Tma

Tma https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300102/bmid_tma-MZk-300102.jpg 4 1933 450

Martin Servaz série

Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru. Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený. Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? Co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

N'éteins pas la lumière , 2014

Evišťátko
18.08.2017 5 z 5

Tak tomu říkám zajímavý námět, nepředvídatelné zvraty,napětí od začátku do konce!!!!

iveta3689
14.08.2017 5 z 5

Zase vynikající. Tohoto autora jsem si zamilovala hned u prvního románu a zatím nezklamal. Servaz má tentokrát méně prostoru, ale ani mi nechyběl. Druhý příběh byl strhující, plny zvratů, záporákem byl v každé kapitole někdo jiný. Prostě kniha, která chytne a nepustí.

peedbook
04.08.2017 5 z 5

Skvelé ....

petrasvo
02.08.2017 4 z 5

Zajímavý příběh, dobře se čte.

Manyna
29.07.2017 4 z 5

Tma byl dobrý thriller o stalkingu, manipulaci a tenké hranici, které lze využít k úplnému zničení lidské osobnosti. Kniha se mi moc líbila, ale musím se přiznat, že mi jaksi nezapadá do série Martina Servaze, který byl v téhle knize tak trochu "aby řeč nestála". Celá kniha se točí kolem Christine a jejího života a postupně rozkrývá další tajemství všech vedlejších postav.

BlackBlade
26.07.2017 3 z 5

Do cca 75 % knihy velmi čtivé. Na konci se mi líbilo přehození, že z lovce je kořist, ale celkově mi závěr přišel zbytečně překombinovaný.

Danago
21.07.2017 5 z 5

Četla jsem všechny knihy autora, první dvě z této trilogie byly fajn, ale řekla bych že se autor neustále zlepšuje a každá další knížka je o kousíček lepší. Tento díl je z celé trilogie 100% nejlepší! Příběh Christine byl od samého začátku až do úplného konce šokující a napínavý , úplně mě pohltil. Tato knížka nemá hluchá místa , byla jsem v napětí celou dobu. Hlavní hrdinka mi byla neuvěřitelně sympatická a prožívala jsem s ní celý příběh. Doporučuji.

whiolet
20.07.2017 4 z 5

Z celé trilogie byl tento díl bezkonkurenčně nejlepší!
Nevím zda to bylo způsobeno dějem, kde je hlavní hrdinka pronásledována i ve vlastním bytě nebo tím, že Martin Servaz zde neměl tolik prostoru a zbytečně se nechodilo kolem horké kaše, každopádně děj plynul rychle s každou další stránkou jsem očekávala co bude dál.

HYPNOS88
18.07.2017 5 z 5

Z celé trilogi po Mrazu druhá nejlepší. Žil jsem s Christine a cítil s ní. Tak dlouho mě už žádná kniha nevtáhla. Naprosto brilantní čtení! A pan Minier se pro mě stává jeden z nejoblíbenějších autorů současnosti!

sirojezkin
09.07.2017 4 z 5

Pro mě nejlepší z trilogie. Opravdu strašidelné. Rychle přečteno. Konec se mi však zdál už trochu překombinovaný. Doporučuji.

Alimak7
04.07.2017 5 z 5

Vynikající čtení, autor patří právem do mých TOP 5. Příběh nemá takovou dynamiku jako ty předtím, ale dohnal to napětím a realističností celého vyprávění. I toto se může někomu stát. Líbil se mi z celé série nejvíc.

Titi
26.06.2017 4 z 5

Tento díl byl z celé trojice nejlepší. Příběh, který se do určité míry stát mohl, dokonce jsem se chvilkami i bála. Jenže závěrečná část všechno pokazila, já už mám s Minierem takový problém...I když dávám poměrně vysoké hodnocení, tak od autora raděj už nic nechci číst. :)

saez
26.06.2017 5 z 5

Autor nezklamal, bylo to výtečné. Ta hrůzná myšlenka, kdyby se tohle dělo vám samotným....Brrr.
Se Servazem se jistě ještě potkáme, musí přece dopadnout....no, těším se :-)

DoDidDone
23.06.2017 5 z 5

Kniha si se čtenářem hraje po celou dobu, stránky mizí samy a s dalšími a dalšími zápletkami se děj zamotává a postupně se stupňují i události hlavní hrdinky. Překvapení se objevuje, zápletka originální a velmi tajemná a strašidelná atmosféra se táhne celou knihou. Další knihy v sérii mi připadají podle popisů drsnější a na mě byla i tato drsná až příliš, proto tuto sérii asi vynechám.

Frola9
23.06.2017 5 z 5

Perfektní kniha. Skvěle napsáno, děj strhující. Hned od začátku jsem byla uvězněna mezi řádky a odmítala jsem vylézt. Těším se na pokračování :-)

Irika
21.06.2017 5 z 5

Mrazivé, promyšlené, dokonalé. Tento díl příliš nenavazuje na dva předchozí, ale přesto mu nechybí spád a napětí. Autor nechává v závěru prostor pro další díl či díly, kterými by se opět mohl přiblížit původní linii, každopádně i Tmě dávám 100% doporučení, stejně jako Mrazu a Kruhu.

bigben
18.06.2017 5 z 5

Opět jsem nebyla zklamaná. Doufám, že se s komisařem Servazem ještě potkám:-)

tlllk
16.06.2017 1 z 5

Dobrá detektívka je ako rovnica, ktorú ma pozorný čitateľ šancu vyriešiť, nie že autor nakoniec zmení základnú premisu . Keby platili Darvinovské pravidlá aj v literatúre, pani Steinmeyerová by mala zomrieť na tretej strane. Toto považujem za frašku.

aginecka
08.06.2017 3 z 5

Opět čtivé, ale nemělo to tu čistotu prvních dvou dílů. Poněkud překombinované, na druhou stranu ale i dost předvídatelné. Zajímavé téma, ale zpracování pokulhává. Doufám, že to by jen krátký odskok od hlavní linie.

ivzu77
07.06.2017 4 z 5

Třetí díl série se opět četl velice dobře. Dej ubíhal, napětí se do krájet. Ano, detektiv Servarez pracoval okrajově, ale přesto případ vyřešil. Téma kosmonautiky bylo zajímavé. Jen s Hirtmanem je to tedy otevřené......