Tma

Tma https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324180/mid_tma-7P2-324180.jpg 4 1923 448

Martin Servaz série

Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru. Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený. Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? A co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

N'éteins pas la lumière , 2014

Palus
Palus
23.10.2020 5 z 5

Velmi propracovaný příběh, pro mě zatím nejlepší díl série...

Kachlička
Kachlička
14.10.2020 5 z 5

Tak tady se opět spisovatel vyřádil.Zhltla jsem to za 2 dny. A pokud se kostra děje opravdu děje, tak je to hrůzostrašné. Doporučuji

kamila5406
kamila5406
11.10.2020 4 z 5

Napínavé, skvělé, čtivé,psychologické zbytečně ale zdlouhavé

Mishi
Mishi
04.10.2020 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl série. Chvilku mi trvalo se začíst, ale pak mě příběh Christine pohltil a stránky ubíhaly, ani nevím jak. Bylo to napínavé a psychologicky propracované.

moudivlacek
moudivlacek
03.10.2020 5 z 5

Člověk neví ani jak a najednou se mu dějí neuvěřitelné věci. Najednou je pro ostatní šílený, nebezpečný, zlomený, zlý člověk, nikdo mu nevěří, nikdo nechce poslouchat. Co se to proboha děje? To jen někdo chce dotyčného zničit a dohnat k úplnému konci. A proč? No, to je přece velmi snadné. Ale abyste pochopili, abyste se nenechali nachytat jeho léčkou, musíte mít v hlavě "mozek" a snažit se pobrat nemožné. A tak najednou do zapeklitého případu nechtě vstupuje i Martin Servaz. A je možné, že je k tomu důvod.
Bichle to tedy je, ale při čtení jsem na sílu knihu úplně zapomněla. To prostě nevnímáte a jen fandíte hlavní hrdince.

ctenardejv
ctenardejv
02.10.2020 5 z 5

Po rozečtení nejde odložit, bichle, kterou slupnete za pár hodin :)

janina66
janina66
01.10.2020 3 z 5

Tak za 4 večery přečteno. Opravdu takto silný svazek nejde sebou tahat v baťůžku. Pozvolnější rozjezd, znepokojující atmosféra a velmi zajímavá zápletka. Tato kniha je až deprimující. Děj místy až nereálný a překombinovaný. Pro mě trochu slabší než předešlé Mráz a Kruh.

lencin
lencin
30.09.2020 4 z 5

Třetí příběh Martina Schwarze.
Manipulace.
Drsné.
(2016)

dRaco
dRaco
29.09.2020 3 z 5

Minierův krok stranou, který mě moc nebavil. Mráz i Kruh byly rozvláčné, ale velmi dobře vystavěné detektivky s gradující zápletkou. Tma drží rozvláčnost svých předchůdců, ale místo promyšlené zápletky nabízí jen vlažný thriller. A to (z mého pohledu) ani ne moc uvěřitelný, takové zvraty v životě Christine, které se udály během několika dní, mi připadají dost přetažené. Celkově to na mě působilo jako "oslí můstek" pro Servazův návrat do hry, na což ale není třeba vydat celou knihu, když to ostatní knižní kolegové zvládnou skrze pár alkoholových excesů na prvních stranách a pak skočí do nového případu po hlavě. Nejsem si v tuhle chvíli jistý, jestli mám chuť se ponořit do Noci.

orinka3
orinka3
22.09.2020 4 z 5

Dobrá detektivka. Dokáže připoutat a je skutečně napínavá. Moc se mi líbilo dění na ropné plošině, tam se člověk obvykle nepodívá. No a hlavní hrdina Servaz je prostě úžasný. Všecko překoná, dokonce se pár hodin po těžké operaci dokáže postavit na vlastní nohy (to už bylo fakt moc). Pořád jsem přemýšlela o Kirsten, co je to vlastně za člověka, když se tak divně v soukromí chová? Nakonec se i to vysvětlí. Švýcarský padouch je pekelně bystrý, vzdělaný a umí se dobře skrývat. Moje první kniha od Miniera, podívám se po dalších, když mají být podle kritiků pode mnou lepší.

Ehwaz
Ehwaz
16.08.2020 1 z 5

Po prvních dvou dílech jsem se s nadšením vrhla na třetí. Bohužel. Ledová sprcha! Již po prvních stránkách jsem byla nucena mrknout, zda nakladatelství nezměnilo překladatele. Podivné větné formulace, pojmy, které se vůbec nehodí do kontextu. Prvních 100 stran neskutečně zbytečně rozvláčných popisů, vše, co se tam přihodilo by vystačilo na dobře napsaných stran 20. Začala jsem být netrpělivá. A dalších pár stran mne už doslova začalo nejen rozčilovat, ale začala jsem i pochybovat o věrohodnosti charakteru postav. V třetině jsem skončila. Můj závěr - Bernard Minier psal toto pokračování Servazových případů "násilím", na objednávku nakladatele s předem daným termínem a povinným rozsahem...

