Sestry

Sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398124/bmid_sestry-FEj-398124.jpg 4 1336 341

Martin Servaz série

Květen 1993. Začínající policista Martin Servaz se účastní neúspěšného vyšetřování dvojnásobné vraždy sester oblečených v šatech k prvnímu svatému přijímání. Místo činu nápadně připomíná scénu z knihy Erika Langa, známého autora thrillerů, kterého se však nepodaří usvědčit. O pětadvacet let později je Servaz povolán k vyšetřování záhadného úmrtí v domě stejného spisovatele. Podaří se najít souvislost mezi oběma případy a dopadnout vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Soeurs , 2018

lapagerie
12.04.2024 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Zápletka zajímavá, líbil se mi časové odstupy v celém ději. Ke konci už se dalo leccos odhadnout a úplný závěr mi přišel zbytečný. Už překombinovaný. Nečetla jsem jiné autorovy knihy, takže mi asi chybí i některé informace ze Servazovy minulosti, ale to zas až tak moc nevadí.
Hezké podání Jiřího Schwarze.

Čand@
10.04.2024 3 z 5

Nie že by ste sa nudili, od začiatku až do konca je čo čítať, len mi chvíľami prišlo, že niektoré primotávky sú tam už tak akosi naviac. Akoby sa Minnier vydavateľovi zaviazal zmluvou na minimálne 400-stránkový román, tak to tam za každú cenu muselo byť, aj keby sa dej bez pár podľa mňa zbytočných liniek celkom obišiel. Čo sa dá robiť, Mráz sa mi z tejto sérky stále páči najviac.

Martule44
23.02.2024 5 z 5

Další díl Martina Servaze...neodolala jsem!
Občas projedu seznam knih, které bych s takovou chutí prolouskala, a když vidím to množství autorů, co mě láká za svými příběhy, s krásnými obálkami, nevím co dřív. Potřebovala bych min dva roky prázdnin a jsem si jistá, že by mi to nestačilo :-)
Vzpomněla jsem i tohoto autora, který píše vskutku originálně a ani jeho další zápletka mě nezklamala. Prostě umí!
Jdu na další...

petunkav
06.02.2024 5 z 5

Zase na jedničku.
Těším se na další. Co bude s Gustavem.....

Filomena1961
24.11.2023 5 z 5

Kniha navazuje na předchozí Minierovy díly, s tím rozdílem, že v tomto díle autor vypustil sériového vraha Hirtmana. Příběh měl spád, byl napínavý, čtivý s orginální zápletkou a nečekaným rozuzlením. Těm, kdo mají rádi detektivky určitě doporučuji.

hanzmb
23.11.2023 5 z 5

Nejprve jsem si myslel, že autor, jak bývá častým zvykem, se vrátil na úplný počátek Martinovy kariery. Ale je to jen taková chuťovka a brzy jste zpátky v plynulé návaznosti na minulé díly. Jak je standardní v této sérii, vydržíte číst jedním dechem až po závěrečné finále. A to se to tentokrát vše obešlo bez Hirtmana i Mahlera. Jen nevím, jakou hodnost, pokud nějakou, bude mít Martin v příštím dílu.

Marika Vanova
19.11.2023 1 z 5

Poslouchala jsem jako audio a jsem zklamaná. Z této knihy bych mohla nabít dojmu, že snad všichni Francouzi jsou úchylní. Většinou mi přijde, že série mívají vzestupnou tendenci čtivosti, zde prožívám opak. Minulý díl Noc jsem taky trpěla, ale ještě to šlo, souhlasím s komentářem od faba. Nevím, jestli budu pokračovat dál.

faba
28.10.2023 1 z 5

Audiokniha. Čte Jiří Schwarz.
První zádrhel (ne ten ze Čtyřlístku). První čtyři díly četl Jiří Žák a velmi, dle mého, se jeho přednes ke knihám o Servazovi hodil. Teď mi dlouuuuho trvalo, než jsem si na četbu zvykl. Proč to změnili? Že by se Žákovi knihy přestali líbit? Tak jako mě?

Kdysi jsem půjčoval své tchyni knihy v knihovně, a když jsem půjčil něco divného, tak říkala: Už mi nepůjčuj takové fantasmagorie!

Vzpomněl jsem si na to, když jsem poslouchal tuto knihu. Byla to fantasmagorie na entou. Strašně dlouho jsem ji poslouchal a po pravdě jsem se na ni vůbec netěšil. Martin Servaz se chová, čím dál tím víc, jako blbec. Omlouvám se všem obdivovatelům, ale nemůžu si pomoci.
Některé části jsem vůbec nepochopil proč tam byly. Návštěva bývalého kolegy a jejich ,,klanu". Proč to tam bylo? Jen kvůli pár informacím, které neměli s případem nic společného, a které si Servaz mohl zjistit ze spisů? A složitá honička v lese? No fantasmagorie...
Asi to byla poslední kniha od tohoto autora. Dvě hvězdy je až dost.
Edit: Změnil jsem to na jednu. Dvě dostala Noc, a s tou se to nedá srovnat.

