Maskérka mŕtvych

Maskérka mŕtvych https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242395/maskerka-mrtvych-242395.jpg 4 583 175

Funebračka série

Brünhilde Blumovú v útlom detstve adoptovali manželia – majitelia pohrebného ústavu a vychovávali ju, aby raz prevzala rodinný podnik. Teraz je ona majiteľkou innsbruckého pohrebného ústavu a zároveň milujúcou manželkou a láskavou matkou dvoch dcér. Je povestná svojím mäkkým srdcom a chladnou hlavou. Jej ukážkový život nečakane naruší náhla manželova smrť pri autonehode. Vodič z miesta nehody ujde. Blumovej sa zrúti svet, stráca oporu aj pocit šťastia. Zhodou náhod príde na to, že zdanlivá nehoda jej muža, nepodplatiteľného policajta, bola v skutočnosti plánovaná vražda. Pustí sa do pátrania na vlastnú päsť. Keď zistí, že Markovu smrť si želala pätica vplyvných mužov, neváha ani minútu a zaútočí. Jej pomsta je krutá a nemilosrdná. Ako môže byť žena schopná takej bezcitnosti? Odpoveď sa nachádza v ďalekej minulosti.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Ikar (SK)

Totenfrau , 2014

Timkim
Timkim
29.01.2024 4 z 5

Překvapení. Nic jsem si od toho nesliboval a dostal jsem dobrý příběh. Místy až morbidní. Krátké kapitoly, děj svižný a s nikým se moc nepárala. Jediné co mě malinko vadí, ale to u více autorů, když hlavní postavu neustále oslovují všichni příjmením. Netradiční prostředí, netradiční pachatele, uvěřitelné likvidace. ..a copak by naše Blumová dělala, kdyby měla krámek s novinami a ne pohřební službu? :-) další si jistě poslechnu.

Rou
Rou
07.04.2023 4 z 5

Kniha se četla dobře, zajímavé prostředí, ale přišlo mi, že Blumové vše vycházelo až moc dobře a jednoduše.

Sančez
Sančez
30.12.2022 5 z 5

Jak daleko byste zašli, abyste pomstili toho, koho milujete?
Jéžiši děcka tak tohle byla PECKA. Čtecí krize zažehnána slupla jsem to za jeden den. Blumová je moje krevní skupina a hlavně hrdinka. Už se těším na další díly.

jarin58
jarin58
28.06.2022 4 z 5

Předvídatelné konání Blumové,vše ji vycházelo na první pokus.

zp87
zp87
09.06.2022 5 z 5

V sedmi letech se musela naučit upravovat mrtvé. V 'přípravně' trávila své dětství. Otec ji naučil, a nutil, sešívat mrtvým ústa, zbavit jejich útroby veškerých organických zbytků, připravit je do rakve.
A ona vzala v dospělosti život do vlastních rukou.
Začátek knihy jsem musela přečíst 2x, než mi došlo, že opravdu udělala, co udělala.

Na autorův styl jsem si musela zvykat. Text v bloku, v přítomném čase, v krátkých úsečných větách. Přímá řeč mi takto naprosto vyhovovala. Vyprávění rychlé, věcné.
Blumová mi vlastně přišla naprosto uvěřitelná, občas měla zkrátka štěstí a občas fakt ne.
Opravdu mě knížka chytla na začátku druhé třetiny, když Blumová chytila tempo. Smutek okolo Marka se mi těžko četl.

Ač překvapená jsem mnohdy nebyla, bylo to velmi napínavé.

VerczaV
VerczaV
08.06.2022 4 z 5

Musela jsem si zvyknout na autorův styl psaní. Klauna jsem odhalila tak v půlce knihy ale nevadilo mně to. Super čtení, jdu na další díl.

ddkk
ddkk
15.01.2022 4 z 5

Trochu jiná krimi - hlavní hrdinka, majitelka pohřebního ústavu s dlouholetou praxí, se s ničím moc nemazlí, už ten začátek! A to je jen slabý odvar toho, co přijde. Opravdu drsný příběh, napínavý až do konce.

Mně se moc nelíbil způsob, jakým je příběh vyprávěn - úsečné, krátké věty, stručné dialogy,... samotnému dexterovskému příběhu bezskrupulózní a přitom atraktivní ženy to však nijak zvlášť neškodí.

