1602

1602 https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406425/bmid_1602-gqV-406425.jpg 4 204 29

Ultimátní komiksový komplet série

Marvel 1602 série

1. díl

Píše se rok 1602. Blíží se konec vlády královny Alžběty, Anglii sužují podivné bouře a zemí se šíří zkazky o mocných, nelidských bytostech. Podivně známí hrdinové a lotři, včetně Nicka Furyho, Spider-Mana, X-Menů a Dr. Dooma, se po celé Evropě zaplétají do sítě intrik a zrady. Do pohybu se dávají události, které by mohly znamenat konec světa. Nové (rozšířené) vydání jednoho z marvelovských nejslavnějších komiksů!... celý text

Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Crew

Marvel 1602 , 2004

Wojta777
04.08.2019 5 z 5

Naprosto úžasné. Obrovský potenciál byl maximálně využit. Starej dobrej Gaiman. Děj patří mezi ty nejoriginálnější, které jsem kdy četl. Jakože přesunout ty nejznámější postavy Marvelu do 17. století. Jakože cože? Úžasné.
Kresba to samé. Naprosto se do místa zasazení děje hodí a krásně se na ní dívá. Hotová pastva pro oči.
Postavy jsou dokonalé. Zůstává na nich vše, co máme na nich rádi, plus je to okořeněné špetkou odlišnosti, díky novému prostředí.
Ale co mě nejvíce na komiksu bavilo, bylo odhalovat, jaká postava je která. Třeba !!!SPOILER!!! takový Rojhaz, který je mohutný a silný indián je ve skutečnosti náš oblíbený Captain America !!!KONEC SPOILERU!!!. K tomu na záživnosti přibýval i fakt, že se v komikse vyskytuje obrovské množství eastereggů a odkazů na svět Marvelu.
Jestli jste doposud nepoznali, co si o komiksu myslím, tak mé hodnocení vám to znázorní.
Dávám 5 alžbětinských hvězdiček.

Laféeverte
18.06.2019 5 z 5

Byť má tahle kniha svoje mušky, vážně mě bavilo sledovat nové tvoření "marvel universe". Je zde množství postav na poměrně malém prostoru, ale to podstatné je řečeno a je prostě zábava sledovat jejich chování a místo ve společnosti v naprosto odlišném historickém období. Žádný svému osudu neunikne a věkem superhrdinů může klidně být 17. století. Příběh samotný je pak přizpůsoben hlavnímu záměru vytvoření tohoto nového/starého univerza. Kresba je krásná, byť jsem se na začátku trochu lekla výraznosti kolorování, ale nakonec musím říct, že všechno tvoří dobře fungující celek.

OldaB
07.02.2019 5 z 5

Gaimanova poetika pronikla i do superhrdinského komiksu. Netradiční doba a hrdinové často v ne úplně typických rolích. A pozor, tady se povedla i kresba.

Covenant
05.10.2018 3 z 5

Kresba ano, ta je opravdu úžasná, uhrančivá a mistrovsky bezchybná. A přesto je vyzdvihován Gaiman, jako skvělý spisovatel. Netvrdím, že není. Sám jsem od něj četl a vlastním knihy, které stojí za to. Ale zde vidím hlavní devizu pouze v nápadu, zasazení příběhu do oné doby. To ostatní v příběhu, je příliš přeplácané postavami a jejich samoúčelné objevování na mně působilo jen jakási vrstvící se výplň. Kdyby zůstalo jen pár postav, bylo by to pro mně zajímavější. Pak by pan spisovatel musel víc přemýšlet nad dějem a ne jen nad tím, jak je pro něj zábavná představa čtenářů, zkoumající ony postavy, co se z nich vyklube.

Schredel
16.08.2018 5 z 5

8,5/10
Zajímavý komiks s nádhernou kresbou a jedinečným dějovým zasazením.

Disease
16.07.2018 4 z 5

Je to sice takový vcelku standardní superhrdinský příběh, ale kresba a zasazení do Alžbětínského období to povyšují. Koneckonců vykrádání mýtů, historie a klasické literatury Gaimanovi šlo vždycky hodně dobře.

Gustik5
10.11.2017 5 z 5

Myslím že tohle je jedna z nejlepších věcí, které v rámci UKK vyšly. Gaimanovi se podařilo vzít počátek marvelovského univerza a přesunout ho do počátků novověku. A to prosím tak mistrně, že postavy z dobových kulis nevystupují, ale splývají s nimi, a vy tak od začátku budete zmateni. Autor si s čtenáři pohrává a některé hrdiny odhalí až v půli, či dokonce na úplném konci, což se mi líbilo, ale někdy mne to i celkem štvalo (třeba neustálé odkládání zrodu Spider-Mana :) ). Celkově se jedná o velmi originální komiks, který výrazně vybočuje z mainstreamu.

Wheelcrusher
12.12.2015 5 z 5

Samoten fakt, že se měl ssr Gaiman touhu z takový myšlenky vypsat svědčí o tom, jak veskutečnosti nikdy nic nemohlo dopadnout jináč, než dopadlo... každopádně nic úžasnějšího jsem od Márvelu zatím nečet a pokud nějak naložit s mylnou představou alternativnách světů, tak přesně v tomhle astrálním duchu! Tudíž z mýho pohledu osvícenýho pozorovatele správně chytrý, vtipný i odvážný, s fantastyckým zvratem a krezbou:) Jasných 5 hvězdiček, co září po zavření očí snad ještě víc.

martinstefko
07.12.2015 4 z 5

Gaiman spojuje historii s legendami a superhrdinským vesmírem a nutno říct, že se mu to daří skutečně umně. Právě v příběhu jsou ale některé prvky, které mi nesedly a které mi trochu kazí dojem, který jsem z knihy měl. Vzhledem ke spoilerům je ale raději nebudu uvádět. Rozhodně to ale není taková vada na kráse, která by "1602" nějak výrazně deklasovala. Tohle je pořád nadprůměrné dílo, na kterém je místy trochu moc vidět, že si Marvel svoje děti - celkem logicky - hlídá. "1602" je i tak nadále jedinečný zážitek. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/09/748-ultimatni-komiksovy-komplet-27-1602.html