Maso

Maso https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160451/maso.jpg 4 108 29

Jedná se o alegorický obraz světa jako jediné obrovské tržnice, kde probíhá věčný boj lidem podobných tvorů o přežití. Vypravěč žije v celoživotní touze po mase a současném strachu z toho, aby nevybočil z řady a neskončil na pultu v tržnici jako další kus lákavého masa. Sledujeme jeho osudy, když přijde o střechu nad hlavou a tím i o nárok na pravidelné příděly jídla, které nemůže jiným způsobem získat. Prochází poté společností a snaží se za každou cenu přežít a objevuje její aspekty, kterých si nikdy dřív nevšiml.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Host

Belbo
20.05.2016 5 z 5

Hnusná a zároveň geniální; to jsou dvě jediná slova, která mě po dočtení napadají.

hamtalka
03.04.2016 5 z 5

Přečetl jsem už dávno. Už vzhledem byla ta kniha zvláštní. Teď ji už mám jen v e formě, ale je to skvělá věc.

Fremr
01.11.2015 5 z 5

Velmi naturalistická záležitost. Náhodou jsem doma měl vydání ve zvláštním formátu z nakladatelství Host, které vypadá jako namočené v krvi. Řekl jsem si proč ne... i když to vypadalo zvláštně.
Musím upřímně říct, že kniha mi vyrazila dech. Utopie až na kost a to doslova, protože maso, to je oč tu běží. Aktuálnost? 100%. Napsáno je to fakt bravurně a když srovnáme náš Svět s Masem... možná to přeháním, ale vidím v tom jistou podobnost. Je to drsná, hnusná kniha, kterou si budete chtít přečíst znova, protože nás lidi to přitahuje.

Eowynka
24.04.2015 5 z 5

Silný zážitek, velmi originální!

viwalda
23.09.2013 5 z 5

Skvělá,jednoduchá, drsná kniha,která ani nepotřebuje více stránek a více vysvětlování, tuto knihu čtu cca jednou do roka a bavímě s husinou v zádech a bez poukázky v kapse...

pil
23.04.2013 5 z 5

Láska není - je jen hlad.
Syrové. Naturalistické. Alegorie světa jako obří tržnice s masem, kdy silní jedinci pojídají maso těch, kteří byli poraženi. Harníček vymyslel skvělý příběh, osekaný až na dřeň, bez citů a mámení a přitom emocionální pecku jako prase. Člověk člověku masem. A nikdy neumírá. Zdechne. Svět, kde svou přítelkyni po sexu rozkoušete, roztrháte, rozřežete nožem na kusy a sníte, protože do rána daleko a hlad je mrcha. Morbidní až do konce.
Temné až do porážky.

"Křečovitě jsem stáhl na jejím krku své prsty a náhle její tělo ztěžklo, nemohl jsem jí udeřit. Sesouvala se k zemi a já, jak jsem byl zesláblý, musel jsem se shýbat s ní. Ještě několik okamžiků jsem ji podržel a potom ji pustil. Padla, její hlava prudce udeřila o špinavé kameny. Nemohl jsem pochybovat. Porazil jsem ji, porazil jsem ji načerno. "

Disease
18.04.2013 4 z 5

Kdysi jsem si tuto knihu koupil ve svém antiutopistickém období a dodnes se k ní rád vracím. Nevím, čím to je, ale vždycky dostanu při čtení strašný hlad.

katrinn
20.11.2011 5 z 5

... fantastická knížka, právě jí čtu...

s-reader
15.02.2011 4 z 5

Maso - to je zdařilá črta, studie jedince a společnosti, ve které je maso (ano přátelé, lidské maso), jediným zdrojem potravy. Možná se bude někomu zdát, že je to knížka zbytečně krutá a že by autor měl být ke svým "hrdinům" shovívavější, ale pro lidský druh není místa ke shovívavosti. Síla, která člověka žene kupředu je v Harníčkově knize zjednodušena na naprosté minimum. Je to jen MASO.