Captain America: Omnibus: Kniha první

Captain America: Omnibus: Kniha první https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79152/bmid_captain-america-1-soR-79152.jpg 5 85 8

Život jedné legendy. Smrt jednoho snu. Příběh Eda Brubakera zachycuje strhujícím způsobem všechno, co byste měli vědět o hrdinovi jménem Captain America. V tomto prvním svazku ze dvou naleznete třináct sešitů dnes již legendárního komiksu a příběh tajemného Zimního vojáka osvětlující další legendu, kterou Brubaker na stránkách svého opusu stvořil. Politické intriky, heroické akce, čisté dobrodružství a ohromující kresba Steva Eptinga, Michaela Larka Mika Perkinse a dalších, to vše dělá z Captaina Ameriky nevídaný komiks. A vy můžete být u toho. Captain America patří k nejznámějším hrdinům marvelovského vesmíru, přesto byl u nás dlouho přehlížen, protože jeho americký patriotismus tak nějak vyšel z módy. Pak ale přišel Ed Brubaker se svým příběhem, který zásadně proměnil černobílé vnímání bojovníka oblečeného do vlajky z hvězd a pruhů. Steve Rogers přišel o všechno. O svůj původní život v okamžiku, kdy byl sestřelen nacisty a na desítky let zamrzl do kostky ledu. O ten nový v okamžiku, kdy se rozpadl tým Avengers. Když v už tak obtížné situaci uprchne z vězení Rogersův životní nepřítel Red Skull, začínají Captainovi Amerikovi povolovat nervy. A to ještě netuší, že se z hrobu chystá povstat duch z dávné minulosti… Ed Brubaker dal čtenářům úplně nového Captaina Ameriku, který je mnohem přijatelnější než jeho původní podoba. Jeho hrdina se musí vyrovnávat nejen s jinou dobou, v níž se ocitl, ale také s minulostí. Druhá světová válka totiž skončila všude kromě jeho hlavy.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art

Captain America: Winter Soldier: Ultimate Collection , 2010

Covenant
02.11.2022 2 z 5

Já nevím. Možná jsem četl něco jiného. Tohle byla kýčovitá nuda, vystavěná na chabých základech. Dočetl jsem to na tlak. Na to, jak se rozpitvávala minulost Capa a Buckyho, necítil jsem k postavám nic. Prostě nic. Děj by se dal shrnout na pár řádcích a řešit věc Iron man, taky to na pár řádků, resp. okýnek je. Nikomu neberu vyzdvihování Eda Brubakera, ale kostra scénáře, byla dle mého slabá. Připisování vedlejších linií, jen zvětšilo objem knihy. Co se týče kresby, byla dobrá. Ale všechno to bylo takové tmavé a dost mi to vlastně vadilo. Možná to je, ale spíš chyba vydavatele. Netuším. Celkově mě prostě dílo neoslovilo. Tečka.

wullcann38
27.11.2021 5 z 5

Páni...
Po 2.Bendisově Daredevilovi, nejlepší MARVEL omnibus
Za mě:98%

Kverulant
18.02.2018 3 z 5

K příběhu mě nalákalo jméno Eda Brubakera, jehož pecky Criminal a Gotham Central mě dostaly. Captain America je pro moderního dospělého čtenáře suchar a byl jsem zvědavý, jak moc to Brubaker dokáže změnit svým příběhem. Kladem je zajímavý záporák a ucházející zápletka, ale spád příběhu brzdí postupně víc a víc otravnější Kapitánovy vzpomínky a Captain je pořád suchar. Nejlepší moment této části (po knihařské stránce nádherně provedeného) omnibusu je pro mě kapitola Osamělá smrt Jacka Monroe, což je typický Brubaker.

Lenka.Vílka
23.06.2017 5 z 5

Cap mi tentokrát víc než seděl. A jelikož je tohle hlavně o Zimním vojákovi, bylo mi jasné, že to bude pecka. Jo, byla. Spousta nakousnutých věcí, na jejichž odpovězení se těším. Nemyslím si ale, že by to přeskakování v čase bylo nepřehledné. Já se orientovala dobře a děj to dělalo zajímavější. Jenom to nemuselo být tak četné, ale ději to neškodilo. Druhý díl už na mě mrká z knihovny a já mu to vracím. Navíc se těším na luxusní bbartovou vazbu a na ten záhadný "ukradený" desátý sešit.

borknagar
14.10.2016 4 z 5

Přiznám se, že od Brubakera jsem čekal trochu více, ale na druhou stranu, co vymáčknout z postavy jako je Captain America? Čtivý, celkem zajímavý příběh, který svojí nekomplikovaností postupně plyne k závěru. Kresba Eptinga pěkná, jen ve většině případů až moc tmavá. Omnibus od BBartu nádherný, krásná pevná vazba, přebal, prvotřídní papír. Slabší čtyři hvězdičky, uvidíme s čím přijde Brubaker v druhém omnibusu....

Flyte
30.04.2016 5 z 5

Já jen nadšeně vrním.

cepice
31.03.2016 4 z 5

Trochu jsem se v tom ztrácel: "Kde jsem, jak to, že jsem zrovna tady, a jak to dopadlos ním?" Ve výsledku hodně čtivá kniha a dobře ilustorvaná!

Thunair
06.01.2012 5 z 5

Nejlepší éra Capa od jeho stvoření a pokračuje dodnes.

komiksy superhrdinové Marvel

Autoři knihy