Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek

Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100374/bmid_martinkova-citanka-a-dve-klubicka-pohadek-6-vydani-v-emg-3-100374.jpg 5 158 37

Nové vydání oblíbené knížky, která patří do zlatého fondu české literatury pro děti. Přináší řadu jednoduchých pohádek o dětech a o zvířátkách a veselé obrázky Heleny Zmatlíkové. Texty jsou vhodné pro děti předškolního a raného školního věku - k předčítání i k nácviku prvního samostatného čtení.

Hoblinka
19.09.2023 5 z 5

Zbožňovala jsem ji jako dítě. Jako máma už méně, protože jsem ji četla pořád dokola a dokola.

AlbionFoxyFox
12.07.2023 5 z 5

Milé příběhy a především krásné ilustrace. Pro mou dceru před spaním úplný ideál.

smudlajs
17.03.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha, dětem se příběhy moc líbí.

Briv
22.01.2023 5 z 5

* Nedávno jsem ji s naším skoro čtyřletým synem dočetli a moc nás bavila. Je to knížka, kterou jsem jako malá měla já a doteď jsem si pamatovala docela dost pohádek a příběhů. Nesmrtelné a laskavé čtení. Úplně mě to pohladilo.

Alíček83
20.01.2023 5 z 5

Četla jsem šestiletým dvojčatům (klukům) před spaním, hrozně se jim to líbilo. A samozřejmě kniha mého dětství. Krásné obrázky od Heleny Zmatlíkové si taky rádi prohlíželi. Líbilo se nám, že byly krátké kapitoly, co se pěkně četli, nebo pro ty děti, že se v pohádkách hodně opakovalo, takže to kluci už říkali dopředu a tím jsem věděla, že dávají pozor. :-) Nejvíc se mi líbila Babiččina pohádka - tu jsem si pamatovala i z dětství, kluci byli paf z toho, že Martínek v 5 letech chodil sám nakupovat a prodali mu pivo do džbánu :-D A také se jim líbila O jabloňce a Kam se schoval nůž.

iLuciferie
20.10.2022 4 z 5

Krásná knížka pro malé děti. Píšou od pěti let, já četla tříleté a bavilo ji to moc, i když Bullerbyn je holt Bullerbyn :)

Worbitka89
18.09.2022 5 z 5

Krásná kniha plná netradičnch milých dětských příběhů společně s roztomilými obrázky , ráda se k ní vracím

Hakate
04.09.2022 4 z 5

Kniha z mého dětství doplněná pěknými ilustracemi.

Lucie131313
04.04.2022 5 z 5

Nejlepší je ta O Uhlíčkovi :-))

Kontryhelka
22.01.2022 5 z 5

Tuhle milou knížku jsem sestře předčítala před spaním. Moc pěkné čtení a hezké kresby paní Zmatlíkové.

Mrňous1
16.09.2021 5 z 5

Nesmrtelná klasika. Pohádka O jabloňové je pro malé děti naprosto dokonalá. Stejně tak pohádka Kam se schoval nůž.

Adýsek69
05.05.2021 4 z 5

Přečteno dceři před spaním. Já to nikdy nečetla,ale dceři přečtu cokoliv co má hlavu a patu. Krásné příběhy.

Aknel26
09.03.2021 4 z 5

Se synem jsme s chutí přečetli Martínkovu i Alenčinu čítanku - a není náhodou, že mají knížky podobný název, ony jsou si podobné celé. Rozdíl je vlastně jen v pohlaví hlavní postavy a v prostředí, kde se odehrávají - Martínek žije na vsi, Alenka ve městě (z čehož se podle mě mohlo "vytřískat" víc). Myslím ale, že kluci mohou číst knížku o Alence, stejně jako holčičkám se bude líbit ta Martínkova. Knížky mají stejný koncept - příběhy ze života dětí jsou prokládány pohádkami, které dětem většinou vyprávějí členové rodiny. Je zajímavé, že u Martínka nás víc zaujaly kloučkovy příhody, zatímco u Alenky nás víc bavily pohádky (třeba ta kaštanová, o želvě a opici nebo o bacilech).
Co je ale podle mě nejkouzelnější, jsou povídání o přírodě. Ta byla vydaná i jako samostatná leporela (Kam se ztratil nůž, O jabloňce).
Neméně důležité jsou kouzelné ilustrace Heleny Zmatlíkové.

Hoshi
12.11.2020 5 z 5

Čteno dceři před spaním a věřím, že ne naposledy. Čtivá kniha, která nezůstala jen tak ležet a ilustrace Heleny Zmatlíkové se dceři líbí stejně jako mně.

Olous1
02.10.2020 5 z 5

Kniha mého dětství s nádhernou ilustrací.

Doubravka1975
17.09.2020 5 z 5

Nádherná knížka a krásné ilustrace

Worbitka89
25.05.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem, jako většina z nás, četla a prohlížela v dětství. Patřila v té době k mým nejoblíbenějším, doporučuju ji všem rodičům a prarodičům malých dětí. Je plná milých příběhů a roztomilých obrázků, které dokreslují krásu dětství. Některé příběhy si pamatuji i po 25 letech.

Cusco
13.02.2020

"Labe, do kterého se právě u Brandýsa vlévá Jizera. Eduard Petiška rád chodí po břehu Labe, dívá se, jak se třpytí vlny a jak zrcadlí vysokánské topoly, a vymýšlí si nové příběhy. Hlavně veselé, protože je rád, když se děti smějí, ale také takové, nad kterými je dobře si trochu zapřemýšlet.
Jako je třeba vyprávění o tom, jak šel Martínek s dědečkem na kopec, jak se rozhlíželi po krajině a jak najednou zaslechli vzdálené hučení a tichou hudbu, ale nemohli rozeznat, jakou písničku ta hudba hraje.
Tady už jde o víc než o pouhý příběh a Eduard Petiška věří, že i malí čtenáři dokáží pochopit, přečtou-li si povídku ještě jednou a třeba i potřetí. Ale přečtou si podruhé a potřetí a ještě znovu i celou knížku; protože je napsána s citem, z lásky k dětem a s opravdovým uměním."

(doslov: Vladimír Kovářík, kniha: Eduard Petiška: Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek, rok 1977, 1. vydání v Albatros)

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala za to ,že jsem byla v šesti letech po operaci krčních mandlí .Tak aby jsem se lépe uzdravila ,a tuto knížku jsem si moc přála.A ty obrázky to je něco.

janasim
26.11.2019 5 z 5

Jedna z mých oblíbených dětských knížek, která mě bavila kdysi i nyní a myslím, že i dceři se líbila. Jen v kapitole Dàrky jsem si musela dávat pozor na to, co čtu a text si malinko upravit, neboť u nás se stále věří na Ježíška.

Kniha Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek je v