Tma

Tma https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292755/bmid_tma-z7q-292755.jpg 4 1936 450

Martin Servaz série

Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru. Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený. Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? A co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

N'éteins pas la lumière , 2014

Alizon
07.06.2017 4 z 5

Tato kniha je o dost jina nez prvni dve ze serie s Martinem Servazem. Za prve tu Martin Servaz ma tentokrat o hodne mensi roli nez v prvnich knihach. Za druhe, jak uz tu napsali jini uzivatele, zatimco prvni dve knihy mely bliz k detektivnimu zanru, tady prevladaji prvky thrilleru.
Proc davam tentokrat jen ctyri hvezdicky? (Prvnimu a druhemu dilu jsem dala pet.)
Knizka je to rozhodne dobra, stoji za precteni a napeti by se dalo krajet. Osobne jsem byla trochu zklamana ze vybocuje z cele serie a Martinuv osobni pribeh, ac je natuknuty, ustupuje do pozadi. Na druhe strane me to vlastne celkem potesilo - alespon doslo k nejakemu osvezeni a pribeh je to rozhodne originalni. Takze za to bych hvezdicku nestrhavala. Najak mi ale vadila az velka prehnanost/nerealnost celeho pribehu. Opravdu je tak snadne nekoho srazit na uplne dno a pote .... tady bych uz mozna prozradila prilis ze zapletky pribehu, takze podrobneji to rozebirat nebudu, radeji si udelejte obrazek sami - knizka za precteni urcite stoji.

cikáda
05.06.2017 4 z 5

Z knížek Mráz a Kruh pro mě ta nejslabší.

brabofka
05.06.2017 5 z 5

Tak tento poslední díl byl od začátku asi nejlepší. Nekonal se žádný zdlouhavý rozjezd, žádné pomalé probouzení se a uvádění do příběhu. Rovnou Vás kniha strhne do děje a ani na chvilku nepustí. Celých 600 stran Vás udržuje v nepřetržitém napětí, příběh vyprávěný Christine je dokonalý. Můžu říct, že občas jsem musela přestat číst, a znovu se uvést do reality, protože jsem s ní všechny ty pocity, psychické i fyzické vyčerpání prožívala. Až ten konec na mě působil, jakoby se autor zalekl že už má popsaných 600 stran, tak to celkem rychle ukončil. Myslím, že závěr by mohl být klidně ve stylu celé knihy a vůbec nic by se nestalo (a že by to dalo na ještě pár stran navíc? Proč ne?).
A J.H.? Proč zrovna dle některých je toto řešení špatně? Podlé mého je to elegantní řešení. V souvislosti s popisovaným příběhem by jakékoli jiné řešení dle mého narušilo celou knihu.

Ladyewe
03.06.2017 5 z 5

To byl takový psycho nářez, že jsem se v noci budila zpocená hrůzou, jak jsem tu knížku prožívala. Tento styl mi sedí jak "prdel na hrnec" a je mi líto, že už mám všechny tři díly přečtený.

šipek
23.05.2017 4 z 5

Tak tato série je dost dobrá. Mě se tento třetí díl zdá asi nejslabší tak jednu hvězdičku ubírám asi to bude i tím, že zde Martin Servaz vystupuje dost málo. Zápletka zajímavá a dost dobrá.

Jey
23.05.2017 5 z 5

Autor nezklamal a je nadále jedním z mých nejoblíbenějších! Doporučuji.

Simi
17.05.2017 3 z 5

Vůbec se nedivím tolika rozporuplným reakcím. Ani já nemám úplně jasno. Je to drsný psychothriller, až mi chvílemi bylo úzko. Jak bych se asi chovala já, kdyby ze mne někdo systematicky dělal blázna a jak bych se chovala, když by se něco podobného stalo někomu z okolí? Často si říkám, proč musí detektivky být tak plné úchylností, když máme tolik rádi třeba A. Christie a její vraždičky. Hvězda dolů za neznalost psích reakcí. Pozor, hned na začátku, když Servaz obětuje psího přítele kvůli mrtvole, tak je to JEN SEN. Já knihu málem odložila. Další hvězda dolů za motivy z Milénia, komisaře Navarry a jiných detektivek. Ale dočetla jsem s napětím a ta popsaná negativa jsou samozřejmě jen z mého pohledu, protože něco prostě není mým šálkem čaje.

