Mary Jana

Román o černošské školačce z jihu USA, která jako jedna z prvních vstoupila na střední školu, vyhrazenou dosud bílým.

https://www.databazeknih.cz/images_books/81_/810/mary-jane-810.jpg 4.514

Mary Jane (1959)

Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

anna8073
11.06.2016

Byla to moje zamilovaná knížka. Kdybych měla možnost, zase bych si jí radostně přečetla.

Jirinamac
12.05.2016

Knížku jsem dostala, když mi bylo 10 let a po 50 letech jsem si jí s radostí opět přečetla. Bavila by i dnešní děti? A měla by jim co říct?

Luccy78
17.05.2015

Na tuhle knížku jsem narazila jako malá ve skříni mojí babičky. S velkou chutí jsem se do ní začetla a hned se do ní zamilovala.. Úžasná kniha, která mě vtáhla do děje, chtěla jsem se stát kamarádkou Mary Jany a říct ji, ať je statečná a nevzdává se.. Teprve před nedávnem se mi podařilo sehnat svůj vlastní výtisk a jsem neskutečně šťastná, že už i já jsem hrdým majitelem této ne moc známé, ale o to krásnější knížky.

luciekla

Krásná kniha, bohužel ne zrovna známá. Popisuje problém černochů v Americe v minulém století, hlavní hrdinkou je Mary Jane, černošská dívenka, která se rozhodla krátce po oficiálním ukončení segregace nastoupit na školu, která byla dříve vyhrazena jen bílým. Nicméně oficiální ukončení segregace ještě neznamená, že s tím souhlasí například rodiče ostatních dětí, a tak se Mary Jane musí poprat s řadou problémů...

Dorothy Sterling

Dorothy Sterling