Masaryk ve fotografii

Masaryk ve fotografii https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154083/bmid_masaryk-ve-fotografii-154083.peg 5 28 6

Fotografie jsou doprovázeny slovy Karla Čapka a básní Jaroslava Seiferta Rozhovor se smrtí. Četné fotografie byly k reprodukci zapůjčeny i ze soukromých archívů.

Filomena1961
Filomena1961
12.01.2023 5 z 5

V této knížce se setkali tři velikáni našeho národa. Karel Čapek, který nás knihou provází, fotografie pana presidenta Masaryka a v závěru knihy báseň Jaroslava Seiferta - Rozhovor se smrtí. K tomu už není co dodat. Dojemné, krásné. Karel Čapek píše o tom, jakým způsobem pan president podával ruku a já jsem si vzpomněla při čtení na maminku, která byla žačkou, když pan Masaryk zavítal na Těšínsko a podal ji ruku. Zůstal ji ten okamžik v paměti po celý život. Lidé ho milovali. Kéž by v současnosti byla taková osobnost mezi námi, bylo by po starostech komu dát hlas.

radusak9806
radusak9806
12.02.2021 5 z 5

Dostali jsme se do doby, kdy Masaryka vnímáme především jako bystu na podstavcích, jako chrám demokracie. Všechny knihy, které jsem od něj, ale především o něm přečetla dávají tušit, že za bystou se skrýval opravdu veliký muž, který byl především velmi lidský. Viděl už tehdy dál než jiní a že nám podobní lidé v dnešní době velice chybí.
Člověk jenž se stal symbolem, člověk jenž se stal svým způsobem nesmrtelným obrazem. Já děkuji, za každou krásnou myšlenku,.

MilanCFC
MilanCFC
31.12.2020 5 z 5

Jak příjemné a nečekané překvapení, když jsem tuto knihu nalezl v rodinné knihovně. Okamžitě jsem se do ní ponořil a vychutnával si nádherné a veliké fotografie, některé všem známé, jiné zase pro mě zcela nové. Kniha navíc začíná a také končí úžasným textem našeho dalšího velikána v osobě Karla Čapka. A celé to zároveň slouží jako naprosto ideální pozvánka na Hovory s T. G. Masarykem. Na ty se nesmírně těším.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
13.06.2019 5 z 5

Krásné fotografie prezidenta, kterého si velice vážím jako člověka.

standam
standam
16.02.2018

Prvni vydani z roku 1931 obsahuje popisy jednotlivych fotografii, minimalne od pateho vydani popisy chybi - obe knihy obsahuji 96 fotografii - nektere fotky jsou odlisne.
Nejpozdeji od osmeho vydani z roku 1947 obsahuji knihy 118 fotografii a posledni vydani, ktere mi proslo rukama bylo devate opet z roku 1947 - i v techto knihach nejsou vsechny fotky stejne.
Vydani z roku 2003 je celkove obsahlejsi, ale format A5 fotografiim znacne ubira :(

Felsenberg
Felsenberg
30.10.2017 5 z 5

Krásné fotografie našeho největšího prezidenta, prezidenta Osvoboditele a stejně tak krásného, citlivého a velkého člověka s neuvěřitelným textem Karla Čapka. Nikdo by nedokázal přiblížit TGM tak výstižně a oduševněle...