galinek
09.05.2017 5 z 5

Já se taky přikláním k tomu, že toto byl nejlepší díl.... Když jsem četla komentáře - zjistila jsem, že se dělí na 2 tábory. Jedna skupina zklamaných, druhá nadšených. Já byla příběhem totálně pohlcená!!!Taková knížka ja jako droga,...naštěstí byl svátek a to, že veškerá má práce stála, tolik nevadilo.

petra5585
08.05.2017 5 z 5

Pro mě nejlepši kniha z celé série. Bylo to jiné, líbilo se mi vyprávění z pohledu Christine. Velmi zajímavý a nečekaný konec.. Ale co bude dál? Čekám na pokračování.. :)

Bybyla
08.05.2017 4 z 5

Těšila jsem se, začetla jsem se, bavilo mě to...ale ten konec je "nějakej divnej". No nevim, tak snad jestli bude pokračování, autor se polepší ;-)

aktak1203
02.05.2017 5 z 5

Skvělá detektivka. Myslím, že ze série ta nejpovedenější. Autor je opravdu výborný, vše má propracované, promyšlené. Pomalu se propracovává k motivu i když na začátku vypadá vše jinak. Moc povedené dílo a také se mi líbí počet stránek. Vřele doporučuji.

Luccciiicek
28.04.2017

I přesto, že je to 3. díl - paráda :)

spicule
26.04.2017 3 z 5

Podle mě nejslabší knížka ze série.
Všechny postavy jsou "divný", bohužel ne v tom dobrém smyslu, chovají se nelogicky, chvílemi mi to přišlo přitažené za vlasy.
Zápletka nebyla špatná, ale konec mě zklamal.
Kruh i Mráz byly o třídu lepší.

ber
26.04.2017 5 z 5

Za mě nejlepší díl, to udržování příběhu v napětí mě neskutečně bavilo. Už se těším na další pokračování.

Anasa
24.04.2017 3 z 5

Mám jednoduše dvě kdyby:
Kdyby tohle byl první díl série, tak už si ostatních ani nevšimnu.
Kdybych tu knihu nedostala, tak se nepřenesu snad ani přes první čtvrtinu.
Není to kniha pro příznivce detektivek, je pro ty, kteří si oblíbili psychothrillery. Pokud k ní přistoupíte takhle, je to v pořádku, tak kvůli tomu za tři.

missana
23.04.2017 4 z 5

Pro mě asi nejlepší ze série. Víceméně se pořád něco dělo, nekonal se vlažný rozjezd jako u předchozích dílů. V této sérii jsou sice všichni neustále vyděšení a na pokraji nervového zhroucení, ale tentokrát snad měli i důvod ;) :D

waltraud5114
20.04.2017 3 z 5

Pre mňa už bolo toho priveľa, hlavne nepriestrelní, geniálni a nezničiteľní páchatelia, ktorí preskočia aj Davida Copperfielda v umení prestupovať cez steny. Už sa mi prejedli bizarnosti a úchylnosti, je to furt o tom istom.

TracyB
20.04.2017 5 z 5

Za mě nejlepší kniha ze série. Ze začátku jsem si říkala, kde je Servaz, kde je Samira a ti ostatní, na které si člověk velice rychle zvykl, ale po pár desítkách stran mi to vůbec nevadilo. Bylo to opět zamotané, strhující a napínavé tak, že jsem byla ochotna obětovat spánek, prostě jsem se od toho nemohla odtrhnout. Martine Servazi, budeš mi chybět.

intelektuálka
18.04.2017 5 z 5

Ano tenhle autor umí psát. Všechny jeho knihy jsou skvělé a čtou se jedním dechem.

čef
13.04.2017 5 z 5

Velmi sugestivní - hlavně ve střední části. Skoro jsem cítil odpor ke čtení těch "strašných manipulací, utrpení, mučení, velkých a malých peklech existujících na tomto světě, o pláči, který nelze zastavit, stejně jako smůlu tekoucí ze stromové kůry" o kterých my, podivní naivkové, nic nevíme a možná ani nechceme vědět. Prostě vysoká škola manipulací od skvělého spisovatele, v závěru možná až neuvěřitelné, ale pořád dech beroucí a vynikající nad mnohými díly tohoto druhu literatury.