Vládcové ostatků

Vládcové ostatků https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160943/bmid_martin-ze-stvolna-vladcove-ostatku-YxU-160943.jpg 4 306 37

Martin ze Stvolna série

Další příběhy českého rytíře Martina ze Stvolna, odehrávající se v polovině 14. století. Císař Karel IV. potvrdí jeho sňatek s bývalou manželkou třeboňského kata Johankou. Martin ze Stvolna pro ni vzápětí odjíždí do Německa, kde ji nemocnou zanechal v klášteře. S hrůzou se však dozví, že se jí zmocnila inkvizice a drží ji jako rukojmí. Martin stojí před těžkou volbou – buď se vydat do rukou bývalého přítele Konráda z Wormsu, nebo navždy ztratit svou lásku. Rozhodne se hrát o všechno, a proto se vrací do Francie. Znovu ožívají staré vzpomínky, setkává se s dávnými přáteli a také nepřáteli. Tak začíná další dobrodružné putování středověkou Evropou, které Martina ze Stvolna zavede nejen do papežského Avignonu a na dóžecí dvůr do Benátek, ale spolu s císařem Karlem IV. nakonec i do Říma.... celý text

jajaza
28.11.2016 4 z 5

Jsem na rozpacích. První díl této série byl úžasný, druhý slabší a tento ještě slabší. Zejména dějová linka kolem vévodkyně Blanky a baronky Giacomminy mi přišla přitažená za vlasy. Nicméně ze zvědavosti se pustím i do dalšího dílu.

hrosik3
02.09.2016 3 z 5

Zatím asi nejslabší kniha od Vondrušky, co jsem přečetla. Takové moc rozvláčné. Škoda, první díl byl super.

lump23
02.03.2016 4 z 5

Myslim že je to nejlepši trilogie co jsem posledni dobou četl.Je to poutavé čteni a vždy jsem se těšil až tu knihu zase otevřu.

Kraken126
04.01.2016

Poslechl jsem si oba předchozí díly, je jen škoda, že jsou strojově načteny, nicméně jsou ve slušné kvalitě. Oceňuji popis dobových zvyklostí a atmosféry středověku a předpokládám, že vzhledem ke kvalifikaci a znalostem autora, jsou hodnověrné a nevzpomínám si na spisovatele, kterému by se toto podařilo. Rovněž paralela na dnešní dobu a mocenské boje je velmi trefná. Urozený pán Martin ze Stvolna je postava s nadpřirozenými schopnostmi, charakterem Mirka Dušína a neuvěřitelným sexuálním apetitem. Má kliku, že neexistoval AIDS, nicméně existovaly jiné pohlavní nemoci a při frekvenci jeho styků zajisté nakoupil a přenášel. Nicméně příběh byť pohádkový je naspán velmi poutavě a autorovi skláním hlubokou poklonu. Rád si přečtu i další knihy, ale s jistotou mohu prohlásit, že se k již přečteným knihám nevrátím.

petr3048
14.09.2015 4 z 5

Začátek knihy mě lehce nudil, hlavně ta pasáž s potulnými herci. Dokonce jsem na pár dní knihu odložil. Pak jsem se vrátil a zbytek knihy už měl vzestupný charakter. Závěrečných cca 100 stránek bylo téměř jedním dechem. Římská jízda je parádně popsaná, stejně tak mě bavil příběh okolo Okoře. Takže celkově vzato, bavilo mě to.

jaja1989
17.04.2015 2 z 5

od Vondrušky jsem čekala daleko víc 1. dilu se to nevyrovná.

tenax
10.12.2014 4 z 5

Pravděpodobně měla mít tato série pouze tři díly, ale Vondruška se, jak je jeho dobrým zvykem, rozmáchl do šíře, spřádá další zápletky a tak je na řadě ještě „čtvrtý díl trilogie“. Sice dobrodružné příhody a schopnosti trubadúra, rytíře a milence Martina ze Stvolna jsou stále fantastičtější a nepravděpodobnější, jako příběh se to dobře čte a tak se těším na poslední díl.

klokan.1905
10.12.2014 5 z 5

Sice malinko slabší než první dva díly, ale i tak to bohatě stačí na pět hvězdiček ;-)

Selinute
03.11.2014 3 z 5

Třetí díl byl o hodně slabší. Téměř 120 stran, které popisují jak Martin ze Stvolna putuje s kočovnou hereckou společností, mně přišlo hodně rozvláčných. Celkově mě tento díl nezaujal a zdál se mi zbytečně natáhlý a jako by se autor už částečně vyčerpal. Přesto si přečtu i poslední díl, abych věděla, jak to všechno dopadne, a taky proto, že první a druhý díl byly opravdu vynikající.

čef
22.07.2014 5 z 5

Tento díl je z mého pohledu cenný hlavně popisem římské jízdy Karla IV. Ostatní je čtivý vondruškovský styl, který se někomu hodně líbí, někdo by však zase přivítal větší psychologické hlubiny a podrobnější historické detaily. Vzhledem k počtu vydaných knih píše autor asi lehce, možná však, že se tím připravuje o šanci dostat se do první spisovatelské ligy.

Modrina
21.05.2014 5 z 5

Opět skvělé.

Hřibče
10.06.2013 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem, velmi čtivé! :) Úžasně výpravný historický román!

kryspin66
03.06.2013 4 z 5

Třetí díl byl též poutavý jako předchozí díly. Doporučuji přečtení. Pouštím se do čtení posledního dílu tetralogie.

Michaela91
07.05.2013 4 z 5

Pěkná, moc se mi líbila.

Ereniss
17.09.2012 5 z 5

Pěkně napsané. Do knih pana Vondrušky se začtu vždycky moc ráda.

dulinka
08.09.2012 5 z 5

super, už se těším na 4.díl

vitavita
14.03.2012 5 z 5

Dramatická cesta do Itálie a zpět. Prima.