Aleen
15.10.2023 5 z 5

Audiokniha. Typický Minier, úplně tradičně má mou plnou pozornost, nejen díky několika výborným zvratům. Začátek, který trval tak do čtvrtiny knihy se mi moc líbil. Mladý Servaz byl zásadový a citlivý muž. Z důležitého tématu hadů mě trošku mrazilo, bála jsem se, co z toho bude... až bylo. Napínavé, čtivé, klasika detektivního žánru.
A stejně jsem někde za zády cítila geniálního manipulátora Hirtmana!

katerina3633
06.10.2023 4 z 5

Nějak jsem tento díl přeskočila a dřív přečetla knihy Údolí a Lov. A jen mi to potvrdilo, že Lov je za mě nejslabší ze série. Bohužel, ale ani Sesty se mě nějak více nedotkly. Děj odsýpá, ale nějak jsem už necítila to napětí, které bylo v prvních 3 dílech, ale konečné rozuzlení naprosto wau. U autora rozhodně zůstanu, stále tuto sérii považuju za jednu z mých oblíbených detektivních sérií. Servaz je moc sympatický vyšetřovatel (má sice svoje troubles a splíny, ale neutápí se v nich tolik jako jeho kolegové ze severu).

Toledo
08.09.2023 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem docela ráda, že se v tomto díle neobjevil Julian. Jinak to ale mělo všechno a opět hodnotím 5*. Tahle serie je super.
Konec přinesl docela šokující fakta, opravdu skvěle vymyšlené, to se musí nechat !

KlaraD851
27.08.2023 5 z 5

Moje první "Servazovka" a rozhodně ne poslední. Temné, napínavé, nebezpečné. Pokud tento žánr rádi čtěte, určitě doporučuji.

Lu_Si
01.07.2023 4 z 5

Moje první kniha od autora. Četla se dobře, vtáhla mě od začátku....SPOILER: Hvězda dolu za to, že v podstatě od půlky knihy je jasné, kdo je vrah, jelikož kolem nebyli jiní podezřelí.

HollyUndead
26.06.2023 5 z 5

Pátý díl série s mým oblíbeným vyšetřovatelem, kterému říkám "Svéráz", opět nezklamal. Oproti předchozím knihám jsme byly ochuzeni na stránkách (jen 424), ovšem na obsahu nikoliv. Podobně jako předchozí díly jsem román hltal, dokud jsem nedočetl poslední stránku. Co víc k tomu dodat. Snad jen, že se ihned vrhnu na šestý díl, protože tahle série mě moc baví a zajímá!

tinka1974
27.05.2023 5 z 5

Za mě byl tohle zatím snad nejpovedenější díl. Úvod byl z minulosti a pak najednou skok do přítomnosti a už to jelo. Na konci mě čekalo velikánské překvapení. Pořád jsem sice čekala, kdy se objeví Hirtman a jak je do celé záležitosti zapojený, ale tentokrát nepřišel. I když vlastně skoro. Až úplně na konci se nám připomene. Také se rozvine vztah mezi Martinem a Gustavem, ze kterého už se stává super chlapeček. A Martin snad konečně pochopí i pohnutky svého otce, které vedly k jeho smrti. Určitě doporučuji, i jako čtená verze měl příběh spád a dobře se poslouchal

Calibra
15.04.2023 4 z 5

9/23 Část knihy která popisuje rok 1993 a mladého Servaze byla moc fajn a říkala jsem si, proč jsem se čtením dalšího dílu tak dlouho čekala. V druhé polovině už to byla taková klasika a závěr se mi moc nelíbil.

Hrabalka007
07.04.2023 5 z 5

Výborná kniha. Zatím to nejlepší, co jsem od něj četla.

Fondis
06.04.2023 4 z 5

Výborný čtení. Tento díl mne taky bavil.

Ira13
30.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Tedy musim napsat, že v tomto díle série se toho dělo hodně. Moc se mi líbilo, že nás kniha zavedla na samý počátek kariéry Martina. V polovině knihy se přesuneme o 25let do současnosti, kde už ho vic známe a navic je trochu lidštější.Možná i proto, jak má blízko k Gustavovi.
Celou knihu jsem byla v napětí, kdy vystrčí růžky Julian..

Rihatama
26.03.2023 4 z 5

"Dvě zavražděné holky v lese, to bylo nepochopitelné." Už při čtení Noci, předchozí části série, jsem nabyla dojmu, že se Minier vyčerpal. Ale napsat např. něco jako, že je "nepochopitelné" najít dvě zavražděné holky v lese, to chce buď absolutní nedostatek imaginace nebo velkou míru naivismu. Tento částečný prequel se Minierovi zas tak moc nepovedl, když při popisu vůbec prvního případu z Martina Servaze, ale i dalších policistů, udělal naprostou policajtskou naivku. Rok 1993 sice mohl stát za nesporně větší policejní zvůlí a agresivitou, ale snad ne pitomostí. Francouzská posedlost erotikou se nicméně od roku 1993 nezměnila :-). Mráz byl holt jenom jeden. Ve zbytku příběhu si už nicméně Minier udržel svůj obvyklý standard a v závěru mě dokonce překvapil. Nemyslím úplném závěru, kdy využil starého známého vzorce zanícený fanoušek vs. idol, ale samotné odhalení vražd odehrávajících se podle knižních předloh. Taky jsem ocenila zápletku s jedovatými hady. Ani ta sice není nová nebo neotřelá, ale hadi mají můj respekt a mám je ráda. Teda pokud s nimi nejsem v jednom teráriu.

vraždy Francie francouzská literatura napětí sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960