Maryša naruby

Maryša naruby https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104774/marysa-naruby-104774.jpg 3 58 20

Příběh Marie, mladé a inteligentní ženy, o tom, jak založit rodinu se svou dlouholetou, ale pro praktický život naprosto nepoužitelnou láskou.

Opatov
07.02.2021 4 z 5

Audio. Docela jsem se pobavila. Začátek mi přišel zvláštní. Ale zhruba od poloviny skvělá parodie na Maryšu. Postava obchodníka s kávou s radami k nezaplacení je úžasná. Text je celkově dost sarkastický a vtipný.

kamila5406
03.12.2020 1 z 5

Neoslovila mě dám 1* za snahu audioknihy jinak odpad

zdenaR
26.09.2019 3 z 5

Pro pobavení a odpočinek ano, ale nelze ji brát vážně.

jaroiva
25.08.2019 3 z 5

Taková vtipná oddechovka. Když to člověk nebere moc vážně.

Kerberos
30.04.2019 3 z 5

Poslouchala jsem audioknihu,za obsah 2* ,ale za přednes dám tři*,celkem příjemný poslech.Hlavní hrdinku naprosto nechápu nechat se vykořisťovat nepracujícím manželem a jeho rodinou a ještě se nechat mlátit.

babystar
11.08.2018 4 z 5

S ironickou nadsázkou napsaný krutý příběh o ženě, která vybírala, až přebrala. Nemám ráda hrdinky, co se sebou nechají "orat", nechají se mlátit a stále melou něco o lásce. Jako audiokniha se to dalo poslouchat a konec inspirovaný Maryšou se vydařil...

Markushka
05.02.2018 4 z 5

Pobavila jsem se. Parádní nadsázka vycházející z reálně vyhlížejícího příběhu. A nadšená jsem byla s básnických metafor a pokusů hlavní hrdinky. Jen ten konec... Já raději jasně řečený happy end :-)

Angelo
24.12.2017 3 z 5

Pobavilo.

Gi-Gi
23.08.2017

na sílu a na moc, vůbec mě to nezaujalo, slohem mě to děsilo

Jonna
20.04.2017 3 z 5

Aha! Taky jsem trochu zatápala s tím autorstvím, ale vlastně mě to zas tak moc nepřekvapilo, protože jsem si kolikrát při čtení říkala, že tohle by snad spíš napsal chlap, a autorku jsem zařadila do skupiny "babochlapů". Takže si můžu oddychnout a tu "babu" škrtnout.
Kniha samotná se mi moc líbila, jako vtipná hříčka dobrá, jen v druhé části snad zdlouhavější než bych čekala, přestože konec byl jasný. Ale bavila jsem se, takže určitě zkusím další knihy autorky, pardon, autora!

lenkaabooks
23.09.2016 1 z 5

Naprostá ztráta času. Nechala jsem se komentáři přesvědčit, že druhá půlka stojí za to a ... Nestála. Není to takzvaně můj šálek kávy.

tisha8409
22.08.2015 3 z 5

Irenej je blbec vlající v oblacích, náhodou já bych do starýho, ale zajištěnýho šla prostě.
Co s blbcem, kterej mele pořád jedno a to samý, ale postarat se neumí, no ne? :)
Ale jsou tam místy vtipné pasáže, to zase jako jo, Dobrý hlody.

martinakovarova
20.05.2015 5 z 5

Novodobá Maryša :-) velice se mi kniha líbila, dočetla jsem ji do konce bez problémů. Konec vtipný. Celkový dojem za plný počet bodů - zábavná oddechovka třeba k moři. Klidně bych si ji přečetla znovu.

alexandra0429
01.01.2015

Bohuzel mne kniha vubec neoslovila. Dej prazvlastni a nerealisticky...

evafort
30.03.2014 5 z 5

Skvělá parodie na Maryšu, moc jsem se pobavila:-)

orinka3
07.12.2013 5 z 5

Pěkná mystifikace s tou autorkou:) Co mi dalo práce, než jsem zjistila, že Helena Farská je Pavel Verner! Tak se mi to líbilo, že jsem si knížku sehnala jako dárek pro dceru k narozeninám. Od začátku do konce jsem se náramně bavila. Teď se mi navíc ulevilo, že si můžu přečíst další knihy výborného vypravěče a nemusím pátrat po záhadné Farské, autorce jediné knihy. Doporučuji každému, kdo má rád např. Spolčení hlupců. Komu tento styl a nadsázka nevyhovuje, ten ať se do četby radši nepouští.

Red_Fox
30.06.2013 4 z 5

Do půlky knížky se nic velkého nedělo, ale vůbec to nevadilo, bylo to příjemné čtení a příběh se vyvíjel klidně. Pak nastal obrat, který chválím. No a konec? Ten mě fakt pobavil ! :D

Alma5
28.02.2013 1 z 5

První polovina knihy ještě ušla, druhá byla úplně na hlavu postavená a deprimující.

Petruše90
29.01.2013 5 z 5

Kdo si chce odpočinout od pracovních, školních a dalších povinností, především těch manželských teda, ať si přečtu tuhle knížku. Super :D

jprst
09.01.2012 3 z 5

Knihu autor vydal pod pseudonymem Helena Farská a teprve později ( v roce 2007) pod vlastním jménem a novým názvem Jak nezabít manžela.

Pavel Verner
česká, 1947 - 2009