Masová média

Masová média https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31574/masova-media-31574.jpg 4 14 3

Autoři se značnou teoretickou i praktickou zkušeností v oblasti fungování médií v České republice nabízejí podrobné uvedení do studia médií z hlediska sociálněvědní disciplíny mediální studia. Jejich ústředním zájmem je mediální komunikace jako obecný pojem, který zahrnuje institucionalizovanou symbolickou interakci a složky, které se na ní podílejí, tedy média, publikum, společenský kontext. Jde o pohled, který bere v úvahu historii i současnost mediální scény i mediálních studií u nás. Výklad je doplněn řadou příkladů z České republiky i ze zahraničí. Kniha je určena především studentům sociálních věd, odborníkům v těchto oblastech, pracovníkům médií, marketingu a reklamy, pedagogům, sociálním psychologům. ... celý text

Literatura naučná

Vydáno: , Portál

Emik87
22.02.2024 4 z 5

Výborně zpracovaná kniha, která dává poměrně ucelený přehled o masových médiích. Nechybí jejich historie, teorie, podle kterých by měla tato média fungovat a pak samozřejmě ukázky, jak fungují tato média opravdu.

Kabuky
24.06.2023

Perfektní přehled.

Sisi11
12.09.2017 5 z 5

Velmi rozsáhlá a podrobná kniha věnující se médiím obecně, masovým médiím, síťovým médiím a etapám s nimi spojenými - historie, vývoj, nástup, technologie, změny, přístupy, teorie, normy, legislativa, financování, vlivy atd. Zkrátka tato publikace ukáže čtenáři, jak vlastně média fungují a odkud se vzala. Doporučuji všem, kteří se o téma zajímají, i laikům!