti zůstávají.

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1394/mastickar-1394.jpg 4.665

Mastičkář (1.)

Znachor, Dobra książka (1968)

Vydáno:

Koňadra
12.12.2014

Moja mamička milovala túto knižôčku. Je to čítavá oddychovka s osobitou atmosférou a primeraným dejovým postupom. Vlastne taký prvorepublikový poľský thriler.

ritz
08.12.2014

Jedna z nejoblíbenějších knih. Ve slovenštině, jak ji mám já, má své kouzlo. Velmi se mi líbil i dvoudílný polský film se slovenským dabingem, mám na něj štěstí a alespoň jednou do roka to na slovenském programu dávají.

bondula
08.12.2014

Zaprášený klenotík zo zabudnutej poličky. Autor pre mňa neznámy, staré vydanie ničím neupúta. Ale to, čo je vo vnútri prekvapí. V dobrom. Zaujímavo vymyslená zápletka, skvelý popis medzivojnového Poľska, keď ešte nik nevedel, ako to o pár rokov skončí... Úžasné postavičky, krásny prierez celým sociálnym spektrom spoločnosti.
A odveké dilemy. Konať nezištne, či pre vlastné dobro? Riadiť sa vlastným svedomím, či verejnou mienkou a zákonom? Ako nájsť a uchovať to, čo je v živote skutočne dôležité?
Keď som sa začítal, nedokázal som sa odtrhnúť. Nie, Mastičkár nebol nijak napínavý, no nepopieram, že majstrovsky napísaný. Bolo tam ešte niečo, akýsi pocit toho ľudského čo je v nás, solidarita s hlavnými hrdinami a skutočný záujem o ich osudy, ktorý vo mne autor prebudil, či ešte možno aj čosi iné, čo ma prinútilo knižku nezavrieť skôr, ako na poslednej strane. Mastičkár jednoznačne stál za to.

Petr 53
21.10.2014

Dobrý den všem přítomným. Stotožňují se se všemi,kteří okomentovali tuto nádhernou knihu. Četl jsem ji několikrát a rád bych ji měl ve své sbírce. Jelikož pocházím z České Republiky,je dosti složité najít knihkupectví, kde by se dala zakoupit. Pokud by někdo věděl,kde by se dala koupit u nás v Čechách, dejte mi prosím vědět na
janapetrjanik@seznam.cz

Děkuji

patrik0804
13.07.2014

Tak prvy krat som tuto knihu cital krd som mal asi 10 rokov odvtedy asi 15 krat... jedna z najlepsich knih

Balenka
07.04.2014

Túto knihu som opäť čítala po niekoľkých rokoch opäť som sa od nej nevedela odtrhnúť :-) krásny príbeh plný nádherných a dojímavých momentov, pri niektorých pasážach som si uvedomila, že mám až zimomriavky.. určite každému odporúčam..

Ivan F
09.10.2013

Kniha, ktorá sa nedá ohodnotiť, pretože presahuje rámec. Je to natoľko dobrá a natoľko ľudská kniha, že jej záchvevy pociťujem na duši dodnes a to som ju čítal v roku 1991. Nemenej dobrý je aj rovnomenný film, ktorý sa dosť presne drží knihy.

Skjaninka
08.06.2013

Kniha, ktorú som naposledy čítala pred viac ako desiatimi rokmi, ale dovtedy toľko krát, že by som to nevedela ani spočítať. Niektoré pasáže (hlavne poslednú stranu) som poznala naspamäť. Osud chirurga Wilczura, jeho putovanie so stratou pamäti, jeho pomoc, ktorú dával chorým bez toho aby vedel odkiaľ sa berú jeho schopnosti a v neposlednom rade náhodné stretnutie s vlastnou dcérou, vytvorili príbeh, ktorý ma uchvacoval a dodnes mám na knihu len tie najlepšie spomienky. Knihou som bola tak nadšená, že som ju doporučovala každému, kto si chcel niečo dobré prečítať a týmto spôsobom som vlastne o ňu aj prišla. Už pár rokov sa ju snažím zohnať, hľadám kde sa dá, ale doteraz sa mi to nepodarilo.

Calwen306
08.03.2012

Veľmi pekný a dojemný príbeh. Naozaj nezabudnuteľná kniha!

zuzulique
30.12.2011

Príbeh, ktorý sa číta na jeden dych :-) Ja som si na konci aj poplakala a to sa mi často nestáva :-))