Martina - Z Řevnic na Wimbledonský trůn

Martina - Z Řevnic na Wimbledonský trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25790/bmid_martina-z-revnic-na-wimbledonsky-tr-7M5-25790.jpg 4 22 5

Jedná se o neautorizovaný životopis Martiny Navrátilové. Popisuje její trnitou cestu za světovou slávou, kterou jí ztěžovali nevýznamní byrokraté tehdejšího Československa. Kniha končí jejím wimbledonským vítězstvím v roce 1978.

cleopatra11
30.09.2023 5 z 5

Je to pro mě fenomén a borka. Je hnus číst ty odporné komunistické způsoby, kterými ji ničili život. Je dobře, že emigrovala.

Afilada
15.05.2023 4 z 5

Úplně přesně si pamatuji, kde jsem s kým byl a co dělal, když jsem se dozvěděl, že Martina Navrátilová emigrovala. Letos v létě se vydám do Krkonoš na Martinovku, Martina Navrátilová se tam ocitla, když jí bylo 5 týdnů, její rodiče tam dělali správce.
ps - literárně se pan Škutina moc neblýskl.

vendy246
24.01.2022 2 z 5

Vydáno ve Švýcarsku po té, co byla Martina Navrátilová (později jediná československá wimbledonská vítězka) a autor Vladimír Škutina, nuceni emigrovat. Kniha je o tenisových začátcích MN a o poměrech, jaké u nás v době normalizace panovaly.
Ukázka totáčského televizního zpravodajství po uvalení informačního embarga ohledně MN: "Na neoficiálním mistrovství světa v tenisu ve Wimbledonu, jsou známy již všechny čtyři semifinalistky: Evertová, Wadeová, Cawleyová"
Stylisticky má spisek úroveň slohovky ze základky.

vlastimil577
29.03.2018 4 z 5

Hodně jsem ji fandil a ona toho moc dokázala a já si myslím že i díky těm blbcům, co jí házeli klacky pod nohy !!

WEIL
13.08.2011

Martina Navrátilová je tenisová legenda. Je chytrá, je radost naslouchat jak vnímá život, jaké zkušenosti v životě získala, a dělala dobré jméno ČSSR ve světě.