Jajaneu
Jajaneu
06.08.2020 5 z 5

Kniha mě opravdu pohltila, místy jsem ani nedýchala a musela jsem na Ch dost myslet...

knihomolka78
knihomolka78
02.08.2020 4 z 5

Zatím nejlepší díl série. Žárlivé ženské jsou fakt nebezpečné. To, co se dělo Christine bylo fakt příšerné, ta bezmoc, když o všechno přicházíte a nikdo Vám nevěří... Bylo mi jí strašně líto. Jsem ráda, že nakonec našla sílu se z těch "sraček" dostat, i když ne úplně se vším jsem souhlasila. Bylo trošku divné, odkud a jak mjr. Servaz vyšetřoval, asi by se mi zamlouvalo víc, kdyby se vrátil... Jinak oceňuji, že autor vynechal sériového vraha Hirtmanna, i když je jasné, že se ještě objeví (a já si samozřejmě přeju, aby ho Servaz dostal), ale když už se objeví, tak ať je to o něm a ne, jako v předešlém díle, kde se zmínil jen okrajově a zůstal po něm nevyřešený zmatek.

david5746
david5746
23.07.2020 5 z 5

Tak konečně mám Tmu za sebou. Rozjezd teda již klasicky pozvolnější, buduje se napětí a situace kolem Christine. Pak to ale chytne mnohem větší spád a příběh chytá jeden zvrat za druhým a doslova letí ke konci.
Autor citlivě prakticky vynechal Hirtmanna a nechal čtenáře odpočinout, to rozhodně kvituju, ikdyž je jasné, že jeho linka ještě u konce rozhodně není.
Po delší době jsem byl spokojený, že mi vyšla nějaká šílená teorie, tady teda hned 2, to má hned člověk větší radost. Celkově rozhodně zatím nejlepší ze série.

martousek
martousek
12.07.2020 5 z 5

Miniera v tuto chvíli řadím mezi své nejoblíbenější autory, ubírá mu pouze fakt, že knihy jsou až nesmyslně tlusté a tudíž nepraktické na převoz v kabelce, čtečce knih jsem ještě na chuť nepřišla????.

santa1212
santa1212
07.07.2020 5 z 5

Tak tohle byla pecka. Jedna z nejlepších detektivek poslední doby. Neuvěřitelně napínavé a skvele napsané.

ViolettaCh.
ViolettaCh.
28.06.2020 5 z 5

Tak tomu říkám excelentní detektivka! Masový vrah Hirtmann, uprchlý již v prvním díle (Mráz) série případů majora Servaze, je sice stále na svobodě a mihne se tu jen okrajově, ale případ řešený v tomto díle je skvěle vymyšlený, plný napětí od A do Z, a když už se čtenář domnívá, že ví, jak se věci mají, tak se ukáže, že je to ještě jinak. Strhující kniha, od níž se lze jen těžko odtrhnout. Za mě plný počet hvězd a vrhám se na (bohužel) poslední díl - Noc.

Anetiina
Anetiina
22.06.2020 4 z 5

Zatím nejlepší díl této série. Občas se mi to zdálo až moc překombinované, což obvykle spíš nemusím, ale v tomto případě jsem se nechala strhnout.

TomTomis
TomTomis
18.06.2020 4 z 5

Kniha se čte dobře, jen se u ní dobře člověk necítí. I když se mi to zdálo místy trochu mimo realitu, kniha vybízí k zamyšlení, jak málo stačí, aby se člověk zbláznil, když se nějaký psychopat rozhodně, že vám zničí život...

p.pavlina
p.pavlina
17.06.2020 4 z 5

Knihy od tohoto autora se mi celkově líbí a ráda si je přečtu. V této knize byl popsaný hodně zajímavý příběh, který mě nutil číst dál a dál, až jsem to přečetla během dvou dnů. Jen jednu hvězdičku v hodnocení ubírá fakt, že autor zbytečně detailně popisuje situaci a prostor, ve které se nachází postava a stejně tak tomu je s pocity postavy. Je sice hezké vědět, jak okolí vypadá, ale opravdu je nutné vědět, že na nebi jsou 1, 2, 3, ..... hvězdičky? :)