Mary, ty jsi mazaná!

Mary, ty jsi mazaná! https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9762/mary-ty-jsi-mazana-9762.jpg 4 29 5

Mary série

< 2. díl

Desetiletá Mary tráví nedobrovolné prázdniny u babičky a dědy na venkově. Spřátelila se s poníkem Juráškem. Jemu svěřuje všechny bolístky svého srdce i velké tajemství - našla poklad starožitností. Skamarádila se dokonce i se psem Benem. Nežije se jí však dobře. Babička vnučku stále přehlíží. Když si ke všemu přijde pro poníka původní majitelka, Mary se domnívá, že se na ni všechno hroutí. Opak je pravdou. Babička utrpěla úraz a Mary pomáhá, kde může. Nachází si cestičku k babiččině srdci. Nečekaně se vrací z nemocnice Maryin taťka. Udělá překvapivý krok, jímž potěší nejen Mary, ale i své rodiče. Pro čtenářky a čtenáře od devíti let.... celý text

Nela.Rob
05.04.2018 4 z 5

Jedna z mých prvních knížek. Nikdy nezapomenu, když mi rodiče tloukly do hlavy, že musím číst, a zásobavali mě knihama pro mladé dívky (10 - 13 let). Za to jsem jim moc vděčná, a pokud budu mít dceru, přesně tento typ knih ji budu kupovat.
Příběhy jsou velice poutavé, a co si pamatuji, jakmile jsem se jednou začetla, hltala jsem je od začátku do konce. Byly mým odrazovým můstkem, abych se stala vášnivou čtenářkou.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásná a velice čtivá knížka. Vřele doporučuji!

banán2
27.02.2016 4 z 5

Mám ráda knížky s koněm

candy72
26.07.2015 5 z 5

Tato knížka se mi opravdu moc líbí. Mary se spřátelí i s Benem, kterého se bála.
Nejhorší bylo, když si Karolína odvedla Juráška, nejlepší naopak to, když babička jde pro Juráška zpět. Moc hezká knížka.
Jenom mi trochu vadí to, že série nemá třetí díl, třeba jak byli za rok na venkově s Brněnskou partou. Moc by se mi to líbilo :/

taylor13
13.06.2012 5 z 5

Zajímavá,líbí se mi víc než první díl..