Za čtyři.

jiri9568
jiri9568
27.12.2021 5 z 5

Super pribeh a skvele se to cetlo. Uz se tesim na druhy dil

jana1941
jana1941
21.12.2021 4 z 5

Od knihy jsem nic moc neočekávala a mile mě překvapila. Četla se velice dobře a díky krátkým kapitolám i rychle, navíc jsem do ní začetla skoro hned, což se mi běžně nestává. Prostě mě chytla a bavila až do konce. Už teď jsem zvědavá na další díl, jdu na něj.

1v8na
1v8na
09.08.2021 5 z 5

Příběh je velmi čtivý. Četl se velmi rychle. Má velmi krátké kapitoly, což podporuje čtivost. Kniha je velmi hltací. Vše bylo psané jasně a hned - žádná omáčka okolo horké kaše. Příběh měl spád.
Části z pohřebního ústavu byly příjemným zpestřením a zajímavé.
Jen jsem měla dva menší problémy - první s dialogy - nejsou psané v uvozovkách, ale v odrážkách.
A druhý s hlavní hrdinkou - fandit nebo nenávidět?

DvěTéčka
DvěTéčka
24.07.2021 3 z 5

Zajimavý děj, ale přečteno letem světem knihy co jsou formou "rozhovoru" mi moc nejdou.

jana277
jana277
16.06.2021 3 z 5

Zaujímavý námet. Psychózu a traumu z detstva spisovateľ využil pozitívne.
Úžasný partnerka a matka sa stane vraždiacou pomstiteľkou - to by som brala. Ale že príde ešte aj na kúskovanie obetí - to už bolo pre mňa trochu pristrihnuté.
Zaujal ma neobvyklý spôsob písania. Strohé, ale príjemne eliminované zbytočné slová.

VercaV
VercaV
06.04.2021 1 z 5

No, co k tomu říct. Četla jsem ji, protože mi doma leží druhý díl tak abych to měla od začátku. Už teď vím, že další díly číst nebudu. Ze začátku se mi to líbilo, bylo to něco jiného, ale jakmile začala vraždit tak to šlo celé do kytek.. Hlavního zloducha jsem od začátku tušila. Celé ji to nějak lehce vše proklouzlo až to byla nuda. Téměř půlku knihy jsem jen proletěla, protože nemám ráda nedočtené knihy.
Jediné plus, že to nemá otevřený konec, takže není potřeba číst další dily.

Nimunka
Nimunka
06.02.2021 4 z 5

Měla být hlavní hrdinka hrdinkou nebo jsem jí měla chápat jako zločince? Kniha se četla sama, ale pro mě až neuvěřitelné jak vše procházelo bez problémů. Nemohu jinak, než hodnotit jako průměrné.

Len2očka
Len2očka
01.01.2021 3 z 5

Kniha se mi četla dobře,dokázala mě zaujmout,budu určitě pokračovat v dalších dilech.

Baru7
Baru7
24.12.2020 1 z 5

Za mě teda nic moc.
Opravdu hodně jsem se snažila a čekala až se rozje, nakonec jsem jí v půlce odložila.

hey123
hey123
08.12.2020 3 z 5

Kniha mě dostala tím, že vás krátké kapitoly nutí číst stále dála dál, až je najednou konec.
Bohužel, jsem od začátku tušila, kdo za tím vším stojí. Nevím proč, ale ano.
Tím pádem to pro mě nebylo překvapení.
Těším se, co přinesou další 2 díly.

Lumír23
Lumír23
17.11.2020 4 z 5

Knihu jsem zhltnul, pokračuji v sérii, je těžké formulovat své pocity. Děj se mi líbil, ale ve své podstatě se nedokáži přiklonit k pochopení obsahu, kdy nám autor vnucuje myšlenku, že hlavní hrdince je nutné fandit a přát ji ať uspěje... mám dilema.

Misha11
Misha11
13.11.2020 3 z 5

Jako celek celkem dobré, ale docela mi vadily strohé rozhovory a tak trochu i hlavní postava.

Nunynka
Nunynka
01.11.2020 4 z 5

Občas to bylo opravdu hodně neuvěřitelné,ale jako celek se kniha četla moc dobre. Jdu na další díl