Mary Poppins se vrací

S neobyčejnou chůvou po boku číhá za každým londýnským rohem špetka dobrodružství a trocha úžasu... Sourozenci Banksovi stále žijí v domě číslo 17 v Třešňové ulici, ale už trochu vyrostli. Michael pracuje v bance jako kdysi jeho otec a sám vychovává tři děti. Jane se mu snaží pomáhat, ale i když oba dělají vše, co je v jejich silách, hrozí, že přijdou o dům. Naštěstí se u nich opět jako mávnutím kouzelného proutku objeví Mary Poppins, jejich zázračná chůva z dětství, i se svým neobyčejným mluvícím deštníkem. Podaří se Mary Poppins vdechnout kouzlo a radost do života londýnské rodiny také tentokrát? Zpracováno podle filmového scénáře....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/391798/mary-poppins-se-vraci-wT0-391798.jpg 2.54

Mary Poppins Returns (2018)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Egmont (ČR)
Počet stran:96
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-252-4429-6

Kniha Mary Poppins se vrací

Korsika

Jelikož jsem knihu četla aniž bych viděla film, nemohu hodnotit jinak. Některé prvky mi vůbec neseděly do děje, hodně jsem si musela domýšlet, myslím, že děti to nemohou pochopit - na rozdíl od starých Disney knížek, kde stál příběh sám o sobě.

maca1245

Upřímně jsem trochu zklamaný. Pod názvem a i anotací jsem si myslel, že je to druhý díl, akorát s filmovou obálkou. Proto jsem nijak zvláště nepátral po dalších informacích a objednal na internetu. Překvapení poté bylo, když jsem zjistil, že je to vlastně obrázkový scénář onoho filmu. Na tak málo psaného textu je cena jaksi přemrštěná ale budiž. Ale i tak pro děti to bude super.
Připomene to film takže za 3*

agatha2
28.12.2018

Knihu jsem si přečetly s dcerou, protože jsme se chystala do kina na film. Máme obě moc rády starou Mary Poppins, a proto jsme si nemohly nechat ujít i tuto novinku. Přiznám se, že jsem se trochu bála, jak to dopadne. No, film byl skvělý, kniha tak úplně ne, ale to se v podstatě dalo tak trochu čekat.

zfilmováno

Autoři knihy