Máš mě vůbec ráda?

Máš mě vůbec ráda? https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5804/mas-me-vubec-rada.png 2 26 8

Psychologicky laděná kniha, která se bezpochyby svým obsahem dotýká i mnoha z ženských čtenářek. Odvěký problém ve vztahu matky a dcery je dodnes aktuální. Očima dcery se dostáváme do stále se opakujících problémů při komunikaci s matkou a je až nepochopitelné, že mnohdy zcela banální situace nelze vyřešit a stávají se pro obě noční můrou. Je dcera vždycky v právu, nebo nemá matka pro ni nikdy pochopení? A nebo je to naopak? A nebo jde o běžný stav generačně odlišného pohledu na život? To se snad dozvíte, když se začtete do řádek této knížky. ... celý text

Guepp
21.07.2022

Pokud se Vás téma dotýká, asi si v tom něco najdete. Jinak je to spíš nijaké...

Mruskulka
22.04.2018 4 z 5

Já dávám knížce 4 hvězdičky. Natrefila jsem na ní v knihovně, když jsem hledala knihu pro čtenářskou výzvu (kniha obsahující 4 slova). Zaujala mne. Kniha vypráví příběh matky s dcerou a jejich vztahu. Chování matky je opravdu strašné, sobecké a dcera je ušlápnutá a neumí se ze strachu z matky bránit.

Čičolina
29.08.2017 odpad!

V mládí jsem čítávala MUDr. Plzáka, život nepopisoval jako román, přesto jeho příběhy z praxe byly velmi čtivé a poučné. Po letech jsem sáhla po Cimickém a zařekla se, že už nikdy píšícího terapeuta. Po x letech jsem neodolala pěkné obálce a tématu.
Jsem v těžkých rozpacích, téma nosné, ovšem stále stejné fňukání na sto stránkách bez akce, banální příběh o vztahu s ženáčem, z něhož se stal princ zachránce, trapně stejná matka........čekala jsem, že se děj dopracuje k něčemu, co stojí za to číst,dočkala jsem se na konečně poslední stránce nečekaného - zlá , panovačná, egoistická matka přistoupí na terapii, chachachá. Marné, k dobrému psaní nestačí jen nápad, praxe a vydavatel

anansie
16.07.2016 odpad!

Přečetla jsem pár prvních stran a potom tu poslední. Myslím, že jsem o nic nepřišla, ale kazit si den něčím podobným jako je tato kniha, se mi opravdu nechce.

LiLinka
01.03.2016 1 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou při procházení knihovny. Název a anotace mě velmi zaujali, a tak jsem se na knihu velmi těšila. Velice mě ale zklamala. Pod jejím obsahem jsem si představovala hlubší myšlenky a ne bezduchý příběh tří naprosto nesympatických postav. Jedna hvězdička tak nějak z milosti a úcty ke knihám.

simonabr
31.10.2014 1 z 5

Musela jsem se hodně přemáhat, abych knížku vůbec dočetla, protože ta matka a její ušlápnutá dospělá dcera, která ať udělala nebo řekla cokoliv, tak to bylo stejně vždycky špatně a vždycky na všem našla nějakou chybu mě děsně štvaly. Naštěstí byla poměrně útlá a ten šťastný konec to bohužel dorazil, tomu se přece nedá vůbec věřit, aby taková sebestředná, do sebe zahleděná manipulativní osoba, protože ona měla těžký život a musela tolik vytrpět (no spíš všichni kolem ní) nakonec kývla na návrh své dcery, která se jí konečně postavila!

andream
21.05.2014 4 z 5

Stryl psaní je dobrý, kniha se mi líbila od této autorky asi zatím nejvíc, i kdyč čekala jsme malinko více, větší hloubku...

Andulino
04.08.2013 1 z 5

Upřímně se přiznám, že jsem knihu nedočetla. Téma mě velmi zaujalo, přece jenom vztah mezi matkou a dcerou je poměrně náročný, problémy se v něm vyskytují velmi často. To snad zažila každá žena. Od knihy jsem ale asi očekávala něco jiného. Čtení o tom, jak matka stále dokola buzeruje dceru, která není schopna se od ní odstřihnout a žít svůj život a která lítá, jak matka píská - to jsem si opravdu nepředstavovala. Je možné, že na konci knihy se děj změní a pochopíme, že ten vztah je opravdu super, ale já jsem prostě neměla sílu se k tomu dostat. Nejspíš asi proto, že mi takové dospělé ženy jsou bytostně nesympatické (ať už v roli otravné a věčně nespokojené matky nebo v roli bojácné a ustrašené dcery).

Kniha Máš mě vůbec ráda? je v